Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

da imate soma evra, sta biste pazarili? prihvatam sve predloge: novo/polovno, samo telo/telo+neko staklo.

 

Nkon D7000 telo i 35mm 1.8 AF-S.

 

Nego braćo i sestre, oklen pare za fotkanje Kodak Portra 400 filmom? Meni više ništa u životu ne treba, tako kremast, tako topao film, tako tolerantan na raspone, tako senzualan u smislu da hvata ljudsku boju kože, tako životan. Zaljubljen sam.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • 2 weeks later...

Prožima me osećaj sveobuhvatnog zadovoljstva, jer našao sam kameru koja mi je otela srce na prvi dodir.

 

Praktica VLC 2, istočnonemačka beštija, u savršenom stanju i sa svom pratećom opremom. Objektiv mi je baš dobro došao, nemam brzog "normalca" za M-42.

Najbolja osobina aparata je izmenjiva prizma: dolazi sa normalnom prizmom i onom za slikanje "sa kuka" :Hail:

Moćan shutter, ali ga telo potpuno kompenzuje, što kod Praktika nije uvek slučaj, kada tresne opruga, trese se ceo aparat.

Svetlo, lepo tražilo, ispravan svetlomer koji radi na sada nepostojeće baterije od 4.5V, ali se one mogu, zahvaljujući robustnom sistemu, mogu adekvatno zameniti običnim AA baterijama od 1.5V :Hail:

Ima nalepljene neke serijske brojeve, i na telo i na futrolu (koja je priča za sebe od lepote i kvaliteta). Mogu da zamislim službenika Štazija koji brižljivo upisuje te brojeve i izdaje kameru agentu, valja pratiti disidente :Hail:

 

2hczxpw.jpg

 

hx6v5e.jpg

 

21bvkno.jpg

 

wkmlcp.jpg

 

qs9i09.jpg

 

28s642x.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

:Hail: cestitke!!!

 

Nisam video jbt, zatrpase etar svakakvim vestima, ne moz vise razlucit bitno od nebitnog

 

Sjajna mashina, osecam da ce izmedju vas biti dosta strasti

Link to comment

@Vasa

Ima za to razne sitne opreme (vidi ispod)... Ponešto i ja čuvam do danas, premda odavno ne koristim to. To je moj stari aparat, baš taj isti, onaj s kojim su slikane "one" fotke koje voliš. PS. Mačak ti je prva liga:)

 

praktica_vlc2_accessories.jpg

Link to comment

Prožima me osećaj sveobuhvatnog zadovoljstva, jer našao sam kameru koja mi je otela srce na prvi dodir.

 

Praktica VLC 2, istočnonemačka beštija, u savršenom stanju i sa svom pratećom opremom. Objektiv mi je baš dobro došao, nemam brzog "normalca" za M-42.

Najbolja osobina aparata je izmenjiva prizma: dolazi sa normalnom prizmom i onom za slikanje "sa kuka" :Hail:

Moćan shutter, ali ga telo potpuno kompenzuje, što kod Praktika nije uvek slučaj, kada tresne opruga, trese se ceo aparat.

Svetlo, lepo tražilo, ispravan svetlomer koji radi na sada nepostojeće baterije od 4.5V, ali se one mogu, zahvaljujući robustnom sistemu, mogu adekvatno zameniti običnim AA baterijama od 1.5V :Hail:

Ima nalepljene neke serijske brojeve, i na telo i na futrolu (koja je priča za sebe od lepote i kvaliteta). Mogu da zamislim službenika Štazija koji brižljivo upisuje te brojeve i izdaje kameru agentu, valja pratiti disidente :Hail:

 

2hczxpw.jpg

 

hx6v5e.jpg

 

21bvkno.jpg

 

wkmlcp.jpg

 

qs9i09.jpg

 

28s642x.jpg

 

 

dobar ti je ovaj mačak s "mladežom"...

 

je li tvoj?

Link to comment

@Vasa

Ima za to razne sitne opreme (vidi ispod)... Ponešto i ja čuvam do danas, premda odavno ne koristim to. To je moj stari aparat, baš taj isti, onaj s kojim su slikane "one" fotke koje voliš. PS. Mačak ti je prva liga:)

 

 

Bas me obradova :)

Link to comment

možda i jeste al se nije hvalio ovde, što mu dođe kao da nije

 

edit

ja sam najbolje snimke pravio na pozitivu. kad se "poklopi" idealno svetlo i ekspozicija, a to prouzrokuje savršenu gustinu, dešavalo mi se da pomislim da znam da slikam. a najbolje od najboljeg su bili snimci na slajdu za 3200k. tad mi se dešavalo da pomislim da sam storaro.

sreća i po njega i po mene samo sam par takvih filmova ispucao.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Pripremam se za pozitive, nije mi jos vreme :) vezbam zonski sistem (to jest ucim da eksponiram metodski, a ne po onome sto pise na svetlomeru) i cekam pravu priliku,

Bice brzo.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...