Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Je l' povraca? To moze biti jedan od simptoma upale pluca (onako samo sluz, ne hranu). Kupi poseban toplomer i meri joj temperaturu s vremena na vreme, za njih je ok otprilike do 38.5. Ja bih smarao veterinara da joj slika pluca jer sam imao lose iskustvo sa pocetnim stadijumom upale pluca. Kakva joj je dlaka? Da li ti se cini da se ofucala malo? I to moze biti pokazatelj.

Link to comment

meni je moj veterinar rekao da psi drame previse i kad ih nesto malo zaboli odmah izgledaju ko da je teska muka. ima to smisla, ova moja se ukipi, stane nasred njive i gleda me izbezumljeno, trazi da joj pomazem jer joj se popino prase zakacilo za - grudi. moguce da lindi stvarno nije nista preterano, ali posto ona ne zna da kaze sta joj je, a tuzno te gleda, a ionako ne mozes da joj odolis... ako je jela i pila vodu na putu je oporavka, nemoj da brines.

Link to comment

pa nema pojma da li veterinari ovde imaju mogucnost da joj snimaju pluca. iskreno, ne verujem.sto se povracanja tice, jeste povracala sluz jednom. inace, cak i da kupim toplomer (a ne znam da li to ima u hanu), sta mi znaci to sto ima temperaturu? kako da reagujem? ne znam, uzasno sam uplasen, a svi mi govore da ce biti ok. jedva cekam da odem sutra kod veterinara sutra.@cmrlj imala je temperaturu 40 C sto uopste nije mala temperatura. malo je jela i malo pila vodu, ali i dalje ne izgelda dobro. nadam se da ce biti ok.

Edited by kojot
Link to comment

izdrobi paracetamol i na prst pa joj gurni u usta, razmazi po nepcima. u vodu razmuti kasiku meda i nateraj je da pije, pa makar joj spricom ubacivao u usta. 40 stepeni nije dramaticno za psa, to je kao nasih 38.5 otprilike. obrati paznju kad piski, da li je mnogo zuto, takodje, da li su joj desni i nepca svetlija ili tamnija nego inace, da li je nos vlazan - to ce ti biti glavni znak da joj nije dobro, ako je suv. neka stalno ima vode pored sebe.ako povraca, pogledaj dobro sta je izbacila, ukoliko je samo vodica i sluz, ne mora da bude nista ozbiljno. pamti i pisi sve detalje da mozes da kazes vetu sta su simptomi. dok lezi, pregledaj da nema nekog krpelja zakacenog ili da joj se negde nije uvuklo popino prase, to moze da izazove cirkus samo takav.nemoj previse da je cimas sa merenjem temperature, sem ako ne vidis da joj zaista nije dobro - simptomi za to su ti ubrzano disanje, suv nos, sluz iz ociju, nagon za povracanjem. ako je mirna, izmeri joj jos jednom u toku noci, pa onda ujutru. samo neka stalno ima vodu (slobodno sa medom) pored sebe i da je pije.

Link to comment
izdrobi paracetamol i na prst pa joj gurni u usta, razmazi po nepcima. u vodu razmuti kasiku meda i nateraj je da pije, pa makar joj spricom ubacivao u usta. 40 stepeni nije dramaticno za psa, to je kao nasih 38.5 otprilike. obrati paznju kad piski, da li je mnogo zuto, takodje, da li su joj desni i nepca svetlija ili tamnija nego inace, da li je nos vlazan - to ce ti biti glavni znak da joj nije dobro, ako je suv. neka stalno ima vode pored sebe.ako povraca, pogledaj dobro sta je izbacila, ukoliko je samo vodica i sluz, ne mora da bude nista ozbiljno. pamti i pisi sve detalje da mozes da kazes vetu sta su simptomi. dok lezi, pregledaj da nema nekog krpelja zakacenog ili da joj se negde nije uvuklo popino prase, to moze da izazove cirkus samo takav.nemoj previse da je cimas sa merenjem temperature, sem ako ne vidis da joj zaista nije dobro - simptomi za to su ti ubrzano disanje, suv nos, sluz iz ociju, nagon za povracanjem. ako je mirna, izmeri joj jos jednom u toku noci, pa onda ujutru. samo neka stalno ima vodu (slobodno sa medom) pored sebe i da je pije.
uradicu sve ovo. sve ovo boldovano ima, zato se i plasim. videcu sutra sta kaze vet.
Link to comment

upalu pluca moze da cuje i stetoskopom ako nema aparaturu za snimanje pluca. insistiraj da je dobro poslusa, i probaj ako mozes da dodje on kod tebe ako bude malaksala i umorna. a ti probaj da se prisetis kad je i kako sve pocelo, da li je nesto pojela pa povracala, sve sto ti padne na pamet.obavezno vodu sa medom, mozes slobodno i caj od kamilice da joj skuvas i dajes. vredi i pileca supa.drz se, glavu gore i budi nocas medicinska sestra, a sutra pricvrlji veterinara i za sta treba i sta ne.

Link to comment

setio sam se jedne stvari, tetka mi je rekla da mu je izvadila krpelja pre nekoliko dana. jel moguce da je to razlog? citam balkan kinology forum, a bolje da ne citam.

Link to comment

uf, moze da bude da je ostala glava krpelja i da je ovo infekcija. obavezno kazi to veterinaru da proveri na lajmsku bolest, a vi probajte da utvrdite kad je to bilo. ako se seca gde je bio krpelj, nadji to mesto i opipaj, vidi da li je oteklo, da li je crveno, moze i da gnoji. ako je bilo sta od ovoga, daj psu jos jedan paracetamol sest sati posle prvog, a to mesto hladi mokrom krpom ili ako ima gnoja, probaj da cedis i obavezno cisti povidon jodom ili blagim hidrogenom.i samo stalno vodu da pije.

Link to comment

ako je bilo to sa krpeljom, a ona pokazuje simptome kao u takvim slucajevima, neka rade test odmah. ako vet sere da ne treba, insistiraj. treba brzo da skonta sta je i da daje adekvatne lekove jer se to leci sa vise antibiotika. i sumnja je dovoljna da se sve testira. zarazeni krpelj ne mora ni da se zakaci da bi preneo bolest, dovoljno je da ujede. i nemoj citati balkan kinology previse, sve ce biti ok, leci se to.

Edited by garoviks
Link to comment

moze preko krvne slike, a ima i neka mikroskopska analiza, znaju oni sta treba, zavisno koliko se sumnja da traje.uzasno me nervira sto veterinari kada se sumnja na takve bolesti, ne urade odmah sve analize. jednom mi je jos odvratnije bilo sto vet to nije hteo da mi predlozi jer "puno kosta" :isuse:

Link to comment

da da, postoji test za lajmsku, preko krvi i stolice ako se ne vidi bakterija u krvi, ali se obicno vidi. o tom potom, ovo je dobro sto je jede i pije. samo ti sutra kod veta ko hipohondar sve sa papirceta iscitaj. ako te bude odjebavao, dovedi je u beograd ako mozes, to se leci, samo traje.

Link to comment
moze preko krvne slike, a ima i neka mikroskopska analiza, znaju oni sta treba, zavisno koliko se sumnja da traje.uzasno me nervira sto veterinari kada se sumnja na takve bolesti, ne urade odmah sve analize. jednom mi je jos odvratnije bilo sto vet to nije hteo da mi predlozi jer "puno kosta" :isuse:
da da, postoji test za lajmsku, preko krvi i stolice ako se ne vidi bakterija u krvi, ali se obicno vidi. o tom potom, ovo je dobro sto je jede i pije. samo ti sutra kod veta ko hipohondar sve sa papirceta iscitaj. ako te bude odjebavao, dovedi je u beograd ako mozes, to se leci, samo traje.
bas sam planirao da sutra pocnem govor sa "uradite sve testove, cena me ne zanima".
Link to comment

Čim je počela da jede.. Kojote, mora neko i da te uteši i ohrabri. Povraćanje kod pasa je ko dobar dan, bilo šta neizbalansirano da pojede, ili nešto loše, momentalno izbljuju i ne fali im ništa. Da je neko trovanje, otišao bi ubrzo i nervni sistem, gubila bi ravnotežu, orijentaciju, pa i vid, plus stalno povraćanje i proliv. Međutim, ti reče da je jela i to je dobar znak. Luba reče za paracetamol. Daj dok ima temperaturu, ali odmeri količinu spram kilaže u odnosu na čoveka - daj četvrtinu doze. Samo je čuvaj od zapaljenja pluća i jače prehlade, možeš i mleko da daš, to je baza i prijaće. Inače svi lekovi za humanu upotrebu, u principu, idu i psima, samo u srazmerno manjim dozama.

Link to comment

bas nas krenulo :cry: ja danas malo, malo pa zaplacem, ova moja sutra mora na operaciju :( ima tumor, a mozda i dva na mlecnim zlezdama (nije na misicu sto je dobro)a kuche veselo kao tasmanijski djavo (ima 7 godina i u zivotu je nikad ni krpelj nije ujeo) :cry: kojote , nemoj da brines za svoju kucu sve je pod kontrolom, dobre savete si dobio

ma pusti i meni je bila frka za vikend. lobelija se usrala na gajbi u subotu izjutra a zatim ponovo danas.
nasmeja me ovo...iz nekog razloga. nadam se da je dobro sada... Edited by Afterburner
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...