Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Momci i devojke, zeleo bih prijatelju u Grcku da posaljem neku dobru a lako nabavljivu rakiju. Stoga sam se odlucio za ove dve Floresove Ose. Koja je po vasem misljenju bolja Zuta ili Bela, ili mozda imate neku bolju alternativu koju mogu da nabavim uobicajenim putem. 

Link to comment
3 hours ago, defibrilator said:

Momci i devojke, zeleo bih prijatelju u Grcku da posaljem neku dobru a lako nabavljivu rakiju. Stoga sam se odlucio za ove dve Floresove Ose. Koja je po vasem misljenju bolja Zuta ili Bela, ili mozda imate neku bolju alternativu koju mogu da nabavim uobicajenim putem. 

Jelicki dukat, nema greske

Rakija30__59469_zoom.jpg

Link to comment

Ako mislis na dukat , nema je na mnogo mesta ali moze da se naruci (konacno) na njihovom sajtu i to znatno jeftinije nego po prodavnicama.Nisam je pio jedno godinu dana, eto, sad cu naruciti da obnovim gradivo.

Edited by Haralampije
Link to comment

ne znam, rekoh kupujem na aerodromu al sam pomislio da se mogu naci u nekim bolje snabdevenim radnjama ili podrumima pica. 

 

inace, ovu rakiju sam sasvim slucajno otkrio. citao pre x godina neki clanak o nomi (restoran u kopenhagenu) i rekose u clanku da redzepi sluzi i rakiju, zove se gorda. pomislio da bi to bilo dobro probati i sasvim zaboravio na to do sledeceg dolaska kuci. i pre par godina dosao nesto ranije na aerodrom, bazao okolo, razgledao sta ima i naleteo na gordu. trebalo mi je nekoliko minuta da se setim otkud mi je poznata. i setih se i kupio da probam. vise nego zadovoljan. od tad je redovno kupujem kad se nadjem na aerodromu. 

 

Link to comment

jelički dukat je genijalna rakija, odlična

 

Gordu ne volim naročito, mada shvatam zašto je mega popularna. Meni smeta taj previše slatkasti vanilasti miris, previše je drveta i rekao bih, običnog bonifikatora. Piće bez karaktera šljivovice, slatkastog karaketera, ušminkano. Pre par godina mi se dopala na prvu, posle mi je njah...

 

Probajte i Zlatni Tok, ko nije, poskupa, ali meni jako dobra. Jak karakter šljive, sa fino doziranim karakterom koštice (marcipanski, bademasti miris) sa finim, zrelim mirisima drveta. sve integrisano, skladno, ali opet prava šljiva

Link to comment
26 minutes ago, banatjanin said:

Gordu ne volim naročito, mada shvatam zašto je mega popularna. Meni smeta taj previše slatkasti vanilasti miris, previše je drveta i rekao bih, običnog bonifikatora. Piće bez karaktera šljivovice, slatkastog karaketera, ušminkano. Pre par godina mi se dopala na prvu, posle mi je njah...

 

+1000

 

Ja je jedini put isprobao pre par god kad sam morao da sedim u raspalom znaku pitanja, i to pošto su od šljive imali nju i manastriku. Meh.

Link to comment

meni se svidela gorda al moguce i da je zato sto se ne razumem u rakije. mozda sam u zivotu probao tri kupovne sljive i naucio da ih izbegavam. ovo je prva koju sam se usudio da probam posle dugo vremena i dopala mi se. jedino sto pijem od tih kupovnih rakija su viljamovka iz zelene boce i bb kleka al to verovatno zato sto mi je to otac pio pa ja nastavio, navikao na ukus. 

 

moracu da probam ovu sto preporucuju haralampije i banacanin, da vidim i to cudo. hvala na informacijama.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...