Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Imam problem.Kupio™ sam noćas igru, ali neće da se instalira.U pitanju je skidrow izdanje™, kada pokrenem setup.exe, instalira se Steam, tera me da napravim nalog, ja ga napravim i onda traži serijski broj igre koju želim da registrujem.Pošto isti nemam, tu se instalacija završava.Pokušavao sam da pokrenem i installer.exe, ali on neće uopšte da se pokrene, to jest, ništa se ne desi.Da li je neko imao sličnih problema?
Ok. 1) uninstall Civ 5 demo, ako je ranije bio prisutan2) uninstall steam3) pokreni installer.exe, a ne steam. Nisam siguran da će to radi, jer si napravio ključnu grešku (ne čitaš .nfo). Ako ti ovo ne radi, ponovi sve korake, a posle uninstalla steama, pokušaj da instaliraš steam aplikaciju, nezavisno od civa (besplatna je). Tu se uloguj sa svojim nalogom ili još bolje napravi novi, bolji, nalog i onda pokušaj da pokreneš installer.exe.
Link to comment
Ok. 1) uninstall Civ 5 demo, ako je ranije bio prisutan2) uninstall steam3) pokreni installer.exe, a ne steam. Nisam siguran da će to radi, jer si napravio ključnu grešku (ne čitaš .nfo). Ako ti ovo ne radi, ponovi sve korake, a posle uninstalla steama, pokušaj da instaliraš steam aplikaciju, nezavisno od civa (besplatna je). Tu se uloguj sa svojim nalogom ili još bolje napravi novi, bolji, nalog i onda pokušaj da pokreneš installer.exe.
1. Nije bio prisutan.2. Uninstalirao.3. Neće da se pokrene. Ja sam pročitao .nfo, ali tamo ne piše šta treba da se pokrene. Ne čitaš ti šta sam ja napisao, neće da se pokrene installer.exe. Evo sad je režem na DVD, tripujem da me zeza mount.
Link to comment

mene povremeno zeza mount, neće da pokrene instalacije.umesto da režeš DVD, mislim da su bolje opcijea) kopiraš ceo DVD na nard, pokreneš instalaciju odatle, a onda obrišeš to.b) reinstaliraš mount. Ja powerISO svako malo reinstaliram.

Link to comment
1. Nije bio prisutan.2. Uninstalirao.3. Neće da se pokrene. Ja sam pročitao .nfo, ali tamo ne piše šta treba da se pokrene. Ne čitaš ti šta sam ja napisao, neće da se pokrene installer.exe. Evo sad je režem na DVD, tripujem da me zeza mount.
Hm, a da ga pokreneš sa Run as Administrator. Ako koristiš Vistu ili Win 7. Mislim, morao bi da imaš Win 7, zbog potpunog ugođaja sa DX11.
Link to comment
Hm, a da ga pokreneš sa Run as Administrator. Ako koristiš Vistu ili Win 7. Mislim, morao bi da imaš Win 7, zbog potpunog ugođaja sa DX11.
Koristim Windows 7 and I am administrator of my comp!Zezam se naravno, probao sam i to i još nekoliko vradžbina, dok ga nisam srezao, nije se pokretao instaler. Ni sa harda, ni iz mounta. Pohvalio sam pre neki dan UltraISO. Pregazilo ga vreme, bar ovu moju verziju, izgleda.Što mi nešto došlo da pišem s desna u levo. :huh:
Link to comment

Pitanja za one koji su provalili bolje od mene (dakle, Mušaraf):1. Šta je najbolje prvo graditi u gradu? Workera?2. Postoji li neki dobar odnos farmi/trading postova?3. Kako da se najbolje iskoriste Great Scientists? Ako ih dobijem pre 1500 AD gradim Akademije, potom ih koristim za free techs, ili ima i bolji način?

Link to comment

Neki moji utisci posle prvog dana igranja pune verzije:

  • Osvajanja su mnogo lakša, jer u zauzetom gradu ne moraju da se drže jedinice dok traje pobuna, i zauzeti grad sa sobom donosi i svoje granice. Samim tim i pripreme za rat mogu biti mnogo brže. Svakako doprinosi dinamici igranja, ali još nisam siguran da je to poboljšanje u odnosu na prethodnu verziju.
  • Mapa je užasno nepregledna, naročito u toku rata, kad su jedinice nagomilane u nekom delu. Možda je samo potrebno vreme da se naviknem, ali za sada mi to najviše smeta.
  • Priprema artiljerije - sam koncept je sasvim ok, ali mi se nebrojeno puta desilo da pošaljem artiljeriju u juriš greškom! <_< Imalo bi smisla da postoji neka potvrda, tipa "Unit is not prepared for ranged attack, are you sure you want to blah blah blah...?"
  • Zamena mesta jedinicama kad se šalje na već zauzeto mesto - užasno iritantan fičr! Pogotovu u kombinaciji sa nepreglodnošću pomenutom na početku. Bar 10 puta sam pomenuo familiju onome ko je smislio da to tako treba da radi, naročito kad na destination polju imam dve jedinice (npr. generala i još nešto), pa zaboravim da je ona druga tamo!

Ima toga još, ali će se nežnija polovina svojski potruditi da opovrgne taj epitet ukoliko ne krenem za minut (naravno, do malopre sam igrao civ, uz izgovor da "moram nešto da završim")... U principu, dosta novih koncepata mi se sviđa, ali sam gameplay ima mnogo čudnih detalja. Možda će prestati da mi smeta kad se malo naviknem, ali mislim da ću častiti Firaxis sa još mnogo psovki do tada.edit: Gradovi-države su stvarno genijalan dodatak. Trenutno sam najagresivniji i vojno najjači igrač na mapi, iako sam sam proizveo svega dve vojne jedinice, pre mnooogo vekova :D

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...