Jump to content
IGNORED

Seča platana u Bulevaru Kralja Aleksandra


Д

Recommended Posts

nego meni neko rece da je gradsko zelenilo jutros mucki i bez najave udarilo na platane i tako iznenadilo lokalnu zelenu zajednicu koja se za biljke vise zabrinula nego za ljude ispod mosta. da li je to tacna vest?pitam kao neko ko vec 3 dana zivi u svojevoljnoj medijskoj izolaciji. osim kada su na programu emisije o branju zumbula.
...rece razdragano i zahvati svojom lopatom jos jedan grumen zemllje nikome od prisutnih na sahrani nije bilo do razgovora o komunalni problemima, a kamoli do price o tihom ratu izmedju gradskog zelenila i uprave grobalja, o kojem je ovaj bulaznio zatrpavajuci njihovu voljenu bakusamo su cutke nastavili da posmatraju zumbule kako rastu na obodima groblja...
Link to comment
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    30

  • onamonamo

    15

  • hazard

    15

  • Bright Billy

    11

nisi bio tako cinican glede mojih 'prstica' kada smo delili celiju. no dobro sada da se ne prisecam 'fakulteta revolucionara'.znaci nista. prdez od veverice. ne mogu reci da nisam razocaran.a sto ti ides da gledas panj? obavljas neki poganski ritual u pratnji fantoma iz opere?
idem da kupim kilo rakije u onoj radnji kod Djerma, pa reko usput da vidim i panj.
Link to comment
mogao si, na primer, i da otvoris prethodnu stranicu ovog threada, ali posto je to preveliki napor za tvoje aristokratske prstice, evo: iseceno je jedno drvo koje je, kazu, bilo kompletno trulo, gore kod Djerma (sada cu da idem da vidim panj).gradsko zelenilo je dan ranije, u nekoliko navrata, obavestilo demonstrante da je obaljivanje zakazano za 7:30 i da ce se povuci pri najmanjem nagovestaju gradjanskog otpora.niko se nije pojavio, morali su pilici da spavaju i da cuvaju snagu za internet revoluciju.
Ako se niko nije pojavio onda mi recite,otkud policija jutros?A sto se tice trulezi platana...mnogo je manje tru nego profesor Sumarskog fakulteta koji je pravio "ekspertizu".Branislav J. Ciric
Link to comment
oslednjih pet godina od „mace“ koja po Bulevaru kovitla u proleće imam neverovatnu alergiju, ranije se to nije događalo, ne znam zbog čega. Ovo nisam primetila samo kod mene, idu ljudi po Bulevaru i svi se češu po licu, krvave oči, sline i kijaju. Negde sam pročitala da nije svo drveće po Bulevaru iste vrste, te pretpostavljam da su ove novoposađene sadnice uzrok. Nadam se da će i o tome stručnjaci voditi računa kada budu birali nove sadnice, Pretpostavljam da će rekonstrukcijom Bulevara smanjiti širinu trotoara, te više ni za tezge neće biti mesta. Deluje kao da je sadašnji Bulevar je projektovan tako da bude i radi uživanja u pešačenju, ali pošto su trotoar okupirale tezge, a ljudi sve manje pešače i sve više vole da se voze sami u svojim krntijama, izgleda da su i o tome vodili računa.
Kako da ne,bice prava atrakcija setanje po Bulevaru ,u julu ili avgustu,bez trunke senke,bas kao sto se danas "uziva" u ulici Kralja Milana.Branislav J. Ciric
Link to comment

ma da, trebali su sad da srede celu ulicu pa da je za godinu dve, kad neki od tih platana padne i ubije nekog, ponovo celu raskopaju da bi ih povadili.smem da se kladim da bi u tom slucaju ljudi koji sad kukaju za platanima najvise kenjali kako se troskovi dupliraju.

Link to comment
ma da, trebali su sad da srede celu ulicu pa da je za godinu dve, kad neki od tih platana padne i ubije nekog, ponovo celu raskopaju da bi ih povadili.smem da se kladim da bi u tom slucaju ljudi koji sad kukaju za platanima najvise kenjali kako se troskovi dupliraju.
Kada je to drvo na Bulevaru ubilo coveka?Imate li neki podatak,fotografiju zrtve njenu biografiju ?Vase argumente sada brani policija,zapitajte se zbog cega.O nacinu sredjivanja uluca u Beogradu najbolje zbori prljava i tuzna centralna gradska ulica grada Begrada.Branislav J. Ciric
Link to comment

a jel stvarno treba neko da pogine da bi se kvazi ekolozi umirili? jel znate vi kolko kosta renoviranje jedne takve ulice, tacnije dela takve ulice?u svakom slucaju, umesto 431 stabla (od kojih ce minimum 54 biti presadjena) zasadice 591 novo.

Link to comment
Ako se niko nije pojavio onda mi recite,otkud policija jutros?
Došli su preventivno tj. za slučaj da dođe do varnica između Gradskog zelenila i gnevnih građana. Avaj, policija nije znala da je 7.30 suviše rano vreme za ispoljavanje bilo kakvih građanskih varnica...Billy, sve što si rekao ima smisla pod uslovom da na kraju i vidimo ta nova stabla u još većem broju. Problem je u tome što postoje slučajevi iz prethodnih godina, ne samo u Beogradu, gde su bili najavljivani novi drvoredi pa je na kraju umesto novih drvoreda nikla nova saobraćajna traka ili parking zona. Uz svo poštovanje argumenata o bolesti platana, ne verujem dok ne vidim. Plus mi je blago rečeno sumnjiva ta iznenadna i ničim izazvana proaktivna briga za bezbednost građana.
Link to comment
Billy, sve što si rekao ima smisla pod uslovom da na kraju i vidimo ta nova stabla u još većem broju. Problem je u tome što postoje slučajevi iz prethodnih godina, ne samo u Beogradu, gde su bili najavljivani novi drvoredi pa je na kraju umesto novih drvoreda nikla nova saobraćajna traka ili parking zona. Uz svo poštovanje argumenata o bolesti platana, ne verujem dok ne vidim. Plus mi je blago rečeno sumnjiva ta iznenadna i ničim izazvana proaktivna briga za bezbednost građana.
u principu si u pravu, frka koja se digla je ipak neka vrsta garanta da ce obecani novi drvored ipak biti zasadjen. na svu srecu, niko jos nije poginuo usled pada drveta (grane) ali je dosta ljudi povredjeno. isti ti ljudi posle tuze zelenilo a odstetu placamo ja, ti i svi ostali gradjani. zatim, u bulevaru se ne rade samo kolovoz, sine i trotoari, vec i toplovod, vodovod i mislim kanalizacija. prilikom vadjenja starih i postavljanja novih cevi, korenje vecine stabala bi u svakom slucaju bilo sjebano. i tu se postavlja pitanje, dal zbog drvoreda ne treba renovirati jednu od najznacajnijih gradskih ulica?inace, juce su me peli kranom da vidim da su platani stvarno busni. Edited by Bright Billy
Link to comment
a jel stvarno treba neko da pogine da bi se kvazi ekolozi umirili? jel znate vi kolko kosta renoviranje jedne takve ulice, tacnije dela takve ulice?u svakom slucaju, umesto 431 stabla (od kojih ce minimum 54 biti presadjena) zasadice 591 novo.
Ovo poslednje nije tacno.Direktor Gradskog zelinla danas nije potvrdio ni koje ce ni da li ce biti nove sadnje.Pre vise od godinu dana,malo iznad,nadjena je odesecana ljudska glava.Nju nije odsekao truo platan vec maceta kojom je upravljala ljudska ruka...Pre nekog vremena,psi lutalice su napale coveka.Copori pasa su gotovo svakodnevna pojava u krugu Gradske bolnice a znaju i da prodju Knez Mihajlovom.Hocemo li krenuti u zajenicki lov,da ubijemo svakog cetvoronoscsa bez ogrlice? Ljudi i psi na Bulevaru su opasnost za ljude.Vi i dalje ne iznosite kada je i ko umro od drveta?Ali hajde,kada smo vec kod te teme.Danas,na Novom groblju jedno drvo se izvalilo i preti da unisti nekoliko nadrobnih spomenika.Gde je Draskic,gde je to brizno Zelenilo makar da posavetuje JKP Gradska groblja kako da ukloni trulo drvo?Hoce li ljudi zbog nestrucnosti sunmarskih inzenjera morati da opet postavljaju ploce ili jednostavno da ostatke svojih mrtvih zavrljace u kontejner?Sto se kostanja tice,ne brinem se ja za Djilasa i sestoclanu bandu.Po uzoru na prethodnika,"najboljeg gradonacelnika kojeg jen Beograd ikada imao",oni su se vec nafatirali od ovog posla.Branislav J. Ciric
Link to comment
Došli su preventivno tj. za slučaj da dođe do varnica između Gradskog zelenila i gnevnih građana. Avaj, policija nije znala da je 7.30 suviše rano vreme za ispoljavanje bilo kakvih građanskih varnica.........
Od koga su onda sitili vandale koji su sekli?
Link to comment
Od koga su onda sitili vandale koji su sekli?
dakle, kako ti je objasnjeno, dosli su zato sto je postojala procena da moze doci do nekih konflikata. te procene su nastale nakon sto je grupa gradjana eksplicitno naglasila da ce, ako bude bilo potrebe, telima braniti platane.Pacey Đ. Defender Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...