Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

19 minutes ago, ivy said:

od kad se dnevna soba racuna u sobnost stana?

 

Kako to mislis? Kada se kaze dvosobni stan, to znaci da ima dve sobe + ostalo. Ono sta je koncipirano kao dnevna soba upada u jednu od te dve.

Link to comment
od kad se dnevna soba racuna u sobnost stana?
Zašto se ne bi računalo?
Ako imaš dnevnu, spavaću i dečiju to je trosoban stan.
Tu jedino može da bude zabune kod garsonjera ili stanova gde je dnevna spojena sa kuhinjom bez zidova.
Ali generalno naravno da se računa.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

u crnoj gori se npr dnevna ne racuna, samo spavace...

msm to je sve stvar konvencije, recimo, u rusiji i americi je prizemlje prvi sprat, ono sto je nama prvi sprat njima je drugi itd

  • +1 3
Link to comment

hm,mozda je zbog toga sto je kuhinja odvojena zidovima?

 

nemam pojma do sada je bilo da je jednosoban stan dnevna soba i jedna spavaca soba.... a ovde gde gledam je jednosoban stan dvena soba,kuhinja i kupatilo bez spavace sobe ali je kuhinja odvojena prostorijica pa je mozda zato?

a i u ostalim stanovima u tim nekim zgradama je tako...znaci dvosoban stan se zove dnevna soba i jedna spavaca soba i tako redom...

Link to comment
1 minute ago, ivy said:

 

 

nemam pojma do sada je bilo da je jednosoban stan dnevna soba i jedna spavaca soba....

To smao ako živiš zapadno od Zagreba :D

 

U Srbalja seuvek rečunala dnevna soba u sobe... Na zapadu™ je drugačije...

Link to comment
18 minutes ago, ivy said:

hm,mozda je zbog toga sto je kuhinja odvojena zidovima?

 

nemam pojma do sada je bilo da je jednosoban stan dnevna soba i jedna spavaca soba.... a ovde gde gledam je jednosoban stan dvena soba,kuhinja i kupatilo bez spavace sobe ali je kuhinja odvojena prostorijica pa je mozda zato?

a i u ostalim stanovima u tim nekim zgradama je tako...znaci dvosoban stan se zove dnevna soba i jedna spavaca soba i tako redom...

 

Kod nas je uvek bilo ovako kako ti rekoh. Mozda se danas nesto menja, pre bih rekla da to prosto agenti lupaju u oglasima.

U Nemackoj je isto, u Americi je vec drukcije (tamo, ako nisam zaboravila, kazu npr. "two bedroom apt" sto znaci da garantuju dve odvojene sobe, dnevna je cesto zajedno sa kujnom).

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

bogme, ja kolko znam dnevna soba se racunala ka po sobe, pa kad ti kaze dvoiposoban stan znaci da imas dnevnu i dve spavace

 

milenijalci uneli kurslus u sistem, bolje zvuci kad kazes trosoban, nego dvoiposoban. takodje bolje zvuci kad kazes 65kv, iako je od toga 10kv terasa, sto je takodje svojevrsni bezobrazluk

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

bogme, ja kolko znam dnevna soba se racunala ka po sobe, pa kad ti kaze dvoiposoban stan znaci da imas dnevnu i dve spavace

 

milenijalci uneli kurslus u sistem, bolje zvuci kad kazes trosoban, nego dvoiposoban. takodje bolje zvuci kad kazes 65kv, iako je od toga 10kv terasa, sto je takodje svojevrsni bezobrazluk

 

Kad je to bilo? Skoro sam gledala ugovor mog stana u Beogradu, jos sa prvim vlasnikom iz 70tih je pisalo dvosobni stan, i ima dnevnu i spavacu sobu i odvojenu kujnu.

Link to comment

to je onda zato sto ima odvojenu kuhinju...

 

misim nisam strucnjak za stanove ja zivim u kuci i jednom sam u zivotu 3godine zivela u stanu...ali meni je logicno tako kako @goofs kaze, sad jedno je sta je meni logicno a sta je realnost samo se bas aktivno zbunjujem oko toga 

Edited by ivy
Link to comment

Realnost je da se u Srbalja svaka soba broji, i oduvek se brojala...

 

AKo ima tri sobe onda je trosoban... Ono za pola je ako je neki golubarnik od sobe, pa je zato pola... AKo je soba sa kuhinjom spojena, to je dvosoban, ako nije odnda je dvosoban sa odvojenom kuhinjom... :)

  • +1 1
Link to comment

nema to veze da li je dnevna spojena sa kuhinjom ( i trpezarijom ), ako je sam prostor za dnevnu dovoljno veliki po standardima onda je to "soba"....

ovo "i po" se odnosi na spavace sobe ispod 10m2

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...