Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

nema na cemu, a preporucujem da probas dobos tortu (ne za rodjis, nego ovako) i uverices se da je stvarno sve kako treba.htela da pomenem moskvu, samo sto nemaju decece oblike, nisu toliko mastoviti. ali je stvarno sve prste da polizes.nedavno mi je neko pominjao i naninu kucicu na zvezdari, dosta pohvalno, ali nemam iskustvo iz prve ruke :)

Link to comment

prezent je i dalje vrh. vrhunski sastojci i dobri recepti, blago konzervativni, nikakva posebna mudrost. vizuelno takodje jako dobro, a mislim da mogu da se prilagode. sad, nisam video da prave nody ili teletabis torte ali se i nadam da ti to ne treba. prezent je previse kvalitetan i skup da bi ga jela deca, da izvinete na ovoj okrutnoj recenici.

Link to comment

cmrlj, lubo, gazzo, pachule, hvala svima redom.da, to mi je i potrebno - vrhunski sastojci i provereni recepti, ovo prvo prvenstveno.

prezent je previse kvalitetan i skup da bi ga jela deca, da izvinete na ovoj okrutnoj recenici.
deca ni nemaju sansu za parce :wicked:
Link to comment
  • 3 weeks later...

sta ovo znaci na poslasticarskom?Lorem ipsum usu sonet dicam maiorum ei, iisque aliquyam qui ut. In lorem lucilius concludaturque usu. Ei suscipit aliquando per. Ea eam causae epicurei invidunt, ne mea sumo ullamcorper. Id mei populo theophrastus intellegebat.

Edited by assück
Link to comment

Znaci da jos nisu stigli da ubace tekst na sajt ali su ubacili fejk latinski tekst dok ne stigne pravi: uobicajeni dizajnerski stos

Link to comment
Mmmmm ajd recept ako ima nekih specificnosti...
imam utisak da je vec bio, al sto da se ne ponovi. recept iz restorana vila, za nijansu bolji od recepta iz kluba knjizevnika (pravila oba :)testo: pakovanje od pola kilograma lisnatog testa podeliti na dva dela i razvuci oklagijom. To razvuceno treba da bude vece od tepsije u kojoj cete praviti krempitu, zato sto se tokom pecenja skuplja. izbosti viljuskom pre pecenja, da se ne bi previse dizalo ili skupljalo ili sta se vec desi kad se ne izbusi. peci desetak minuta na dvesta. fil :wub: umutiti 8 zumanaca, 150 gr secera, 3 kesice zelatina u prahu (kesica od 10 grama) i pola litre mleka, pa skuvati na pari. ohladiti to zuto. umutiti 6 Dr Oetker slagova (u receptu zaista pise i marka slaga, meni je dr oetker ionako omiljen doktor, pa postujem recept ) u 750ml mleka i posebno pola litre slatke pavlake. U ovo ne dodavati secer.Pomesati zuti krem, slatku pavlaku i slagove. asemblaz:jedna kora, fil, druga kora. tepsija nesto manja od sporetnog pleha, a veca od standardnih tepsija, recimo velicine 2/3 pleha. mora da prenoci u frizideru. sutradan je prevrnuti na posluzavnik, lako ispada. pre sluzenja svako parce posuti secerom u prahu.eto. jos jednom da ponovim, rezultat je :Hail: nista ona zuta tutkala sto se po poslasticarnicama prodaju ko krempite :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...