Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Čestitke Maxi!Ženi dosadilo vucarati dSLR pa odlučila (na moju preporuku preuzetu odavdje) uzeti Lumix LX3. Jedva cekam, street photography here I come...

Link to comment

Taко нешто би дошло у обзир - ћерка би нешто што не мора да виси о рамену, нешто за џеп да може да се извади кад год јој се ћефне, и да нема неки шум; зум вероватно није много битан.Међутим, што више гледам разне моделе, све више се ужасавам батерија. Шта је то сад, испада горе него мастило за пљуцкавце, свако тера своје моделе и ознаке? Још нисам нашао нешто ваљано а компактно, а да троши нормалне батерије. Топ СилаПуцањрж (Canon PowerShot) има неке које коштају $40 комад (а сама шкљоцара може да се нађе за $230, дакле 6 батерија 1 камера). Има и за $10, ал' те трају два сата.ЛМ, има ли још компакта који раде на нормалне батерије?

Link to comment

Kompakt teško, oni teže da budu što tanji a to nemere sa običnim baterijama.Čak i travel zum pretiče sada u te tanke varijante, možda neki stariji canon 2100, mada nisam siguran za njegov kvalitet slike, fuji s1600/1800/2500 jeste mali ali nije baš zgodan. Možete pogledati neki noviji casio, EX-H15, nema najviše ocene, video mu je slaba strana, možda malo više muti da bi izbegao šum, ali mu je baterija prilično jaka, cipa battery life - 1000 shots (edit: no opet, slike su mu so-so)...

Edited by Vapad
Link to comment

Nije valjda da ce battery life bitno da utice na izbor dobre kompaktne kamere. Istina je, moras uvek imati rezervnu bateriju sa sobom (kad se samo setim koliko puta mi je otkazala kamera jer je baterija riknula). I nije istina da su nekanonske kopije lose. Ja sam za G9 kupio odlicnu bateriju za desetak eura.

Link to comment
Nije valjda da ce battery life bitno da utice na izbor dobre kompaktne kamere. Istina je, moras uvek imati rezervnu bateriju sa sobom (kad se samo setim koliko puta mi je otkazala kamera jer je baterija riknula). I nije istina da su nekanonske kopije lose. Ja sam za G9 kupio odlicnu bateriju za desetak eura.
Не ради се толико о животу и смрти батерије, него гледам да у том погледу не зависим од два-три добављача, ако не морам. Кроз три-четири године, кад батерија издахне, ко зна где ће она бити са том камером, и онда повуци потегни. Прошли смо тако са два-три телефона, пееспеа (прејстејшн портабл)... произвођачева батерија скупа, клонови лутрија... док са нормалним батеријама ипак имаш већи избор и можеш да их купиш у било које доба.
Link to comment
Kompakt teško, oni teže da budu što tanji a to nemere sa običnim baterijama.Čak i travel zum pretiče sada u te tanke varijante, možda neki stariji canon 2100, mada nisam siguran za njegov kvalitet slike, fuji s1600/1800/2500 jeste mali ali nije baš zgodan. Možete pogledati neki noviji casio, EX-H15, nema najviše ocene, video mu je slaba strana, možda malo više muti da bi izbegao šum, ali mu je baterija prilično jaka, cipa battery life - 1000 shots (edit: no opet, slike su mu so-so)...
ОК, у ствари си ми одговорио али давно... узимам две резервне бактерије (Амазон дао неки јебачки попуст, уместо $12,50, само $2,50 комад) уз тог Фуџија Ф70 ексер... јер након што смо прочитали пар мегабајта критика и анализа/парализа, овај има најмање мана по кубном долару, стане у џеп и лепо се маже на леба cool.gif.
Link to comment
  • 1 month later...
Najavili LX5 :drool:....
Zgodno je sto su povecali raspon (sa 24-60 na 24-90mm) i verovatno za nijansu poboljsali IQ i kontrolu suma pri visim ISO vrednostima. Ostale promene, manje/vise kozmeticke prirode. Logican naslednik za sjajni LX3, ali je po meni, samo za one koji ga nemaju.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...