Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

4 minutes ago, namenski said:

@radisa sad se setih jednog termina iz onog doba, a u vezi sa takozvanim garsonjerama i donekle ovim modernim kuhinjama u dnevnoj sobi..  :D 

Чајна кухиња!!!

 

u ponudama grckih studija ces vrlo cesto naci izraz "tea kitchen"

Link to comment
12 minutes ago, radisa said:

Ima još ludila oko kuhinja, recimo kad ljudi spiče 10K u kuhinju i onda je upotrebljavaju jednom u 2-3 nedelje, kad dolaze gosti... Viđao često... ALi lepo izgleda u open space-u...

Ma izgleda super, jos bolje u enterijerskim magazinima, jos bolje u reklamama, ono, ona skockana vadi iz rerne savrseno pecenje, on se smeska k'o kreten, onda oboje naslonjeni na sank piju kafu i zaljubljeno se gledaju sa razumevanjam...

Nigde mirisa, nigde fleka...

Ne znam, kuhinja je nesto porodicno intimno, skoro kao kupatilo, nedostupno strancima, nesto gde mozes da se opustis, razbaskaris...

Jebemliga...

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Ros said:

u ponudama grckih studija ces vrlo cesto naci izraz "tea kitchen"

Ma nesporan je izraz, verovatno nisi pratio, Radisa i ja smo ga razmatralitm u kontekstu socrealisticke garsonjere...

Podrazumeva kutak za kuvanje, minimalan, znaci sudopera, mali frizider, ploca sa 2 ringle, ponajbolje su one plakarske koje mozes da zatvoris i ucinis nevdljivim.

Ali tamo gde su zavrsile kao prave kuhinje za svakodnevno kuvanje za troclanu porodicu...

  • +1 1
Link to comment

Ne delim mišljenje. Zapravo delim delimično zbog mirisa al nije ni to strašno a svakako širenje mirisa kupusa neće sprečiti ni dupla vrata.

Meni je mnogo lepše kuvati u društvu.

A ujedno to je rešenje za male prostore a tvoj stav je: ahaha retarde što nisi kupio/sagradio još 10ak kvadrata za kujnu.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, ivy said:

hm,mozda je zbog toga sto je kuhinja odvojena zidovima?

 

nemam pojma do sada je bilo da je jednosoban stan dnevna soba i jedna spavaca soba.... a ovde gde gledam je jednosoban stan dvena soba,kuhinja i kupatilo bez spavace sobe ali je kuhinja odvojena prostorijica pa je mozda zato?

a i u ostalim stanovima u tim nekim zgradama je tako...znaci dvosoban stan se zove dnevna soba i jedna spavaca soba i tako redom...

 

Nikad nije bilo tako. Ja sam arhitekta, radim uglavnom stambenjake od kada radim. Pravilnik o projektovanju stambenih zgrada iz 1983. i noviji iz 2012. (kod koga je sve isto, samo su minimalne dimenzije i kvadrature još manje; i dozvoljena je kuhinja u dnevnoj sobi -tzv.višenamenska soba), uračunavaju dnevnu sobu u sobnost. I Rusi tako računaju, na zapadu ne.

 

 

Struktura stana

Član 15

Stan, prema strukturi, ima sledeće prostore i prostorije:

1) garsonjera: ulazna zona, višenamenska soba sa prostorom za pripremu hrane (čajna kuhinja) i kupatilo;

2) jednosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), višenamenska soba sa prostorom za obedovanje i kupatilo;

3) jednoiposoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba za jednu osobu i kupatilo;

4) dvosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba i kupatilo;

5) dvoiposoban i veći stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, sobe, kupatilo i WC.

 

 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, maheem said:

A ujedno to je rešenje za male prostore a tvoj stav je: ahaha retarde što nisi kupio/sagradio još 10ak kvadrata za kujnu.

Nuzda zakon menja, kuvace se i na kolenima ako se mora...

A nije lepo :sad: da mi pripisujes pokroviteljski stav, ono 'retarde, sto nisi kupio...'

Ni na kraj pameti, a veruj mi da sam u zivotu imao/morao da kuvam na razne nacine, a sa sve bebom u neposrednoj blizini rerne... :D 

Jednostavno sam pokusao da se osvrnem na razne aspekte stanovanja, prilaza problemu kuhanja...

Ni manje, ni vise od toga..

O ukusima se, naravno, ne raspravlja, o necijim (ne)mogucnostima da kupi ili ne - jos manje...

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Nuzda zakon menja, kuvace se i na kolenima ako se mora...

A nije lepo :sad: da mi pripisujes pokroviteljski stav, ono 'retarde, sto nisi kupio...'

Ni na kraj pameti, a veruj mi da sam u zivotu imao/morao da kuvam na razne nacine, a sa sve bebom u neposrednoj blizini rerne... :D 

Jednostavno sam pokusao da se osvrnem na razne aspekte stanovanja, prilaza problemu kuhanja...

Ni manje, ni vise od toga..

O ukusima se, naravno, ne raspravlja, o necijim (ne)mogucnostima da kupi ili ne - jos manje...

Izvini, ljut sam što ne mogu kupus da kuvam.

Neki problem u obilasku stanova je bio da stanovi sa odvojenim kuhinjama nemaju dovoljno prostora za trpezariju ni u dnevnoj ni u kuhinji. A zapravo sam trebao tražiti veći stan za 20-30kvm :/

 

Link to comment
54 minutes ago, Tihajeza said:

 

Nikad nije bilo tako. Ja sam arhitekta, radim uglavnom stambenjake od kada radim. Pravilnik o projektovanju stambenih zgrada iz 1983. i noviji iz 2012. (kod koga je sve isto, samo su minimalne dimenzije i kvadrature još manje; i dozvoljena je kuhinja u dnevnoj sobi -tzv.višenamenska soba), uračunavaju dnevnu sobu u sobnost. I Rusi tako računaju, na zapadu ne.

 

 

Struktura stana

Član 15

Stan, prema strukturi, ima sledeće prostore i prostorije:

1) garsonjera: ulazna zona, višenamenska soba sa prostorom za pripremu hrane (čajna kuhinja) i kupatilo;

2) jednosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), višenamenska soba sa prostorom za obedovanje i kupatilo;

3) jednoiposoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba za jednu osobu i kupatilo;

4) dvosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba i kupatilo;

5) dvoiposoban i veći stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, sobe, kupatilo i WC.

 

 

Evo ga ceo pravilnik :)

 

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_uslovima_i_normativima_za_projektovanje_stambenih_zgrada_i_stanova.html

 

Razlika između minimalnog jednosobnog i jednoiposobnog stana je 10 m2...

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:


 

 


A ako je soba koja je spojena sa kuhinjom manja od 10m2 (bez kuhinje) a spavaća iznad 10m2?
emoji848.png

.... Shiit has hit the fan!
 

 

to je onda kuhinja sa trpezarijom, a ako stavis jos i kauc i tv, to se nekada zvalo stambena kuhinja

Link to comment
to je onda kuhinja sa trpezarijom, a ako stavis jos i kauc i tv, to se nekada zvalo stambena kuhinja
A jel to onda jednoiposoban ili jednosoban ili?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

 

Nikad nije bilo tako. Ja sam arhitekta, radim uglavnom stambenjake od kada radim. Pravilnik o projektovanju stambenih zgrada iz 1983. i noviji iz 2012. (kod koga je sve isto, samo su minimalne dimenzije i kvadrature još manje; i dozvoljena je kuhinja u dnevnoj sobi -tzv.višenamenska soba), uračunavaju dnevnu sobu u sobnost. I Rusi tako računaju, na zapadu ne.

 

 

Struktura stana

Član 15

Stan, prema strukturi, ima sledeće prostore i prostorije:

1) garsonjera: ulazna zona, višenamenska soba sa prostorom za pripremu hrane (čajna kuhinja) i kupatilo;

2) jednosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), višenamenska soba sa prostorom za obedovanje i kupatilo;

3) jednoiposoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba za jednu osobu i kupatilo;

4) dvosoban stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, soba i kupatilo;

5) dvoiposoban i veći stan: ulazna zona, prostor za pripremu hrane (kuhinja), dnevna soba, prostor za obedovanje, sobe, kupatilo i WC.

 

 

 

 

e pa bravo..hvala na pojasnjenju :) ..znaci ipak je razlika izmedju garsonjere i jednosobnog u odvojenoj kuhinji 

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

A jel to onda jednoiposoban ili jednosoban ili?

.... Shiit has hit the fan!
 

jednosoban sa stambenom kuhinjom, ali ta jedna soba mora po velicini da zadovolji standarde za dnevnu sobu, min 16m2

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...