Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

Meni se ucini da je beowl naveo nekoliko primera, Moca jedan takodje...
Moj primer nema veze sa navijacima jer ja hocu da kazem da se takve kazne izricu samo njima jer donose publicitet(kazne su i te kako sazluzili). A ja zelim da kazem da se to treba primeniti i na slucajeve koji nemaju veze sa navijacima kao sto je ovaj moj a kod kojih su kazne smesne ili se sudjenje nikad i ne okonca.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

A što je to bitno? Svi koji su ga udarili su ga bacili, ovako ili onako...Edit:Ti ciljaš da su pogrešni uhapšeni? A, dobro, ondaK ništa...
Organizovana paramilitarna grupa tesko da moze da bude "pogresno uhapseni"
Link to comment
Organizovana paramilitarna grupa tesko da moze da bude "pogresno uhapseni"
Pa dobro, zašto je onda bitno ko je ubio Tatona... Ubili su ga svi koji su ga tukli... Oni koji su bili istaknutiji članovi "paramilitarne grupe", su, u skladu sa položajem dobili više... Uopšte nije važno koji huligan ili huligani iz grupe su ga bacili, sve dok je cela ta grupa učestvovala u ubistvu...
Link to comment
Pa dobro, zašto je onda bitno ko je ubio Tatona... Ubili su ga svi koji su ga tukli... Oni koji su bili istaknutiji članovi "paramilitarne grupe", su, u skladu sa položajem dobili više... Uopšte nije važno koji huligan ili huligani iz grupe su ga bacili, sve dok je cela ta grupa učestvovala u ubistvu...
Ne citas sta pisem. Pitao sam beowl-a, koji je povukao paralelu sa drugim nesrecnim dogadjajem, i on kaze da su se trojica provukla jer je bilo domace ubistvo, dok su ovi osudjeni jer je u pitanju francuz. Trojica su se "provukla" zato sto je utvrdjeno ko je ubio decka, ovde nije te stoga nije umesno poredjenje.
Link to comment
Interesantno da se bagra skupila u sudnici, da su pravili probleme, ali da niko nije uhapšen...
onaj mali cigo s b92 je juče rekao da su "novinari dobro prošli" jer je novinar blica dobio samo pljesku po ruci dok murija nije sklonila uznemirenu decu. :(
Link to comment
Pitao sam beowl-a, koji je povukao paralelu sa drugim nesrecnim dogadjajem, i on kaze da su se trojica provukla jer je bilo domace ubistvo, dok su ovi osudjeni jer je u pitanju francuz. Trojica su se "provukla" zato sto je utvrdjeno ko je ubio decka, ovde nije te stoga nije umesno poredjenje.
Čitaj i ti malo. To što je utvrđeno ko ga je ubio, ne znači da saučesnici u teškom ubistvu (koji su planski poneli štangle i kamenicu, i upotrebom istih prokrčili put ovome sa nožem, kao što sam već napisao) treba da dobiju smešne kazne za učestvovanje u tuči. Još kako su se izvukli.
Link to comment
Koliko ja vidim, samo 1 primer je uporediv, a to je ubistvo Šiškovića.
Ja bih rekao da su sva tri uporediva. Kad neko ubije čoveka signalnom raketom i za to bude osuđen na kraću kaznu od vremena koje je proveo u pritvoru tokom suđenja, onda je prilično nebitno da li mu se sudilo po starom ili novom zakonu.Dodatno, Nebojša Trajković bi mogao takođe da bude uporediv ako uzmemo u obzir da je najmanje 5-6 predatora pokušalo da ga ubije a nagraisao je samo jedan jer se pride dohvatio i baklje kao pomoćnog sredstva.
Link to comment

Nemaju se sta praviti paralele sa kaznama za ubistva Dragana Maksimovica i Zivorada Siskovica - to su ubistva iz 2001 i 2002., kada su takva dela potpadala pod neke druge paragrafe. Od 2007., zakon je izostrio fokus na huliganski linc i istorija takvih procesa pocinje od Urosa Misica. Sledeci su bili Bojan Majic, slucaj iz Futoga, itd. Sve te kazne isle su u rasponu od 10 do 30 godina zatvora, tako da zasad nije fer prozivati pravosudje koje vec tri godine presudjuje sasvim konzistentno.

Link to comment
Ti znaš ko je tačno bacio Tatona?
Neko zna. Taj neko ce sada da guli kaznu od par desetina godina zato sto se solidarisao. Iznenadio sam se (prijatno) kada sam cuo kolike su kazne. Da je drzava tako reagovala ranije, Taton se ne bi ni desio.Ura za pravdosa! (reakcija jednog prijatelja na grafite "pravda za urosa")
Link to comment

medju tim hordama postoji gomila napaljenih budala kojima je svejedno da li ce nekoga ubiti, da li ce se izvuci ili dobiti dugogodisnju robiju, na njih ovakve kazne nece delovati. ali ce zato delovati na one koji jos uvek mogu da percepiraju dobro od loseg, u smislu da doobro razmisle pre nego sto krenu u slicne pustolovine. to vam je kao kad stavite osrednji alarm na auto, pravi lopovi ce ga svejedno obiti, ali ce zato gomila drugih kada ga vidi, produziti dalje. ako ove kazne budu imale takav efekat, onda su opravdane. slaviti nesto nad ovakvim presudama i nije bog zna sta, te bitange ce ostati bitange svakako, a francuza nista vratit nece. inace, pretpostavljam da je ovako nekako islo objasnjenje optuzenima od strane drzavnih struktura koje stite partizanove navijace: "jbg, ne mozemo nista sad, stisli francuzi". to je najzalosnije u celoj prici.

Link to comment
medju tim hordama postoji gomila napaljenih budala kojima je svejedno da li ce nekoga ubiti, da li ce se izvuci ili dobiti dugogodisnju robiju, na njih ovakve kazne nece delovati. ali ce zato delovati na one koji jos uvek mogu da percepiraju dobro od loseg, u smislu da doobro razmisle pre nego sto krenu u slicne pustolovine. to vam je kao kad stavite osrednji alarm na auto, pravi lopovi ce ga svejedno obiti, ali ce zato gomila drugih kada ga vidi, produziti dalje. ako ove kazne budu imale takav efekat, onda su opravdane. slaviti nesto nad ovakvim presudama i nije bog zna sta, te bitange ce ostati bitange svakako, a francuza nista vratit nece.
joj, nije.
Link to comment
medju tim hordama postoji gomila napaljenih budala kojima je svejedno da li ce nekoga ubiti, da li ce se izvuci ili dobiti dugogodisnju robiju, na njih ovakve kazne nece delovati. ali ce zato delovati na one koji jos uvek mogu da percepiraju dobro od loseg, u smislu da doobro razmisle pre nego sto krenu u slicne pustolovine. to vam je kao kad stavite osrednji alarm na auto, pravi lopovi ce ga svejedno obiti, ali ce zato gomila drugih kada ga vidi, produziti dalje. ako ove kazne budu imale takav efekat, onda su opravdane. slaviti nesto nad ovakvim presudama i nije bog zna sta, te bitange ce ostati bitange svakako, a francuza nista vratit nece. inace, pretpostavljam da je ovako nekako islo objasnjenje optuzenima od strane drzavnih struktura koje stite partizanove navijace: "jbg, ne mozemo nista sad, stisli francuzi". to je najzalosnije u celoj prici.
Ajde uzdrži se bar ponekad. MIslim od lupetanja.Svejedno im je da li će ići na dugogodišnju robiju? Jesi li ti bio nekad u zatvoru? Mislim, unutra, ne da si video spolja?
Link to comment
... ako ove kazne budu imale takav efekat, onda su opravdane. slaviti nesto nad ovakvim presudama i nije bog zna sta, te bitange ce ostati bitange svakako, a francuza nista vratit nece. inace, pretpostavljam da je ovako nekako islo objasnjenje optuzenima od strane drzavnih struktura koje stite partizanove navijace: "jbg, ne mozemo nista sad, stisli francuzi". to je najzalosnije u celoj prici.
Bolja kazna je svakako da se svako od njih ponaosob batina do smrti, otprilike na isti nacin kao njihova zrtva.Ako ja vidim da nekog momka mlate njih petorica pa se i ja umesam kao sesti - dajem svako pravo drzavi da me zadrzi u bajboku tridesetak godina u slucaju da momak umre. To je posteno i prema porodici tog momka, i prema drustvu - a i prema meni. Zatvor je majka. Ako nista drugo, ostacu ziv da zivim svoj mizerni zivot. A bicu i koristan - kada drugi mamlazi vide kako sam zaglavio, razmislice dva puta pre nego sto ponesu bejzbolku u grad. Ako ove kazne spasu makar jedan zivot (a verujem da hoce) - onda nisu uzalud izrecene. Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...