Jump to content
IGNORED

Vaša omiljena radio emisija...


nesha taxista

Recommended Posts

Mozes, 94.1 MHz
Probao, ne ide. Kroz šuštanje se probija neki žestoki turbo folk, odmah sam prebacio na vesti pomislivši da Turci opet nadiru...Jesi li ti siguran da to dobacuje do NS?
Link to comment
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nesha taxista

    9

  • gospa buba

    6

  • deepartment

    6

  • stoka

    6

Probao, ne ide. Kroz šuštanje se probija neki žestoki turbo folk, odmah sam prebacio na vesti pomislivši da Turci opet nadiru...Jesi li ti siguran da to dobacuje do NS?
Da, evo bas sad slusam i dobro se cuje. Mozes odavde i preko neta, a imas i gore spisak frekvencija za citavu Srbiju.
Link to comment
vidim da je topic nekad i sad, a ja neprekidno u nekad-modu. to valjda zato sto sam sinoc slushala radio beograd 1, prvi put od 89te na ovamo (:o), pa se setila svega od pre. bila je ponedeljkom ujutro, odmah posle "dobro jutro deco" pa do 9 sati, 1 potpuno magichna emisija, koju je vodio zoran stanojevic (danas pretpostavljam mnogo poznatiji kao persona koja je prevela tolkina), al ne mogu da se setim kako se zvala ama nikako... se seca neko?
Ne mogu tacno da se setim, ali da nije Vreme radoznalosti?Moja omiljena emisija tu negde 89/90. bila je Radio Nostalgija (Beograd 1), prvo je isla subotom uvece, oko 22, 23, a onda nocu, sreda na cetvrtak. Vodili su Svetozar Cvetkovic i Pera Janjatovic.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

niko kao ja - islo radnim danima od deset do podne na drugom programu radio beograda i vodila ceca lukovic. emisija je bila toliko dobra da sam se skoro pa navi(u)kao na njen nadasve iritirajuci glas. slusao kad god su prilike dozvoljavale. u studentskim danima skoro redovno. retko je bilo potrebe izlaziti iz kuce pre podneva. to je samo r&r - vodili kremer i janjatovic. islo na drugom programu od deset do podne nedeljom (moguce subotom, nisam 100 posto siguran, davno bese). slusao i umirao od srece. ne samo da se imalo sta cuti po pitanju svirke, bendova, koncerata... vec su voditelji bili bitno vrcavi i satiricni glede politicke situacije u nas. jos se secam sjajnog kremerovog predloga (na pocetku visestranacja) da se zarad popularisanja visestranacja stampaju albumi sa slicicama poslanika tako da bi se ljudi mogli igrati tapke i menjati po principu dajem triestri sps poslanika za micuna i sjajnog predloga da se za glavni grad krnje jugoslavije proglasi krnjaca. kremer je bio uglavnom provokativno duhovit a janjatovic mudar i analitican. sve u svemu - odlicna kombinacija. a sa velikim zadovoljstvom se secam i nocnog programa na beogradu 1 koji je vodio vlada dzet. bas onako kako treba - promuklo, zadimljeno i omamljeno toksicnim materijama. to mi je uvek bilo negde na kraj uha, bilo da me muci nesanica, spremam ispite, citam ili cekam da se ispovracam ne bih li na miru zaspao.

Link to comment
jel to ona emisija koja je ishla iz beograda, kragujevca i nisha istovremeno. i vodila je jedna od ceca, tj. iz beograda?
'Niko kao ja' je emisija, koja je , mislim na Radio-Beogradu 2 nasledila Radioskop. Ili je, beshe, Radioskop bio na Beogradu 1.Isla je radnim danima od 9 do 11 ili od 10 do 12, ne secam se pouzdano. Prva voditeljka je bila Tatjana Nikolovska, pa onda Maja Pec (danas Simunec). Poslese pojavio Radoman Kanjevac, koji je petkom vodio "To je samo R'n'R". E, mislim da se tada pojavila Ceca Lukic.U danima pre B-92, to je bila najslobodoumnija radio emisija u Srbiji.
Link to comment
  • 2 weeks later...

e pa ne cudi me sto ldp ima samo 5% i sto smo u govnima ako na ovako uvazenom forumu u ovom topiku niko ne pomene g. Vladu Mijica nego se, sto je jos gore, njegova emisija i 'mali komarac' pripisu nekom drugom. a jadna vanilica je bila tuzna zamena za Vladu...jeste da se lepo smeje ali to je uglanom sve...a porediti vreme sporta i razonode i danasanji 'sportski program' b92 je kao porediti Lepu Lukic i cecu. tako da molim da neko ugasi svetlo....zbogom Srbi i Srbijo ne sreli se vise nikadova kap je prelila casu mog nezadovoljstva ovim narodom i njegovim raznim 'elitama'

Link to comment

draga lulana, nadam se da niste zauvek zalupili vrata.drago mi je da se secate v. mijica i old school b92.prijem, prijem ...

Vlada Mijić došao je na B92 nekoliko meseci posle osnivanja ’89. Zvanično je bio član Redakcije kulture, a postao poznat po kontakt-programima i kvizovima. „Kada stane herc“ i čuveni „Prijem, prijem.“ Od ’92. godine je u Kanadi. A danas radi u kanadskom konzulatu u Brazilu, u Sao Paolu: „Najsumanutija stvar koju sam radio jeste emisija 'Prijem, prijem'. Jednog dana su došli i rekli da bi bilo lepo da popunimo program radija nekim sportom nedeljom po podne, od četiri do osam – što je, naravno, najapsurdniji termin na svetu da se napravi sportska emisija, jer sve koje zanima sport jesu na stadionu. Zajedno sa Željkom napravio sam emisiju koja je o sportu, ali o sportu sa uvrnute tačke gledišta, odnosno, emisija o sportu za ljude koji nisu na stadionu, za ljude koji čak ne vole sport. Ta emisija je možda bila kultna kasnije, a u početku je više bila okultna. Pošto se sećam da smo došli prve nedelje u studio i trebalo je četiri sata nešto da pričam o sportu i da puštamo muziku. Sav onaj unapred pripremljeni novinarski materijal iskoristili smo u prvih sat i po. I onda smo sedeli pred mikrofonom Željko, Saša Tišma i ja. Saša Tišma je bio voditelj, Željko i ja smo bili urednici te emisije. I onda smo rekli: 'Au, brale, imamo još dva i po sata. Šta sad da radimo?' Počeli smo da improvizujemo i tako je od te improvizacije krenulo zapravo nekakvo ludilo. A ludilo je tih godina jako privlačilo ljude u Beogradu, kao što privlači na svim meridijanima u svim vremenima. I mislim da je najzanimljivije ljudima bilo što je to bila relativno nekonvencionalna emisija, a ne priče tipa – jedan minut priče, tri minuta muzike itd. Mi smo sve to batalili. Recimo, puštali smo po pola sata kako ljudi lupaju loptu na vratima studija itd. Drugim rečima, malo smo se, kako se lepo kaže žanrovski, poigravali. Mislim da je to bilo vrlo zanimljivo. Bilo je ljudi kojima je bilo beskrajno dosadno. Zato potpuno mogu da razumem ljude koji nisu slušali emisiju, jer ih je mnogo nervirala, a zaista smo lupetali. Ako čoveka nešto dovoljno nervira, onda će mu biti dovoljno zanimljivo da ostane pored radija i da čuje ima li kraja tim glupostima. Sa svakom avangardom stvar je u tome što ona, pre ili kasnije, postane ono što u početku nije bila – deo establišmenta, ako uopšte ostane u tim krugovima. Naravno, nisam baš mogao da nazrem do koje će se mere razvijati bilo šta u Srbiji, pa ni razvoj tada Omladinskog radija B92. Ono što je tada bilo očigledno jeste da je to bio nov radio, koji je bio zanimljiv ljudima u odnosu na druge stanice tipa Studija B i Beograda 202. I bio je jedini radio koji je mogao da im pruži malo radikalniju vrstu radio-zabave. U početku, Radio B92, moram priznati, meni nije delovao previše zanimljivo kao politički fenomen, već je mislim više bio urbani 'underground' fenomen. A ono što se kasnije dešavalo u zemlji, verovatno je, uz – naravno – entuzijazam, dobru volju i dobru politiku ljudi na Radiju doprinelo da Radio postane ono što je danas. Jedna stara kineska poslovica kaže: 'Svako ko ima 15 godina, ima više od 14, a manje od 16.' U poslednje vreme sam u fazi izmišljanja starih kineskih poslovica.“
Mali Komarac
Link to comment
Parada albuma Slobe Konjovica.
Eh, da. Prvo sam, kao klinac slušao Diskomer, da bih tek par meseci kasnije otkrio - utorkom uveče od 20 h, čini mi se, čudesan i sasvim ekskluzivan svet neobičnih izvođača i bandova za koje nikako nije bilo mesta na diskomeru. Sećam se, u Paradi albuma sam prvi put čuo Talking Heads, koji su tada bili na prvom mestu sa albumom Fear of Music. Među tih dvadeset albuma, negde u leto 79. godine, bili su sve sama velika otkrića - bandovi koji će mi kasnije mnogo značiti - Cure, Devo, Ian Dury and the Blockheads, ali i moj veliki prozor u svet disco muzike - Sylvester - koji je baš tog leta, kao i Donna Summer izdao album.Odmah posle vesti staviš novu praznu kasetu u kasetofon i snimaš sve nove nepoznate stvari redom, i tako do sledećeg utorka.Obuzima me jeza dok ovo pišem.
Link to comment
e pa ne cudi me sto ldp ima samo 5% i sto smo u govnima ako na ovako uvazenom forumu u ovom topiku niko ne pomene g. Vladu Mijica nego se, sto je jos gore, njegova emisija i 'mali komarac' pripisu nekom drugom. a jadna vanilica je bila tuzna zamena za Vladu...jeste da se lepo smeje ali to je uglanom sve...a porediti vreme sporta i razonode i danasanji 'sportski program' b92 je kao porediti Lepu Lukic i cecu. tako da molim da neko ugasi svetlo....zbogom Srbi i Srbijo ne sreli se vise nikadova kap je prelila casu mog nezadovoljstva ovim narodom i njegovim raznim 'elitama'
E, pa...ne čudi me zašto je ldp imao samo 5,5% procenta pored ovakvih mu poklonika, koji se usuđujuda govore o V. Mijiću a da pojma nemaju o Vladimiru Jeftoviću i njegovom Putokazuna drugom programu Radio Beograda od 11-13 sati.To je kao upoređivati Kseniju Cicvarić i Lepu Lukić.Zbogom Lulana i ne sreli se nikad više :)edit:Kobni, biće da smo slušali istu emisiju :) glede Slobe Konjovića, Parade...Talking heads-a i Fear of music albuma. Edited by Ulis
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ovi iz Dizanja me jutros mal nisu koštali infarkta koliko sam se cerekala. Zakasnila na posao, zaboravila službeni mobilni... Ajde što me oraspolože ujutru uz kafu i cigaretu, ali što su me naterali da nervoznim babama po prevozu pokazujem rogove da oteram negativnu energiju... :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...