Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, Filozof manijak said:

Ne znam što se uopšte kuka za tim polarnim zverima?
Kome je do međeda, nek emigrira slobodna na Svalbard, i nek uživa u "preslatkim mecama"... :fantom:

zvučiš ko miralem za siromašne. što je 1 pleonazam.

meni se srce steglo na ovaj snimak. mede su mi weakness.

Edited by pt 2.0
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma to se ja samo zezam,....Đavo na levom ramenu mi ne da mira kad vidim opštu kuknjavu na izumiranje zveri (i onda me tera da kontriram).
 Jbg, to je cena napretka....čovek menja i utiče na prirodu, Verujem da je većini čovečanstva lakše jer nema npr, sabljozubih tigrova više, ili ostalih predatora. Gledao sam nekoliko dokumentaraca o polarnim medvedima. Strašne su to zveri, i ne osećam neku žalost zbog njihove sudbine.
Jedino merodavno ovde mi je mišljenje Inuita,

 

Link to comment

Mišljenje Inuita je potpuno irelevantno, a "cena napretka" je čista izmišljotina. Tako isto možeš da kažeš da su učestali uragani i poplave "cena napretka", valjda je većini čovečanstva i od toga lakše.

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

Mišljenje Inuita je potpuno irelevantno, a "cena napretka" je čista izmišljotina. Tako isto možeš da kažeš da su učestali uragani i poplave "cena napretka", valjda je većini čovečanstva i od toga lakše.

 

Pa, nije irelevantno, pošto oni žive sa međedima u neposrednom susedstvu i opasnosti od medveda,  imaju bolji uvid u situaciju.
Učestali uragani i poplave su posledice promene klime. Da li ljudski napredak utiče na klmatske kataklizme, možemo diskutovati.
Btw, izumrlo je toliko životinjskih vrsta, što ljudskim delovanjem. što prirodnom selekcijom, optostićete mi što ne žalim predatore na vrhu lanca ishrane

 

Link to comment

Da, uragani i poplave su posledica promene klime, dok je topljenje leda na Arktiku božija volja.

Inuiti inače žive sa međedima koliko i Masai sa lavovima, isključivo za potrebe turističkog fotografisanja.

Link to comment

Sve je to posledica promene klime. A koliko je to posledica čovekovog delovanja, to već ne mogu da tvrdim. Dešavala su se masovna izumiranja zbog promene klime i ranije, kad nije postojao hommo sapiens.   U svakom slučaju, siguran sam da eskimi ne žale za medvedima.
A ni ja, 

Link to comment

I ne trebaju,
Ionako će samo bubašvabe i preživeti čoveka

 

...iliti rečima presvetog oca MJK:

Quote

"The universe is hostile, so impersonal.
Devour to survive.
So it is. So it's always been."

 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Sve je to posledica promene klime. A koliko je to posledica čovekovog delovanja, to već ne mogu da tvrdim. Dešavala su se masovna izumiranja zbog promene klime i ranije, kad nije postojao hommo sapiens.   U svakom slučaju, siguran sam da eskimi ne žale za medvedima.
A ni ja, 

ovaj, nije tu stvar samo u medjedima. zivotinjske i biljne vrste izumiru, ne stvaraju se nove, a to nesto znaci. npr da ubrzano sjebavamo zemlju, sto uskoro nece biti dobro ni za inuite, indijance, aboridzine, a bogami ni superiornog belog coveka.

Link to comment

Ono, bilo je toliko promena klima i izumiranja u toku istorije planete, ihaj. Pa je život opet opstao. Da ne pominjem  ciklus smenjivanja ledenih doba.... 
Tako i za delovanje čoveka, ako pretera, srediće "priroda" to vrlo brzo (kao da čovek nije deo prirode ili evolucije).
Moje mišljenje je da sve ide svojim tokom, kad smo preživeli izumiranje sibirskog mamuta, preživećemo i izumiranje Ursus maritimusa

 

Link to comment

Samo je razlika u tome što eto, da nije bilo čovjeka i njegovog dejstvovanja, taj međed bi (vjerovatno) i dalje obitavao, a njegovo bivstvovanje očigledno nije škodilo i naškodilo opstanku čovječije vrste. 

Link to comment

Slažem se. DA nije bilo čoveka i njegovog dejsvtvovanja, mnoge druge vrset bi i dalje obitavale na ovoj planeti. Mnogo više žalim te vrste nego najveće kopnene predatore. Do mene je, jbg

@James Marshall

edit na edit: opet, diskutabilan mi je uticaj čoveka na otapanje polarnih kapa. Koliko je do delovanja čoveka, a koliko do cikličnih kretanja u prirodi......

Edited by Filozof manijak
ulet
Link to comment

Sranje je što je uopšte bilo koja vrsta morala da izumre zbog čovjeka, a sad, da li neko više voli neke tamo planktone ili međede, to je samo stvar preferencija.

Ali ako ništa drugo, ovakvi događaji dođu kao đubrivo za moju mizantropiju, pa onda na sve loše što se desi ljudskom stvoru gledam kao na utješnu karmičku pravdu. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...