Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

Ne, ne, zum i grip idu odvojeno :lolol: znaci no name zum za 650 evra :0.6:, matori izakani speedlite za 100 evra, i winder za 150 :Hail:

cudo sta covek moze da kupi za 1.400 evra!

kapiram da bi mogao da spusti na 1.200 :lolol:

Ali pravi najbolje fotografije i kupljen je u Australiji.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Ne, ne, zum i grip idu odvojeno  :lolol: znaci no name zum za 650 evra  :0.6:, matori izakani speedlite za 100 evra, i winder za 150 :Hail:

cudo sta covek moze da kupi za 1.400 evra!

kapiram da bi mogao da spusti na 1.200  :lolol:

 

 

Aj molim te, ko da ni jedan hipster nikada nije preplatio neko analogno djubre :fantom: svaka roba ima kupca

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ovako...

 

Drug koji se kao bavi fotografijom (ali iskreno, ima fine rupe u znanju) bi hteo da upise neki kurs.

 

Ono sto sad slika za novac su uglavnom promo slike za bendove, apartmane, itd + ono sto radi iz hobija. Bavi se time vec nekoliko god.

 

E sad, nemam pojma sta se nudi i koliko kosta, niti koji "level" njemu odgovara, ali dajte neke predloge

 

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pomozite potpunom duduku :(

 

 

Treba da organizujem video snimanje nekih manjih tribina/konferencijica koje traju 90-120 minuta. Oprema nije moja, imam Nikon S7000, koji još nisam raspakovao. Ideja je da se posle to okači na YT. Ono što me interesuje je da li aparat može da podrži snimanje tako dugo u smislu trajanja baterije, i koliki to video posle bude, tj. kolika mi je memo kartica potrebna. Kakav kvalitet se može očekivati?* Treba da kupim karticu (32GB dovoljno ili 64) i neki stativ. mislim da je šraf od 1/4".

 

Dajte neki pametan savet, samo nemojte da mi kažete da menjam aparat jer to nije opcija. Nije moj i nije za mene ali mi je poslovno bitno da mogu nešto da zbudžim.

 

 

edit: * meni ne treba više od 720p, da i to napomenem.

Edited by Prospero
Link to comment

32GB je sasvim dovoljno za 2 sata u ful HD rezoluciji snimanja. Mnogo je bitnije da kartica podrzava neometani video zapis, dakle uzmi SDHC karticu klase 10, najbolje SanDIsk. I napravi probno snimanje od bar 10 minuta da vidis da li se video materijal snima nesmetano, staticna snimanja umeju da budu tricky, samo se u jednom trenutku napuni bafer, stvori "usko grlo" i dok si reko keks izgubio si snimak.

 

Vidim da taj aparat ima proprietary bateriju, uostalom to je valjda sada kompakt standard. Bojim se da ti je baterija problem. Vidim da ovaj aparat moze na jednom punjenju da napravi 200 snimaka. Zaista ne verujem da bi mogao da izdrzi kontinuirano snimanje duze od 45 minuta ili sat vremena.

 

Edit: a pa i pise u specifikacijama, oni bateriji daju 40 minuta, znaci to je najvise sto se moze ocekivati. Sranje od baterije, ukratko.

 

 

Sto se tice kvaliteta, koliko vidim ima sasvim solidan HD video zapis, mozda i iznad proseka za kompakt aparate ove klase.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Ako ti je na pameti da nekako prikacis aparat na AC adapter ili tako nesto - ne moze jbg. Bez dodatnih baterija neces izgurati snimanje. Mislim da kostaju oko 15 evra komad kod nas.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Thx AG!

 

 

Kako da zaobiđem problem s baterijom? Može li seljačka varijanta da stalno bude uključen u struju preko punjača? Ili da se nađe neka druga hi-cap baterija ili šta...? 

 

 

 

Edit: telepatija :D

 

Ima li nekih jačih baterija u prodaji?

Edited by Prospero
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...