Jump to content
IGNORED

I crtani je film...


Chivo D'Arbo

Recommended Posts

Nimona je prvi dugometražni animirani film koji sam gledao nakon dužeg perioda apstinencije i jako je dobar!

 

Sa mojom željom da gledam baš takav film, koja je tinjala već neko vreme poklopila se afirmativna recenzija (halospev!) Slobodana Vujanovića. Iskreno, nisam ni znao (ne pratim) da i Netflix ima snažnu produkciju animiranih filmova (a zašto i ne bi?).

Pre no što ću napisati post pretražio sam i temu koja se bavi Netflixom a koliko sam uspeo da utvrdim, tamo se ovaj film ne spominje.

 

U recenziji je već otkriveno nešto od detalja, a dodao bih i da se nasilje jako dobro hendluje - u neminovnim scenama sukoba vešto su izbegnute žrtve, uz karakterističnu za film upotrebu dobrog humora.

Muzika je segment kojim baš i nisam oduševljen - pesmice su za moj ukus banalne, a par instrumentalnih motiva koji se provlače kroz film zvuče kao jeftina kopija tema iz originalnog Twin Peaksa.

 

Ne znam koji bi film iz ovogodišnje produkcije bio najbolji, zapravo se ne sećam da sam bilo koji i gledao i da li je Nimona baš za desetku, ali sam odgledao u jednom dahu i istinski uživao.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 11. 10. 2023. at 20:54, vorda said:

 

 

Odgledao prve tri epizode i odustao. Ovo kao da je neko pravio virtual tour kroz svet iz "Nausicaä of the Valley of the Wind".

 

Jeste sve to vizualno lepo al slabi likovi, slaba prica, cak i world building je vise gomila nabacanih ideja a ne nesto koherentno. Ne kapiram 8.8 ocenu na IMDBu.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...