Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

Ajde uzdrži se bar ponekad. MIslim od lupetanja.Svejedno im je da li će ići na dugogodišnju robiju? Jesi li ti bio nekad u zatvoru? Mislim, unutra, ne da si video spolja?
svejedno u smislu da su potpuno ludi, i nikakva eventualna sankcija ih nece odvratiti da cine ovakve stvari. u svakoj od navijackih grupa postoji nekolicina takvih. srecom, mnogo je vise onih na koje ce ovakav epilog delovati pozitivno, pa ce bar malo ukljuciti mozak, dovoljno da ne naprave glupost. @cowboynisam dobro rekao kada sam spomenuo to slaviti nad kaznama, takve sankcije bi trebale da budu sasvim normalne, a ne da se iznenadjujemo jer su kaznjeni primereno.
Link to comment

Jbg, sve što je trebalo da urade je da ovima iz Gnjilana udele maksimalnih 20 godina u skladu sa zakonom. Onda niko ne bi mogao da im zameri bilo šta. A oni im još pronalazili olakšavajuće okolnosti jbt :isuse: Za Ovčaru su izrekli upravo tih maksimalnih 20 godina i opet su morali danima da objašnjavaju razjarenim porodicama žrtava zbog čega su zločinici "nagrađeni tako malim kaznama".Ostaje mi samo da ponovo povučem paralelu sa ubistvom Bojana Majića. Naime, tu je ubica dobio 30 godina za teško ubistvo a trojica direktnih saučesnika ukupno 6 godina za učestvovanje u tuči. U slučaju Brisa Tatona se ne zna tačno ko je ubica a ko saučesnik, pa su zato sva 14-orica fasovali teško ubistvo bez ikakvih olakšavajućih okolnosti. Zašto sa ubicama Bojana Majića nije učinjeno isto? Zašto je u slučaju pokušaja teškog ubistva Nebojše Trajkovića izdvojen jedan krivac a bilo ih je još najmanje 5-6 koji su hteli da ga sprže, ugaze, polome...?Da su za Tatona trojici-četvorici glavnih odrezali po 30 godina a ostale osudili za učestvovanje u tuči, pokazali bi konzistentnost sa slučajevima u kojima su žrtve bili državljani Srbije. Ovo što su uradili sa jedne strane jeste dobro ali sa druge strane, kako god da okreneš jbg, pokazuje da život državljana Srbije vredi daleko manje nego život državljana Francuske. I to ne u Francuskoj (gde bi to bilo normalno i za očekivati) nego u Srbiji. Sad neka ćute i neka kusaju gunđanje ljudi koji s pravom ne mogu da shvate kako to da se za zversko mučenje i ubistvo 30 ljudi ne može dobiti ni pišljivih 20 godina zatvora.

Edited by beowl
Link to comment
Ostaje mi samo da ponovo povučem paralelu sa ubistvom Bojana Majića. Naime, tu je ubica dobio 30 godina za teško ubistvo a trojica direktnih saučesnika ukupno 6 godina za učestvovanje u tuči. U slučaju Brisa Tatona se ne zna tačno ko je ubica a ko saučesnik, pa su zato sva 14-orica fasovali teško ubistvo bez ikakvih olakšavajućih okolnosti. Zašto sa ubicama Bojana Majića nije učinjeno isto? Zašto je u slučaju pokušaja teškog ubistva Nebojše Trajkovića izdvojen jedan krivac a bilo ih je još najmanje 5-6 koji su hteli da ga sprže, ugaze, polome...?
Moguce da je razlika u tome sto su u ovom slucaju osudjeni, iz raznih delova grada, dosli na poziv organizatora, zaduzili™ oruzje i maske i ubili Tatona. Nisu se prosto zadesili na mestu tuce i u istoj ucestvovali, nego su organizovano izvrsili ubistvo.
Link to comment

Pa nisu se ni ovi Radovci slučajno zadesili na železničkoj stanici u Rakovici. Organizovano i dogovoreno su došli da postave zasedu Voždovčanima (koji za to nisu znali) i u tu svrhu poneli štangle, kamenice, noževe... Upali su u vagon i zajedničkim snagama ubili onog nesrećnika. Čak su se otarasili i noža koji nikada nije pronađen, tako da je ubica identifikovan izjavama svedoka.

Link to comment
Jbg, sve što je trebalo da urade je da ovima iz Gnjilana udele maksimalnih 20 godina u skladu sa zakonom. Onda niko ne bi mogao da im zameri bilo šta. A oni im još pronalazili olakšavajuće okolnosti jbt :isuse: Za Ovčaru su izrekli upravo tih maksimalnih 20 godina i opet su morali danima da objašnjavaju razjarenim porodicama žrtava zbog čega su zločinici "nagrađeni tako malim kaznama".
pa naravno. meni je samo neverovatno da postoje i na ovom forumu ljudi koji bi da nivelisu pravdu na nacin na koji bi to radili autori tog teksta, recimo.
Link to comment

Moram ovde eventualno da podržim beowlovu tezu. Nakon te presude pričalo se po čaršiji (znači izvori su nepouzdani) da je porodica jednog od optuženih uspela da izmajmuniše za njega i ostale samo učestvovanje u tuči, a ne i ubistvo. Otuda njima samo 6 ukupno, a ovom jednom 30. Opet, ko će ga znati. Možda stvarno nisu imali dokaza da ih sve terete ali onda mi nije jasno zašto i tu nisu primenili slobodno sudijsko uverenje.

Link to comment

potpuno laicki i bez ikakvog znanja sem povremenog pracenja raznih sudskih procesa u poslednjih 15-ak godina, skidam kapu sudiji ne samo sto je izrekla ovakvu presudu, vec sto je imala muda do kolena da procita presudu pred svim zivljem koji se nalazio u onoj sudnici.neka je radila pod pritiskom sarkozija licno, neka joj nata mesarevic da stolicu u vrhovnom sudu, ali gledati i slusati ne optuzene, vec plejadu borovica, dobricanin, petronijevica i ostalih gmizavaca koji se samo vizitkama mogu svesti pod profesiju advokata, roditelja poput onog jednog ciji sam prepric razgovora sa koleginicom postovala pre desetak strana, polugolih blajhanih blavorki sa kilom sektasica oko ruku i raspopom koji kadi sudnicu vodicom sa ostroga devet meseci, e pa zbog svega toga, njoj kapa dole.a nama svima samar sto se sklanjamo, sto ne preuzimamo odgovornost, sto peremo savest na manje ili vise korisne nacine, sto objasnjavamo post-festum, sto poredimo neuporedivo, sto reagujemo tek kad se zalaufa, sto lecimo posledice i trazimo uzroke i tako to.pravda ce ionako doci tek 2012.

Link to comment

pa koliko shvatih, on je ubica, direktni izvršilac i njemu ne gine 30 najmanje. ovi ostali su uspeli da eskiviraju saučesništvo u ubisvu, pa im je suđeno za saučesništvo u tuči koja mu je prethodila.valjda.možda i lupam, meni je ovo pravo totalna apstrakcija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...