Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ima li neko preporuku za dobar kolor film? Recimo da bude jedno 400 ASA, da budem komotan sa njim a pokoje zrnce mi ne smeta, da ima lepe boje ali idealno da budu malo prigusene, da je tolerantan na blestavilo...

Link to comment

Ima li neko preporuku za dobar kolor film? Recimo da bude jedno 400 ASA, da budem komotan sa njim a pokoje zrnce mi ne smeta, da ima lepe boje ali idealno da budu malo prigusene, da je tolerantan na blestavilo...

 

nema bolje no portra 400

Link to comment

Sad gledam, to je tacno to sto mi treba, hvala puno  :thumbsup:

:)

 

400 je dosta fleksibilan ali naravno zavisi od uslova, na koji nacin mjeris svjetlo i koji format filma koristis. uzmi jedan od 160 pa vidi sta ti vise odgovara.

Edited by Krampa
Link to comment

kod negativa sam kodaku uvek davao prednost zbog toplije boje, dok fuji za mene ima neki plavi ton. sad taj plavi ton ume da bude dojajan kada se slika npr. priroda, zelenilo, nebo. kodak je mamara za fotkanje ljudi.

 

kod slajdova apsolutni primat dajem fujiju.

:)

 

edit

fokusiraj se na cilj u izboru osetljivosti. niža osetljivost manje zrno, neretko potreban stativ. visoka osetljivost za neodgovarajuće svetlosne uslove zrno dakako veće. ako naručuješ(gde je veći izbor) vodi tačuna o temperaturi za koju su filmovi baždareni. 3200K tungsten, 5600K daylight

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Hvala ljudi na savetima za filmove, 400ASA je defitinitivno to sto ce mi trebati, tj. dnevni rad u debeloj sumskoj senci.

 

Nego ako vam se desi da fotke ispadaju ogavno preko svake mere a da ne znate zasto, i da ste na ivici da proglasite aparat pokvarenim, prvo proverite da niste u osnovnim podesavanjima slucajno namestili automatski ISO :isuse: 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...