Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

EDIT. U stvari, ako uopšte plaćaju.
Nek' ostave onaj hassy iz prve epizode i ne moraju da plate :Dmada se ja licno ne bih bunio ni za onu canon opremu iz druge...
Link to comment

Vaš portfolio (12-15 fotki istog stila/tehnike/tematike) možete (besplatno) predati za Silvershotz Photography Magazine (nije takmičenje, ali jeste izbor žirija) do kraja jula. U pitanju je selekcija veoma visokog kvaliteta (možete videti ranije izabranike na levoj strani istog sajta pod Folios 2011, 2010, 2009, 2008). Međutim, podnošenje portfolia je otvoreno svima. :)

HOW TO ENTER 1. Size your images at 72 DPI and ensure the file size for each image is no larger than 250kb. 2. Attach a minimum of 12 and a maximum of 15 images as a jpeg to the email. DO NOT attach a ZIP file/embedded file or TIFF. 3. The image title/tag should be a number or descriptive. NOT your name. 4. Attach a word document outlining your education, published works and/or exhibitions, career to date and artist's statement. 5. In the body of the email place your name, address, country and telephone number. 6. Email your submission to: info@silvershotz.com 7. You can submit three separate folios. Successful submissions will be notified on September 4th 2012.
Edited by Indy
Link to comment

Ne zamerite ako mašim topik, prvi put sam ovde :) Elem, da li neko može da preporuči dobar foto studio u Beogradu, gde mogu da se dobiju kvalitetne business/corporate fotografije? Znam da ima par čarobnjaka koji prave totalno ludilo od fotki ali naplaćuju sesiju po 500 evra ili jače. Meni ipak treba nešto razumnije ali mora da bude iznad proseka kakav može da se dobije u većini fotografskih radnji.

Link to comment
i jedno pitanje imam i ja...treba mi jeftina torba za aparat, dodatni objektiv (70-210) i blicjel zna neko?
AXEL photo berzaDizajnzona berza... prati par dana i dobices dobru polovnu opremu (uz garanciju) za pristojnu cenu.@Beowl: da nisam u guzvi odradio bih ti sve to forumasko-drugarski, ako ti nije kasno od prvog avgusta (okvirno) tu sam. Ako ne, ima tip u Zepter studiju (Djale) koji nece da te odere a uradice ti provereno dobre portrete. Ako ces Djaleta, dam ti kontakt na PM.
Link to comment
i jedno pitanje imam i ja...treba mi jeftina torba za aparat, dodatni objektiv (70-210) i blicjel zna neko?
samo jedna licna crtica. covek misli da je torba sitnica pa ne vredi bacati pare. ja sam vodio rat sa original nikon torbom, treba spakovati sve to u njoj, pa kad tako otezala pocne da davi, narocito na suncu... mislim da je mnogo prakricnije ovako nesto Tamrac Evolution 6 . bez namere da popujem, ali me zivot naucio da bas kod, na prvi pogled nebitnih stvari, ne pravim velike kompromise.
Link to comment

Da smo bliže Vaso, ja bih ti (za male pare, a možda i neku trampu) dao moj Nikkor zoom 55-200 (to je onaj što ide u kitu kompletu sa D90). Nisam ga stavio dvaput, mrzim zoom iz principa, protivan je mojoj foto ideologiji. Ja se držim onog, zumira se nogama. (Okej, važi se da to ne može lako u slučaju koncerta ili sporta). Imam i Sigmu 70-210mm (manuelnu) taj tek nisam koristio u životu... Mislim da će to lepo na eBay.

Edited by Indy
Link to comment
@Beowl: da nisam u guzvi odradio bih ti sve to forumasko-drugarski, ako ti nije kasno od prvog avgusta (okvirno) tu sam. Ako ne, ima tip u Zepter studiju (Djale) koji nece da te odere a uradice ti provereno dobre portrete. Ako ces Djaleta, dam ti kontakt na PM.
Hitno je, gori kuća, inače bih rado sačekao :) Pošalji mi kontakt pls.Hvala :)
Link to comment

Zna li neko (novinari, dizajneri, enibadi) uslove pod kojima se komercijalno moze koristiti fotografija politicara (glumca, zgrade, vatever) a bez da se nadoknadjuje novcano? Postoji li neki sajt koji se koristi kao baza fotografija?Znam da npr. NASA ima svoju arhivu za besplatno deljenje fotografija u visokoj rezoluciji (samo sto sada ne mogu da iskopam link), ima li nesto slicno za javne licnosti?

Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...