Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2017/18


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    258

  • Timmy

    235

  • Milogled Bluff

    231

  • Geo

    202

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa valjda ljudi iz drugog osnovne znaju za jedan vrlo napredni i tezak za shvatiti ekonomski/finansijski institut pod nazivom kamata. :fantom:

 

Kad sam citao vest nisam bio siguran da li je novinar dobro cuo ili me neko zajebava. :D

Edited by Plajvi
Link to comment

Mala ekspertiza na temu buduci da sam prilicno upucen u tu problematiku.

 

Dakle svakako je moguce da je sadasnje stanje duga iz 2004., odnosno 2005.godine u knjigama Banke vece od onoga iz 2004., odnosno 2005. godine upravo zbog obracunatih kamata i to redovnih i zateznih zbog kasnjenja. Naravno, duznik ima pravo da tuzi poverioca za obracunavanje kamate koja je visa u bilo kom trenutku od zakonske zatezne kamate, sto je ovde ocito slucaj ako se govori o kamati od 21%.

 

Mnogo bitnije, Banke su duzne da u svojim bilansima rezervisu sa 100% plasmane koji kasne vise od 730 dana (2 godine). Ovde je kasnjenje cini se duze od 10 godina, pa bi moralo da bude i verovatno i jeste, cak i ako se radi o potpuno fantomskoj Banci, da bude rezervisano sa 100% sto znaci da je vrednost ovog plasmana u Bancinim knjigama NULA. To dalje znaci da se plasman nalazi van bilansa u tzv off-balance-u.

 

Svaka Banka pritisnuta je da se resava ovakvih plasmana od strane NBS, pa bi za jedan ovakav plasman koji je u kasnjenju vise od 10 godina, bez ikakvih kolaterala i rezervisan preko 100% svaka naplata preko 20% (a realno i 10%) bila prava premija.

Sve ostalo nema veze sa poslovanjem i bankarstvom, vec necim drugim.

 

Zahvaljujem na paznji. Toliko.

Link to comment

Ma ok kamata, ali oni kao da su se zaduzili po kamati koju dobijes od krimosa/zelenasa...jbt, pa nisu se u svajcarcima zaduzivali pa da se tom dugu ne nazire kraj ni nakon 15 godina...

Link to comment
3 hours ago, mozzer said:

Mala ekspertiza na temu buduci da sam prilicno upucen u tu problematiku.

 

Dakle svakako je moguce da je sadasnje stanje duga iz 2004., odnosno 2005.godine u knjigama Banke vece od onoga iz 2004., odnosno 2005. godine upravo zbog obracunatih kamata i to redovnih i zateznih zbog kasnjenja. Naravno, duznik ima pravo da tuzi poverioca za obracunavanje kamate koja je visa u bilo kom trenutku od zakonske zatezne kamate, sto je ovde ocito slucaj ako se govori o kamati od 21%.

 

Mnogo bitnije, Banke su duzne da u svojim bilansima rezervisu sa 100% plasmane koji kasne vise od 730 dana (2 godine). Ovde je kasnjenje cini se duze od 10 godina, pa bi moralo da bude i verovatno i jeste, cak i ako se radi o potpuno fantomskoj Banci, da bude rezervisano sa 100% sto znaci da je vrednost ovog plasmana u Bancinim knjigama NULA. To dalje znaci da se plasman nalazi van bilansa u tzv off-balance-u.

 

Svaka Banka pritisnuta je da se resava ovakvih plasmana od strane NBS, pa bi za jedan ovakav plasman koji je u kasnjenju vise od 10 godina, bez ikakvih kolaterala i rezervisan preko 100% svaka naplata preko 20% (a realno i 10%) bila prava premija.

Sve ostalo nema veze sa poslovanjem i bankarstvom, vec necim drugim.

 

Zahvaljujem na paznji. Toliko.

 

Tom logikom da je i 10% premija za povjerioca su isli Covic i Terzic i toliko su otprilike i vratili duga u KK i FK. Hvala na objasnjenju!

Link to comment
9 hours ago, MiddleClass said:

 

Tom logikom da je i 10% premija za povjerioca su isli Covic i Terzic i toliko su otprilike i vratili duga u KK i FK. Hvala na objasnjenju!

Ne moze bas da se primeni ta logika na KK CZ jer je tu u pitanju bio kombinovani UPPR (kombinovan sa jos preuzimanjem imena kluba pa vracanjem posle 2 godine), ali u finansijsko-ekonomskom delu o kome ja pricam UPPR se donosi tako sto se izglasava po Klasama poverilaca, sto znaci da su za taj UPPR glasale sve Klase poverilaca - i obezbedjeni i neobezbedjeni, i Banke i poreska i privatni poverioci i igraci i zaposleni - svi kojima se duguje - i izglasali taj zaista veliki otpis od oko 90-95%. U realnosti i u obicnim slucajevima... pa dobro, to bi bilo nemoguce. Ali okej za mene, iskoristila se politicka moc i volja.

 

Za FK CZ i Terzu - sigurno ima bankarskih starih dugova - jedino pitanje je da li su obezbedjeni hipotekom na stadionu ili nisu. Ako nisu onda je takav veci otpis (ako je rec o dugovima starijim od 2 i vise godina) realan i normalan. Ako postoji hipoteka onda naravno nema otpisa jer Banka/ poverilac uvek moze da pokrene izvrsenje i naplatu iz kolaterala - tj ima i tada otpisa ako je vrednost hipoteke (realna na trzistu koliko moze da se dobije) manja od iznosa kredita. Ali verujem da je i tu bilo puno politickog upliva - i to mi je okej do neke tacke, tj do sada, zaista je FK CZ puno pomognuto poslednje 3 god u finansijskom smislu od strane drzave i uticaja na poverioce.

 

Nadam se da je jasnije, pozz

Edited by mozzer
Link to comment
  • nautilus locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...