Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Nisam siguran koliko mi se svidja. U prvom trenutku sam pozeleo i da kupim, ali sam pogledao neke "prve utiske" i rekao bih da ima problema u dizajnu (ne mislim kako izgleda, mada i tu ima zamerki na ovu hromiranu verziju, nego vise na neuskladjenost retro komandi sa modernom tehnologijom).

Link to comment

Kako stoje stvari stoje, ta mukica™ me neće mučiti. Ovo je (kod mene) samo regularno drulovanje na "gear", inače me u pravljenju velikih fotografija sprečava samo nedostatak talenta, vremena, energije, motivacije i posvećenosti.

Link to comment

Shvatio sam, cak sam jedno vreme (dok sam takav izdatak mogao da samom sebi pravdam zaradom od bavljenja fotografijom) razmisljao o kupovini istog. Problem je sto se radi o dosta specificnom objektivu. Iako me fotografisanje arhitekture interesuje jako se tesko resavam da u setnju ponesem stativ, a TS objektivi su neupotrebljivi bez istog (i to dobrog, sto ce reci teskog). Mislim da je, za amatere, mnogo bolji izbor, recimo, D800 i AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED, pa onda kropovati da bi se izbegla perspektivna izoblicenja.

Edited by Aion
Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni poceo da otkazuje voljeni Panasonic TZ5, pa sam resio da se castim za novu godinu. Uzeo sam Sony RX100II:http://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100-m2Fasciniran sam low-light performansama. Sto se tice ostalog, trebace mi vremena da se naviknem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...