Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Ajde neko ko ima da postavi u PDF formatu neke od ovih knjiga..... Spisak kniga o Crvenoj zvezdi 1. 300 utakmica Crvene zvezde (1952.god) 2. Ljubomir Lovric : Kroz mrezu gola (1952.god) 3. Opet prvi (1953.god) 4. Ljubomir Lovric : Rajko Mitic - S loptom po svetu (1954.god) 5. Monografija SD Crvena zvezda 1945. - 1955. 6. Monografija SD Crvena zvezda 1945. - 1960. 7. Tihomir Bata Ognjanov : Bez zlatnog jubileja (1961. god) 8. Caslav Jakovljevic : Zvezdi kup i prvenstvo (1964.god) 9. Stojan Protic : Sekularac u sjaju i senci (1964.god) 10. Hiljadu trofeja Crvene zvezde 1945. - 1965. 11. Trofeji Crvene zvezde 1945. - 1970. 12. Dragisa Popovic : Dzajic - krilo sveta (1971.god) 13. Bogdan Brankovic : Crvena zvezda - Sampion sampiona (1972.god) 14. Zvezdin pohod do dvanaeste titule (1977.god) 15. Bestseleri Duge - Prica o Zvezdi (1978.god) 16. Stojan Protic : Pizon,to sam ja (1981.god) 17. Zvezdine zvezde (1981.god) 18. Monografija Crvena zvezda 1945. - 1985. 19. M.Gvero/S.Reljic : Braca Djurovski (1986.god) 20. Branislav Kovac : Piksi - fudbalski velikan (1990.god) 21. Dimitrije Bjelica : Piksijev dnevnik (1990.god) 22. Branislav Kovac : Kvartet za Evropu (1990.god) 23. Svetlana Mijatovic : Neponovljivi - M.Belodedic (1991.god) 24. Zoran Calic : Bombarder sa Marakane - Sinisa Mihajlovic (1991. god) 25. M.Gavrilovic/V.Todorovic : Ljupko Petrovic - Kako smo pobedili Evropu (1991.god) 26. Misa Vasiljevic : Dzaja 11 (1994.god) 27. Monografija Crvena zvezda 1945. - 1995. 28. Milivoje Tomovic : Milan Zivadinovic - Jedna karijera (1996.god) 29. Slavo Stojkovic : Miljan Miljanic - Za i protiv (1997.god) 30. D.Ubavic/M.Kravcev : Saga o Zvezdi (1998./2005.god) 31. Crvena zvezda - Skola sampiona (2005.god) 32. Monografija Crvena zvezda (1945. - 2005.god) 33. D.Popovic : Dragoslav Sekularac Seki - Igrac za sva vremena (2005.god) 34. Tomo Maric : Miljan (2006.god) 35. Slobodan Momcilovic : Zvezdinih pet zvezda (2007.god) 36. Branislav Jocic : Rajkov put do zvezda (2009.god) 37. Slobodan Momcilovic : Zvezdini velikani (2010.god) 38. M.Vukovic : Ja,Seki (2011.god) 39. M. Nadalin : Veliki Vladimir(Beara) (20--.god) 40. M. Gavrilovic: Bozija levica (S.Mihajlovic) (20--.god) 41. M.Vrbica: Dejan Stankovic (2013.god) 42. Pesme iz navijackog zivota (20--.god) 43. Monografija - Bari 20.godina (2011.god) 44. S.Tornjanski: Mali recnik velikih zvezdasa (2011.god) 45. Milos V. Rajkovic: Uspon i pad moje Zvezde (2013.god)

Link to comment

Zvezdas bice postavljene neke od knjiga u bibliotekafudbala.shutterfly.com tako da katkad proveri sajt. Mada nisu to nista posebno interesantne knjige, uopsteno knjige o Partizanu,Zvezdi,Dinamu,Hajduku uopste nisu interesantne. Nema nista novo sto se moze saznati samo ista razglabanja. Pogotovo za prva tri nabrojana kluba, posto postoje od 1945...Uostalom sad kad bolje pogledam spisak za neke knjige ni ne znam. Toliko se "nakotilo" tih knjiga. Cisto sumnjam da ces ih naci sve ovde na forumu overi narodnu biblioteku Srbije.

Edited by Mors
Link to comment

Gde su oni clanovi koji su bili ranije aktivni ovde sa sada ih nema???????????Ljudi skoro sam se prikljucio i voleo bih da se ova tema obnovi jer kada sam video ovaj topik na ovom forumu odmah sam se registrovao i procitao odjednom sve 200 stranice ove teme i vidim da ima dosta zanimljivih stvari pa ako mogu oni clanovi od pre par godina da se jave....

Link to comment

Hvala spale na postu i samo nastavi da postavljas te revije koje imas, a to sto si partizanovac nema veze(mada si pogresio u izboru), vazno je da se mi ovde druzimo,razmenjujemo misljenja,podatke i ostale stvari vezano za fudbal.Inace ono nije moj blog(hvala ti i za to sto si nasao jer nisam znao za njega).

Link to comment

Pozdravljam sve ljubitelje nogometa!Već sam nekoliko puta tijekom proteklih godina, a pogotovo mjeseci prošao cijeli ovaj vrijedan forum od prve do zadnje stranice i morao sam se napokon i registrirati. Dugi niz godina hobi mi je povijest nogometa na prostorima bivše države, pogotovo u Hrvatskoj s naglaskom na Dalmaciju, pa smatram da je ovo pravo mjesto za ćakulu o svim tim stvarima i razmjenu informacija, podataka, publikacija...Svima koje zanimaju neke stvari o njihovim klubovima koji su igrali u 1. i 2. saveznoj ligi sa hrvatskim momčadima, pa i u nižim rangovima (Međurepubličke lige i ranije Zonske lige, ali i sve niže), neka se slobodno jave. Možda im mogu pomoći podacima koje posjedujem ili su mi dostupni pojedini izvori.Drago mi je da ste se barem 5-6 puta na ovih 200 i kusur stranica dotakli mog kluba - RNK Split - koji je tek posljednjih godina vratio staru slavu koju je nekad imao kada se natjecao u s najboljim klubovima ex-SFRJ, a neki (bez podcjenjivanja) tada mali klubovi su postali "veliki" hrvatski ligaši. To govorim samo iz razloga što su mnogi ljudi skloni podcjenjivanju prošlosti nogometa na ovim prostorima, pa tako i u Hrvatskoj, a misle da priča počinje 1992. s prvom sezonom HNL-a ili 2000. kada su počeli pratiti nogomet...Eto, toliko za početak, bit će i zanimljivih statistika s moje strane čim mi to vrijeme dopusti...

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...