Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

9 hours ago, Time Crisis said:

Kod smart satova je još uvek veliki problem baterija, to ako reše da traje normalno vreme, biće doviđenja svi digitalci, završiće kao Nokia 3310

što bre? pa poslednjih 28 godina se nije dogodilo da sam zanoćio tamo gde nema struje 24h, a i ne mora da ga uključuješ na punjač. samo ga spustiš na ono vajrles punjenje

 

meni sat na ruci generalno smeta, a i ne volim kinđurenje bilo kakve vrste, pa ni to sa satom. a vreme(tačno) mi je veoma bitno barem u profesiji u kojoj sam, da ne kažem da sam nabaždaren na manje od sekunde, pa iako sat ne nosim nije mi manir da kasnim, naprotiv. al to nema veze sa satom i tačnim vremenom. 
 

npr rolex mi je seljana neopisiva, dok bi urwerk rado posedovao. al to je u domenu naučne fantastike pa ni ne razmišljam na tu temu

 

 

smart će verovatno pasti u jednom momentu, al ne zbog tačnog vremena već zbog mogućnosti da mobitel ne vucaram sa sobom(bar u letnjim mesecima)

Link to comment
7 hours ago, namenski said:

Sat se pravilno nosi tako sto ga uvek drzis tako da ide 5 minuta unapred...:sleep:

A sto se pouzdanja u tacnost tice - kupi dobartm sat... :)

 

 

Zadnjih skoro 10 godina nosim Gshock atomic, tako da se sam navija :tongue:

 

7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

što bre? pa poslednjih 28 godina se nije dogodilo da sam zanoćio tamo gde nema struje 24h, a i ne mora da ga uključuješ na punjač. samo ga spustiš na ono vajrles punjenje

 

To jeste, ali opet bilo bi lepo da je bar malo duže da ne moraš misliti ako je sve popaljeno da li će dočekati kraj dana

Link to comment

Nisam ja tvoja žena, ali ovaj Seko 5 od kako se vratio sa servisa od majstora sa Zelenjaka* neobuzdano grabi napred- da ga ostavim i ne intervenišem petnaestak dana probudio bih se u svetu koji je pandemiju ostavio za sobom.

 

*Jesu naznačili da postoji mogućnost da se to desi i da im donesem nazad da podese, ali me mrzi.

Link to comment
59 minutes ago, nisam ja said:

joj to moja žena ima sa tih pet minuta unapred.

 

Glupost. Imaš 5 minuta fore samo ako sat stane. :yawn2: 

 

7 minutes ago, Ras said:

ali ovaj Seiko

 

Nakon 4 godine, prije par dana, stao Solar a radio zadivljujuće precizno.

Info za @Hamlet Strašni kupljen na rasprodaji od nekih Singapurćana. 

  • Hvala 1
Link to comment

Hommage za prvi ex-Yu sat-statusni simbol...

Darwil-Gely-Star.jpg,  

Neki otprilike kraj 60-ih, pa do poprilicno u 70-te, dosao je iz Trsta, na talasu masovnijih farmerki, posle cuvenog шушкавца...

Sudario se vrlo brzo sa poprilicno zapadnjackih novotarija i preselio u krugove koji su se sakupljali oko Dallape harmonika: Zapadnobalkanija je ostisla nekim drugim, sofisticiranijim i snabdevenijim putevima, ali je primedba vidi, ovaj nosi Darwil, poprilicno dugo zvucala bas kako treba, statusno, da bi se jos brze pretvorila u podsmesljivo-sazaljiv pogled...

Sa ruku srednjih i nizi esalona establismenta, raznih директорчића, Darwil je presao na ruke poslovodja i onog dela radnog naroda koji je televizore prekrivao шустиклама, a na komodama drzao obaveznu venecijansku gondolu...

 

GONDOLA.jpg

 

Doduse, bila su to vremena kada nije svako imao sat - буржоазија je svoje dzepne satove sa sve zlatnim lancima ili sakrila ili isprodavala ili ispoklanjala zetovima klasnim neprijateljima - ali i kada su jedini nacini da gradski covek sazna koliko je sati bio imati sat, pitati nekoga, imati srece pa se zadesiti u blizini nekog velikog, javnog, onog na штајги ili crkvenog...

Ili se - naći kod sata...

 

insa-terazije.jpg

 

Zacudo, niko nije kukao da se (previse) kasni, dok su telefonske govornice zadovoljavale potrebe takozvane komunikacije, u svakom slucaju dovoljno da se uglavi vidjenje u kafani zarad dalje komunikacije...

Jer, da se i bez satova u ta vremena bas toliko kasnilo, tesko da bi mnoge bebe, danas nadrkani forumasi ozbiljni ljudi srednjih godina - bile proizvedene...

 

 

Jos jedan statusni simbol, ali zestoko profesionalni:

Longines-02.jpg

 

Longines.jpg

 

Longines, ali bas Лонгинес, zvanicni sat Zapadnobalkanske Kraljevine, simbol vaznosti, drzavne i svake druge ozbiljnosti, nabavljan specijalno, cuvan i cenjen ekstremno pazljivo...

  • +1 1
Link to comment

darwil u trdži je imao oooogrooomniii akvarijum u flagship radnji što je meni kao klincu bilo veoma interesantno, a i davali su bibite kolko ti duša ište

pa malom odmogodišnjem kumsu nije bilo smaranje tamo provoditi vreme. kad god smo išli u trieste zapitkivao sam jel idemu u darvil

Link to comment

I meni sat samo odevni modni detalj, sadržaj koji isporučuje i tačnost istog nije toliko bitna, nekad sam u fazonu da snuzujem i odlažem satima i opet okasnim a nekad sam baš onako ko podmazan pa se budim sam tačno u željeni minut, ovih dana se igram iz čista mira krenem brojat pet četir tri dva jean nulaaa i u istom momentu čujem u kuhinji zazvoni mikrovalna, ljudski mehanizam je čudo jedno.

 

 

 

 

Link to comment

neam smart i nisam smart, al ako je djejms bond imao fičrs na čuki ko sam ja da se bunim. 

 

a ove priče sat treba da je iz njemačke švajcarske i da pokazuje pogrešno vreme su...pa zabavne. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...