Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

posto mi se cini da ste resili miralemov problem, ja diznesem moj:pre koji dan ispod stola gde mi stoji makina, sklonih gomilicu materijala, a ispod malo brdasce necega sto sam mislila da je zgazeni, dobro umrvljeni sapun...al prtz, veceras vidim gomilu opet, fino usitnjeno drvo, najfinija piljevina...kukala sam ja jednom da imam onog crva u parketu, zvanog žižak... e pa porastao je ocigledno... da sad mora i da izbacuje ono sto pojede.enivej, drugar je uspeo da zabode iglu u njega [u sta sam sigurna, jer se igla pomerala tako zabodena u parket], al izgleda da je preziveo jer se cuje jos uvek.dakle: koga ja da zovem da ubije tog crva...aj sto mi jede parket, nego me hvata panika da ce to cudo da izadje uskoro.
nikada se ranije nisam naježio čitajući neki post sa ovog foruma
Link to comment
kad prestanu ove kiše i prsnem od učenja, spremam se da sredim drvene šalone koji godinama nisu farbani. Imam aparat za šmirglanje, različite granulacije, šta mi treba od boja i lakova? Jel dovoljan sadolin ili nešto drugo, pa uv-resistant lak...?
najmučnija stvar koju sam u kući radio. šmirglanje jedino šmirglom dok ti prsti ne otpadnu (alternativa je specifičan aparat za šmirglanje čija "radna površina" je trouglastog oblika, ima da se kupi u malo boljim radnjama za cca 2000din). Ako je drvenarija u lošijem stanju, git za drvo, imaš brzosušeći (šmirglaš posle 1h), pa kad sve to završiš i doobroo očistiš prostoriju od fine prašine koja ti već do tog doba egzistira u disajnim organima. premazuješ komplet drvenariju nekim sredstvom za zaštitu (ja to nisam radio, ali kažu da mora :P )i zatim dva sloja laka za drvo, pri tome vodeći računa da je prvi sa više razređivača (oko 10%) a drugi sloj sa manje (oko 5%). vreme između nanošenja je vreme potrebno da se prvi sloj potpuno osuši.
Link to comment
nikada se ranije nisam naježio čitajući neki post sa ovog foruma
:lol:najgori je ovaj deo kad se zabada igla a crv i dalje drzi casKili sta je na kraju bilo sa crvom?
Link to comment

ne znam, ali mislim da je preziveo :| opet je poceo da izbacuje. ali je tih, ne cuje se.kupila sam neki zizolin/zizocin, danas sam u killing spree-ju, tako da cu da premazem parket i da se nadam da ce pomoci.:|

Link to comment

mislim da je ovo prvo.krenuh malo pre da namazem zizocin... al kako sam otvorila flasu, umalo peglu nisam bacila...smrdi na pokvarenu ribu.mislim da cu sacekati sledeci vikend da se pozabavim crvom.mrmlj.

Link to comment

golubova: komada 0. od domacih zivotinja imam samo neke duguljaste bubetine, mada i njih retko vidjam. moracu da zapatim nesto, bubasvabe il miseve, da mi ne bude dosadno i da imam na sta da kukam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...