Jump to content
IGNORED

štrikanje i šivenje


slepa živana

Recommended Posts

ha, muskarac na strikanju i sivenju :s_d:drage zene od ukusa, vadimo ruke iz gooze i pocnimo s prozorcicima sprijeda, otpozadi, tako nam fonkove voljeza hladnije dane ja cu morati obuci ovako nesto, cini se dosta lakom2k7d5xs.jpgi naravno, boobice, istostepena carice, naklon

Link to comment

lazni zenski mozak, svidja mi se. a i pegice su lepe

ha, muskarac na strikanju i sivenju :s_d:drage zene od ukusa, vadimo ruke iz gooze i pocnimo s prozorcicima sprijeda, otpozadi, tako nam fonkove voljeza hladnije dane ja cu morati obuci ovako nesto, cini se dosta lakom2k7d5xs.jpgi naravno, boobice, istostepena carice, naklon
ovo je stvarno dobro, i kladim se da Cmrlj vec ima ovo
Link to comment
  • 7 months later...

pitanje za one sto znaju: ja se privatila sivenja nekog jastuka (sivenje doduse jos nije pocelo, japanski sam ja tip, moram teoretski sve da pretresem vise puta, praksa ce onda da klizi), kupila rajsferslus na metar i dobila odvojeno onaj deo sto se povuce. pitala u radnji kako se spaja, prodavac spojio, ja dosla kuci, zaigrala se s rajsferslusom i ups... povukla previse, ostao mi deo za povlacenje u ruci, nema stopera na tim rajsferslusima. upomoc, kako da ga nataknem nazad?

Link to comment
  • 1 month later...

Nešto meni keva prepričava i pomene svileni organdin. A ja nemam pojma šta je to.Od materijala znam da prepoznam onu klasičnu svilu što sija ko saten, sirovu svilu, muslin, zatim pamuk, tvid, viskozu, somot, lister, vunu i kašmir.Znam okvirno za markizet za zavese. I brokat za nameštaj. I flanel za krpe. Velur znam otprilike šta je, ali ne znam da li bih ga prepoznala. Šta beše šifon? Šta je organdin? Bukle? Kako se zove onaj materijal koji je isto tako čupkav ko somot, samo je tanak. Onako kad predješ prstima ostanu šare. Vrlo ružan po mom ukusu.Nemam pojma šta je žersej. Znam da postoji pamučni žersej, tako da verujem da je u pitanju tip tkanja pamuka.Šta još postoji?

Link to comment

Šifon je jako tanak materijal, može da bude od svile, pamuka ili poliestera, prepoznaješ ga tako što je tkanje sitno nabrano u oba pravca. Svileni šifon je jako delikatan materijal, moraš jako da paziš da ga ne zakačiš.Žersej može da bude pamučni, svileni (ti se teško nalaze, keva ih je kupovala kad sam bila klinka, sad nisam videla već godinama), može da bude i od neke sintetike ili od viskoze. Rastegljiv je, čak i u najfinijem tkanju možeš da prepoznas petljice kao u trikotaži. Viskozni žersej sam kupila sad pred more u podzemnom prolazu u Karanu, trebalo mi za neko haljinče. Viskoza se sad tretira kao prirodni materijal, ali je u stvari neki derivat celuloze. Kakvo god da je tkanje, uvek je prijatna za nošenje, ne upariš se u njoj kao u sintetici.Bukle - evo ti link, prepoznaćeš, oni finiji od vune, lošiji od sintetike, fora je samo u načinu tkanja tako da izviruju petljice.http://www.alibaba.c.../showimage.htmlJa imam dva parčeta gazaar svile koje sam dovukla odnekud. Jako je čudna jer je uvek kruta i malo odstoji. Ako se sećaš one jedne roze Oscar de la Renta haljine u Sex &the City kad Keri ide u pozorište sa Rusom (ubijte me, sećam se :), e to ti je gazar svila, ona je tako kruta i kao da odskače kad hodaš. A imaš i ovako nešto, samo ova ima malo streča u sebi, pa je lomljivija. http://inofashion.co...gazar-dress.jpgOrgandin je tanak, pamučni materijal ali malkice krut. Imaš i pamučni batist, to ti je ono najtanje pamučno platno kod onih super skupih belih vezenih boho bluzica što izgledaju kao da su od paučine, a nije ni gaza ni indijsko platno (ne znam drugačije da objasnim). Baba sebi pravila gaće od toga pre rata, posle to što je izvezla a nije sašila pretvorila u moje benkice. :)Šta još? Tvid, na primer. Prepoznala bi ga sigurno, obično je dezen riblja kost ili houndstooth, imaš i onaj karirani Prince of Wales. Najpoznatiji ti je Harris tvid, ali da ne tupim ja, evo ovo na Wikipediji lepo objašnjeno.http://en.wikipedia....ki/Tweed_(cloth)Velurom kod nas zovu ono što liči na prevrnutu kožu, obično se koristi za tapaciranje, ali čini mi se da postoje i neke odevne varijante od pamuka i da bi to bilo nešto samtasto i mekano.

Edited by fluffer
Link to comment

@ŽivanaDa! Pliš je ono čega nisam mogla da se setim.I lan znam. Najgori materijal za gužvanje. :D I til je ono providno, ali grublje malo. Ne kao muslin.Cic. :DFluffer post ću tek sad da prostudiram. :)

Edited by MayDay
Link to comment
Šifon je jako tanak materijal, može da bude od svile, pamuka ili poliestera, prepoznaješ ga tako što je tkanje sitno nabrano u oba pravca. Svileni šifon je jako delikatan materijal, moraš jako da paziš da ga ne zakačiš.Žersej može da bude pamučni, svileni (ti se teško nalaze, keva ih je kupovala kad sam bila klinka, sad nisam videla već godinama), može da bude i od neke sintetike ili od viskoze. Rastegljiv je, čak i u najfinijem tkanju možeš da prepoznas petljice kao u trikotaži. Viskozni žersej sam kupila sad pred more u podzemnom prolazu u Karanu, trebalo mi za neko haljinče. Viskoza se sad tretira kao prirodni materijal, ali je u stvari neki derivat celuloze. Kakvo god da je tkanje, uvek je prijatna za nošenje, ne upariš se u njoj kao u sintetici.
Otprilike sam ukačila žersej. Šta bih tipično našla da je od šifona?
Bukle - evo ti link, prepoznaćeš, oni finiji od vune, lošiji od sintetike, fora je samo u načinu tkanja tako da izviruju petljice.http://www.alibaba.c.../showimage.html
Da, da, znam šta je!
Ja imam dva parčeta gazaar svile koje sam dovukla odnekud. Jako je čudna jer je uvek kruta i malo odstoji. Ako se sećaš one jedne Oscar de la Renta haljine u Sex &the City kad Keri ide u pozorište sa Rusom (ubijte me, sećam se :), e to ti je gazar svila, ona je tanko kruta i kao da odskače kad hodaš. A imaš i ovako nešto, samo ova ima malo streča u sebi, pa je lomljivija. http://inofashion.co...gazar-dress.jpg
Pamtim, naravno. :D Very nice.
Organdin je tanak, pamučni materijal ali malkice krut. Imaš i pamučni batist, to ti je ono najtanje pamučno platno kod onih super skupih belih vezenih boho bluzica što izgledaju kao da su od paučine, a nije ni gaza ni indijsko platno (ne znam drugačije da objasnim). Baba sebi pravila gaće od toga pre rata, posle to što je izvezla a nije sašila pretvorila u moje benkice. :)
Organdin i dalje ne znam šta je, nema veze naći ću, ali batist si mi savršeno opisala. :D
Šta još? Tvid, na primer. Prepoznala bi ga sigurno, obično je dezen riblja kost ili houndstooth, imaš i onaj karirani Prince of Wales. Najpoznatiji ti je Harris tvid, ali da ne tupim ja, evo ovo na Wikipediji lepo objašnjeno.http://en.wikipedia....ki/Tweed_(cloth)Velurom kod nas zovu ono što liči na prevrnutu kožu, obično se koristi za tapaciranje, ali čini mi se da postoje i neke odevne varijante od pamuka i da bi to bilo nešto samtasto i mekano.
Znam, znam šta su tvid i velur. Inače, sećaš se koliko je ranije Prince de Galles bio popularan kod muškaraca? :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...