Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Bila sam juce u pozoristu, pesnicki kolektiv Aisle 16 uradio je novu predstavu po imenu 'Services to Poetry', najtoplije preporucujem. Cetiri pesnika provode nedelju dana na putu, posecujuci odmorista kraj autoputa, a svoje utiske i refleksije predstavljaju u nizu pesama pracenih video materijalima, uz poprilicno duhovite prelaze izmedju razlicitih segmenata. Predstava je posebno zanimljiva poznavaocima poezije na engleskom jeziku, posto je u vecinu stihova ugradjeno puno parafraza poznatih poema. Ja sam prepoznala samo Poovog Ravena :blush: al su me kulturniji uputili da je Wordworth dobio poseban tretman. A tako i prilici, ipak je on bio pravi poeta prirodnih lepota.

Link to comment

greetings from royal berkshire!citam vas sa uzivanjem i hvala za preporuke. o pozoristu trenutno samo citam i silno mi nedostaje... i ja sam kao sheridan u roditeljskoj dilemi, tu i tamo uspemo da odemo do nekog muzeja/galerije u toku dana a pozoriste nazalost samo polu-amaterske trupe.al' bice bolje, eto samo jos sesnaest godina i deca ce otperjati na univerzitet...

Link to comment

OK, izvinite, ali ovo je moralo jednom da se desi -- pošto ja u ovom horu (za)pevam već nekoliko godina, moram izreklamirati 1 koncert (a, bogami i da pitam, onako usput, jel' ima ovde nekih tenora? :whistle: )Royal Choral Society Christmas CarolsMonday, 17 December, 2007 at 7.30pm Venue: Royal Albert Hallconducted and introduced by Richard Cooke.John Birch - organ Fanfare Trumpeters of the Band of the Grenadier Guards London Concert Orchestra As Christmas Festival Highlight - ?London?s Premier Choir? the celebrated Royal Choral Society presents a joyous selection of Christmas music and invites the audience to join in with some of the best loved traditional carols.http://www.royalchoralsociety.co.uk/index.htmA ovako to nekako izgleda (+ grenadiri):post-101-1194095541_thumb.jpg

Edited by foot-in-mouth
Link to comment

kako proticu pirotehnicka divljanja u velegradu i okolnim zaseocima? ovde je kao u bejrutu, a klinci sa kesama za djubre s nabijenom tesko kesom mesto sesira koji kamce novac za pljuge na svakome cosku bude u meni nostalgicne uspomene na zelenjak ranih 90ih. remember remember the fifth of november...

Link to comment
kako proticu pirotehnicka divljanja u velegradu i okolnim zaseocima? ovde je kao u bejrutu, a klinci sa kesama za djubre s nabijenom tesko kesom mesto sesira koji kamce novac za pljuge na svakome cosku bude u meni nostalgicne uspomene na zelenjak ranih 90ih. remember remember the fifth of november...
U mom selu (hm, u stvari mislim da bi se pravilno trebalo zvati palanka) u na granici hampshire i surrey-a smo imali vatromet u subotu, i bio je lep ali nista kao oni kod Alexandra palace-a pre 4, 5 i 6 godina ili Battersea park-a pre 3 godine. Ono sto je bilo simpaticno je da se oko dva minuta posle pocetka, u guzvi u parku oformio procep kroz koji su furali roditelji sa decom starom 1-2 godine u rukama, mahom sa licima sakrivenim u roditeljskim vratovima da ne bi videli strahote koje su se odigravale na nebu (naravno ja sam bio u toj koloni spasi-ocheva). Naravno 31og smo imali decurliju koja prerusena trazi slatkise. Nista kod nas u finim krajevima od tih huligana koje ti opisujes... :rolleyes: Sad sam jos na poslu (posle idem na hejt) pa jos ne znam sta se desava na ulicama Cityja
Link to comment

'Brovece radnom narodu, sad cu i ja za tobom Sheridane na hejt.Da li je dovoljno da kazem da su klinci koji su furali vatromet u kucnoj izvedbi uspeli da razbiju kutiju naseg IT supporta i sobale nam i sajat i emajl server od petka popodne do danas?!Sto rece kolezi danas - Kingdom for a wireless modem...

Link to comment

Kanonada u severnom Londonu počela pre nekih sat vremena. Za sada nekoordinirano, sporadične detonacije iz raznih krajeva. Dobro je, pre dve godine su neki preduzimljivi ljudi organizovali dvosatni show na 20 metara od moje zgrade, naspram kog je bombardovanje Drezdena zvučalo kao slavujev zov.

Link to comment

evo jedne anegdote s proslogodisnjeg guy fawkes nighta. U jeku detonacija, negde oko 8-9 uvece, komsija lerdi iz stana iznad poceo da jauce a pit da mu zavija. Mi pomislili da se navario i zapalio pokusavajuci da baca petarde i vatromet kroz prozor. Ode moj tadasnji sustanar bred gore da vidi sta se desava, kad posle minut strcava dole sav prebledeo: komsiju napala dva tipa u balaklavama i bodu ga nozem. Kad je komsija poceo da vristi 'zovite muriju, zovite muriju, ubise me!' mi vidimo da je vrag odneo salu i pozovemo pandure. razgovor je tekao ovako: 'halo, policija, dodjite odmah, u stanu na prvom spratu broj taj i taj, ulica ta i ta, dva tipa su uletela i seku mi drugara... ne ne znam da li imaju pistolj... ne, ne mogu da vam kazem kako se zovem dok su ti manijaci iznad, jeste li vi normalni!'. posle jedno sat, ovi otisli, okupio se komsiluk, dosla hitna i odvezla coveka, jedna komsinica udomila traumatizovanog pita koji se krio ispod kreveta. sve gotovo... sve dok nije stigla murija s dva sata zakasnjenja (morali da rade weapons risk assessment, tj da li postoji rizik da su napadaci naoruzani) i evakuise celo ulaz pored nas gde se ide na sprat. ulaze dvoje pandura na gajbu kod nas, jedan komentarise: 'sto je dobar stereo, a koliko kosta? sto je dobar tv, odakle ti? pa nije vama ovde lose uopste, nisam znao da su gajbe u tokstetu ovakve.' Da nas je neko opljackao u narednih nedelju-dve znali bi ko je tipovao gajbu. Objasnimo mi muriji da nista ne znamo, da je komsija bio posten covek, muzicar po profesiji, da nije muvao tudje ribe niti se bilo kome ikada zamerao. Posle tog smaranja, sve se vrati u kakvu takvu normalu. Izadje komsija iz bolnice i pusti buvu na ulicu da ga zanima ko mu je smestio i da im nece nista, samo hoce da zna. Posle par dana, prilazi mu tip i kaze, 'e brate, izvini, klinci iz stana prekoputa tvog krenuli su da diluju u tudjem kraju, taj i taj je poslao ekipu da ih dovede u red, al su se momci zajebali i umesto u stan levo provalili u stan desno. jebiga, desava se.'sve je dobro sto se dobro svrsi.

Link to comment
evo jedne anegdote s proslogodisnjeg guy fawkes nighta. ...sve je dobro sto se dobro svrsi.
bre kod vas uzbudljivo! jel' bar dobio neku kompenzaciju, ono pola kile duvke ili nesto? :) a ja na pauzi za rucak video princa nam harry-ja, prosao u koloni: prvo panduri na motoru zaustavljaju saobracaj sa strane, onda nekoliko dzipova sa vojacima u paradnim uniformama, vuku neke paradne topcice, a za njima hari u kombiju ponom vojske, pa jos par pandura na motorima. princ, vojska, kombi...jure kroz city...bice da se sprema puch u londonu :lol: Edited by sheridan
Link to comment

Re: pirotehnikaNa žalost, ja živim u Saaf-africa-fields-u, gde se vatrometom već par godina obeležavaju svi važniji događaji, kao što su venčanja, rođendani, ispiti, subota, nedelja, kraj radnog dana, a ponekad, bogami, i uspešna poseta WC-u... Tako da znam teoretski da je bio GF, al' me mrzelo da merim Decibele.(al' nisam ja bah humbug, stvaarno...)Re: Harrywub wub and shit

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...