Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pa kako sad to? :ohmy:

Zar nisu pobedile pravetm vrednosti, zar nije mrtav mrski komunizam, zar nije zavladala demokratija, zar se nije ostvario san o vrlom novom svetu, zar nije zdravo trziste ukinulo granice, zar svet nije ujedinjen i u miru??? :cry:

  • +1 1
Link to comment

Jebem li ga, ja imam jeziv strah od letenja ali ne bih to spojio s nekim narodom , kontam, cak ni uz napad panike. Vrv bi me pukla srcka kad bi nesto krenulo po zlu. S druge strane, deluju mi ubedljivo ove ostale stvari koje je iznela

Link to comment

Tsai,

 

To proizvod Danskog drustva, otisao je kao mlad covek od 27 godina tamo. Tamo su ga 31 godinu dojili demokratijom, tolerancijom i covekolikim pravima. 

Sve u svemu ce biti iniresantno da se vidi kakva ce kazna da mu sledi?

 

 

 

Link to comment
29 minutes ago, x500 said:

Tsai,

 

To proizvod Danskog drustva, otisao je kao mlad covek od 27 godina tamo. Tamo su ga 31 godinu dojili demokratijom, tolerancijom i covekolikim pravima. 

Sve u svemu ce biti iniresantno da se vidi kakva ce kazna da mu sledi?

 

 

 


Taj koji je otisao sa 27 godina tamo je brand made balkanski proizvod i vaspitanja dobijenog u porodici, pa kako se kome zalomi. To sa Danskom ic veze nema. Iako nista nije savrseno. Niko se u tom dobu pretvorio u drugo nije moze samo da se kamuflira. Ovaj ni toliko socijalne inteligencije i kontrole impulsa nije imao. To se sa tri banke ne menja.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, x500 said:

Da ii ma neko ko zivi u Danskoj?

 

Bilo bi intersantno pratiti kako jedna demotska Danska procesuira avoje gradjane koji:

- prete ubistvom (zene/deteta)

- obaranjem aviona

- imaju puna usta nacionalisticke mrznje

 

https://nova.rs/svet/sestra-putnika-o-skandalu-u-avionu-sulejman-ne-mrzi-srbe-plasi-se-letenja/

Mislim da u ovom slučaju ne važe danski zakoni već one zemlje gde je avion registrovan (verovatno VB jer je wizz.u tamo centrala)

 

Gde god da im sude, najebali su. Ne samo da su pretili da će srušiti avion nego su pokušali da otvore vrata (što je na visini nemoguće, ali pokazuje da su zaista imali nameru da nešto urade i da nije bila prazna pretnja)

Link to comment
2 hours ago, Zverilla said:

Mislim da u ovom slučaju ne važe danski zakoni već one zemlje gde je avion registrovan (verovatno VB jer je wizz.u tamo centrala)

 

Gde god da im sude, najebali su. Ne samo da su pretili da će srušiti avion nego su pokušali da otvore vrata (što je na visini nemoguće, ali pokazuje da su zaista imali nameru da nešto urade i da nije bila prazna pretnja)

 

HA-LPK je u pitanju, madjarske tablice.

Link to comment

Ma pričate gluposti. Važe zakoni tamo gde mu sude. Ne može danski sud suditi po mađarskim zakonima...

 

I ne slažem se sa je neko od 27 godina zakucan u svojim pogledima. Znam mnoge starije koje je odgovarajuća sredina promenila na bolje ili gore.

Link to comment

Ima ona Tokijska konvencija koja reguliše te stvari, stara je kao Biblija ali mislim da se ICAO i dalje mahom oslanja na nju i pokušava da iscima što više zemalja da je ratifikuju. Prema toj konvenciji, procesuiranje krivičnih dela počinjenih gore u vazduhu je pre svega u nadležonsti zemlje u kojoj je letelica registrovana, u ovom slučaju Mađarske. Doduše postoje i opcije da se nadležnost prebaci nekom drugom, pre svega zemlji iz koje dolazi okrivljeni, pa moguće žrtve, i tako dalje.

 

U praksi je sve to još komplikovanije. Na papiru bi Mađarska sada trebalo da zatraži od Srbije izručenje ovog retarda. Ali to valjda podrazumeva da Srbija prvo treba da mu odredi pritvor. Ako su ga pustili i on u međuvremenu otišao u BiH, onda Mađarska mora da se cima za BiH da ga oni hapse. Ako je državljanin Danske onda se i Danska nešto pita. A da bi Mađarska uopšte imala neki osnov da bilo šta od ovoga uradi, moraju prvo da dobiju detaljan izveštaj od Wizz-a i na osnovu njega podignu optužnicu.

 

Bilo bi zanimljivo da neki novinar isprati dalji tok ovog slučaja mada sam potpuno siguran da ga niko neće ispratiti. U nešto drugo jesam siguran: da je avion leteo u suprotnom smeru tj. negde iz Balkana prema Nemačkoj, pa zbog lošeg vremena bio preusmeren u Dansku i onda neki Balkanac krenuo da lupa po vratima pilotske kabine uz šovinističke urlike i pretnje da će srušiti avion, taj bi se ono baš dobro načekao do sledećeg ručka u svojoj kući.

Link to comment
  • 2 weeks later...

nanese me net na ovo .. 

 

 

 

 

 

 

 

Russia, China block UN support for ECOWAS sanctions on Mali

 

Russia and China have blocked the United Nations Security Council from supporting a decision by the West African economic bloc ECOWAS to impose new sanctions on Mali, after its military leaders proposed staying in power for up to five years before staging elections.

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment

Pa morali su Rusija i Kina nagraditi to, znaju oni predobro kaki je to poso dovesti busevima masu na stadion da ''podrži'' diktatore i cjeluje cokulu

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...