Jump to content
IGNORED

Seča platana u Bulevaru Kralja Aleksandra


Д

Recommended Posts

Da se prebace svi postovi o metrou počev od Miobinog na Beograd ili nešto drugo?
glasam za nešto drugo, kad već pitašmetro je na temi pominjan i pre mog posta, txt koji sam prenela pisan je zbog seče platana - sve u sklopu spekulacija čemu takva radikalna mera i čemu laganje o motivima za seču
Link to comment
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    30

  • onamonamo

    15

  • hazard

    15

  • Bright Billy

    11

zar nije metro okidac da se 'sredjuju' trotoaria sam projekat metroa sumnjiv, tajnovit, sa oprecnim misljenjima strucnjaka (vs. teski iliti koji je NON STOP pod zemljom=vise kosta i duze je izgradnja ali jedini sredjuje saobracaj completamente), verovatno opet neka ugradnja itd.evo iskopala sam koga zanima predavanje sa planom za teski m. na kome se radilo od 70-tihna zalost, ne mogu da nadjem slajd na kome je tabela-komparacija laki-teski gde se jasno vidi gore podvucenoda li je ovo most o kome se pricalo na topiku ranije?most.jpg

Link to comment

Laki metro je tesko govno. Tramvaji sa prvenstvom prolaza, sio mi ga Djura ideje.Da je pao po jedan dolar za svaki put kad je u Beogradu izgovorena rec "metro" ovaj bi odavno bio napravljen. No, kako se ne moze bas nikako upakovati u jedan mandat te od njega neke narocite politicke koristi nema, niko nece da zagrize i makar da krene sa jednom linijom. Mnogo su bolji ovi projekti do 100 miliona, koliko se moze uzeti kredit od neke evropske banke, koji mogu da se slikaju za bilbord.

Link to comment

Beograd će dobiti metro otprilike kada bude napravljen tunel kroz Frušku Goru. Svako ima svoj metro, te legende koje se prenose s kolena na koleno...Nemate čestitu obilaznicu, 1(!) most preko Dunava, koliko decenija se radi Prokop...kakav crni metro ljudi.

Link to comment
to sam pisao u trenucima slabosti i zabludelosti... u medjuvremenu sam doziveo prosvetljenje i shvatio da su platani prva i prava, praiskonska beogradska tema, i sve o beogradu, kao usputnoj digresiji, treba pisati po platanima. neka crkne maticna tema...
glasam za nešto drugo, kad već pitašmetro je na temi pominjan i pre mog posta, txt koji sam prenela pisan je zbog seče platana - sve u sklopu spekulacija čemu takva radikalna mera i čemu laganje o motivima za seču
Dobro, drugari, izgleda da će obe teme sasvim lepo preživeti i bez koljačkih zahvata. Uživajte.
Link to comment
Laki metro je tesko govno. Tramvaji sa prvenstvom prolaza, sio mi ga Djura ideje.
i beg to differ. u Istanbulu ciji su topografija, izgled ulica i saobracajni uslovi prilicno slicni Beogradu, LRT funkcionise savrseno.
Link to comment

Zasto bi drvece iz centra bilo bolje od Kragujevackog :

KRAGUJEVAC - Oko stotinu građana, uglavnom mladih, okupilo se večeras u Velikom parku u Kragujevcu zbog najave da će početi seča drveća kako bi kompanija "Femili sport", porodice tenisera Novaka Đokovića, počela gradnju sportsko-rekreativnog centra.
Link to comment
Laki metro je tesko govno. Tramvaji sa prvenstvom prolaza, sio mi ga Djura ideje.Da je pao po jedan dolar za svaki put kad je u Beogradu izgovorena rec "metro" ovaj bi odavno bio napravljen. No, kako se ne moze bas nikako upakovati u jedan mandat te od njega neke narocite politicke koristi nema, niko nece da zagrize i makar da krene sa jednom linijom. Mnogo su bolji ovi projekti do 100 miliona, koliko se moze uzeti kredit od neke evropske banke, koji mogu da se slikaju za bilbord.
Potpuno tačno. I to nije samo specijalitet na beogradski način, već se radi na republici i svuda po lokalu. Ništa što je dugoročna priča se ne forsira, jer nije vidljivo za mandata dotičnog. Komunisti su mislili da će večito da vladaju i zato smo u to doba imali ozbiljne projekte. Istini za volju, ne mogu da se otmem utisku da je takav način razmišljenja direktno povezan sa mentalitetom podneblja.
Zasto bi drvece iz centra bilo bolje od Kragujevackog :
To je posena priča. Femiliju je grad poklonio zemljište pre dve godine. Niko se tada nije bunio. Treba da napravi tenisku akademiju, malu tenisku arenu i slično, a delom da izgradi komercijalne sadržaje. I nije baš u Velikom Parku kako se predstavlja, već na dečijem parku. Interesantno je da u isto vreme u sred Spomen Parka je mnogo veća seča od strane jedne lokalne barabe, ali se niko ne buni. Nisam fan Novaka, pogotovo ne Femili sporta, ali ovde treba pratiti da li će ispoštovati plan, a ne da li je isekao nešto drveća van samog parka. Mada odluka da se pri bilo kojoj gradnji mora nadomestiti o trošku investitora trostruko i to tamo gde grad kaže treba i da postoji i da se sprovodi.
Link to comment
i beg to differ. u Istanbulu ciji su topografija, izgled ulica i saobracajni uslovi prilicno slicni Beogradu, LRT funkcionise savrseno.
+1 glas za "istanbulski metro" u beogradu.
Link to comment

Tanjug, 12.03.2010 12:47:26 BEOGRAD- Demokratska stranka Srbije podnela je danas Ustavnom sudu žalbu protiv odluke uprave grada Beograda i "Beogradskog zelenila" da se poseče više od 320 platana u Bulevaru kralja Alaksandra i najavila inicijativu za smenu gradonačelnika Dragana Đilasa.Žalbu su, kako je saopštila DSS, u ime stranke podneli poslanici Skupštine Srbije Milica Vojić- Marković, Milan Dimitrijević i odbornik u beogradskom prlamentu Nebojša Bakarec.U saopštenju je navedeno da je ustavna žalba podneta "zbog namere nadležnih, pre svega gradonačelnika Đilasa i direktora "Beogradskog zelenila" Radovana Draškica, da neobično brzo pristupe štetnoj seči platana i relevantne informecije učine nedostupnim".Pored inicijative za smenu Đilasa, DSS je najavio i zahtev za smenu Draškića.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...