Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

italijanski spinoni, stari tri meseca, sedam maleckih, dve zenke, pet muzjaka. i mama Kuba i tata Atos. :)
Ček, ček, ček, ček, ček, ček (glasom Pitera Grifina). Ja nisam ni znao da spinona ima u Srbiji, a evo odgajivač odmah ovde! :) Je l' lovi neko u tvojoj porodici ili su samo ljubimci? Kakvi su kao ljubimci? Je l' istina sve što se piše da su nežni i strpljivi i da ne moraju da idu u lov stalno. Imam u kraju jednog nemačkog kratkodlakog ptičara (taj mi je omiljeni), jako je miran, staložen i poslušan, ali on stalno ide u lov. Njegov gazda mi kaže da NKD-ovi ne treba da se uzimaju ako nisu za lov, ali je rekao da ima "neki italijanski ptičar koji ne mora". Er to to?Izvini sad što smaram, ali nikad nisam upoznao nikoga sa spinonima, a volim da znam. :)I da, blago tebi, koja je to sreća-radost sa gomilom štenaca. :wub:
Link to comment

E pa... rekoh lubi, meni je nekako tuga da pticari ne idu u lov, jer ih gledas kako na svaku pticu na grani markiraju. Ali da, italijanski spinoni mogu biti kucni ljubimci. Traze istrcavanje, setnje, poslusni su i vole da se igraju... E sad, malo je zajebano ako ih ne vaspitas kako treba, posto nisu bas mali i lagani kucici, kad skoci to je kao da ti rotvajler skoci u narucje [a ja sam imala i rotvajlere...].Ne linjaju se, nemaju miris, prema deci su skrooooz mice. Jedine dve osobine sa kojima moras da se pomiris, koje po onome sto sam citala, nema sanse da se iskorene, su kopanje rupa i zavijanje. Meni je zavijanje skroz kul i ne smeta mi, ali sa Kubom imam problem oko kopanja rupa po dvoristu. Sjebala mi je bastu potpuno, kevi cvece... i tako... Ove godine sve ogradjujemo, pa ce valjda biti bolje... [btw, Kubu smo dobili sa 6 godina, potpuno se navikla na nas posle mesec dana i prihvatila nas]I da, meni je cale lovac, pa sam i odrasla sa lovackim psima. I rotvajlerima koji su bili tu u vidu zastitnika... no, mi ih razmazili, pa smo se borili sa 80 kila koji ti polete u zagrljaj svaki put kad te vide [caleta jednom rot oborio tako, covek se onesvestio i ugruvao].@glas razumanmislim da je 250 jura, ali nisam sigurna.

Link to comment

Dakle, opšta jedna radost. :)Je l' bio problem nabaviti par? Ili se ja tripujem, a rase u stvari ima u Srbiji. Znam da nije reprezentativno, ali ja nikad nisam upoznao nikoga ko ima spinona ili poznaje nekog ko ga ima. A na Balkankinolgy tema ima cela dva posta. :)

Link to comment

pa... jeste.Mi kad smo kupili Atosa, jedino leglo u Srbiji... tako da je bilo nemoguce nabaviti zenku, a da ne poticu od istih roditelja/babadeda, te je Kuba dosla iz Italije.Valjda ce se rasiriti. Tako je bilo i sa biglovima devedesetih, jedini odgajivac u Srbiji je bio tamo negde kod Surcina, posle je pocelo polako da raste interesovanje.Obradujem se kad vidim biglove danas, al u zivotu vise bigla drzati za ljubimca necu.

Link to comment
Valjda ce se rasiriti.
Ja se baš nadam da neće, zbog same rase. Kod nas "odgajivači" rade stvarno svašta i upropaštavaju pse. Labradori više ne liče ni na šta, stafordi su potpuno uništeni, ma ima brdo primera. Ma, primera je mnogo. Pošto mi bliski prijatelji imaju rodezijskog ridžbeka, gledam iz blizine kako se rasa potpuno uništava. Edited by Lrd
Link to comment

mojoj kuci pocela da opada dlaka pored repa. jedan drug koji godinama cuva pse kaze da su tu neke zlezde i preporucio mi je da mu dajem neke antibiotike. jel zna neko o cemu se radi?

Link to comment
gde tacno pored repa i u kom je stadijumu to opadanje?
ne znam tacno, nisam video psa. on ga obilazi pa mi je rekao da je to istiskao i da ce mu davati 5 dana po jedan dovicin. 11 meseci Edited by kojot
Link to comment

cekaj, ti nisi sa psom vec je to info od nekoga ko jeste?ako je izbacio sadrzaj, radi se o analnim zlezdama najverovatnije, ali nije smeo da radi to ako nije veterinar. u principu ako se to bude ponavljalo pas ce morati da ide na praznjenje zlezda kod veterinara ubuduce, zato je jako bitno da se dobrom ishranom/stolicom one prazne prirodnotu sad uzroci mogu biti razni, alergija, losa ishrana koja proizurokuje zacepljenje, prepasivnost psa ako se nalazi u stanu i sl

Edited by Afterburner
Link to comment
cekaj, ti nisi sa psom vec je to info od nekoga ko jeste?ako je izbacio sadrzaj, radi se o analnim zlezdama najverovatnije, ali nije smeo da radi to ako nije veterinar. u principu ako se to bude ponavljalo pas ce morati da ide na praznjenje zlezda kod veterinara, zato je jako bitno da se dobrom ishranom/stolicom one prazne prirodno tu sad uzroci mogu biti razni, alergija, losa ishrana koja proizurokuje zacepljenje, prepasivnost psa ako se nalazi u stanu i sl
da, analne zlezde. nije veterinar ali kao da jeste, godinama cuva pse, radio je cak i carski rez uz asistenciju veterinara. :Drekao mi je upravo ovo sto mi ti rekla. kaze da ga hranim samo granulama, i da mu jednom nedeljno dajem koske da bi imao cvrstu stolicu.jel to sa zlezdama opasno?
Link to comment

pa moze da se izrodi u problem ako mu ne stabilizujes ishranupas mora da ima normalnu stolicu kako bi se te zlezde praznile, a granulat (ili neka druga UJEDNACENA i preporucena psima ishrana) to garantujeposlusaj taj savet koji ti je daoproblem je sto te zlezde kad jednom pocnu da se prazne vestacki, to tako i ostane, a to ne zelis nikako. prvo sto je mucno i bolno za psa, a drugo sto je sadrzina neverovatno uznemirujuceg mirisa, da ne kazem smrada koji dize iz mrtvihi onda mogu da krenu i kozna oboljenja, opadanje dlake i druge komplikacije, ali ovo ti ne pisem da se usplahiris sada nego da ozbiljno napravis rezim i da se pridrzavas kada je u pitanju ishrana ma koliko pas molio za sve i svasta sa stola, ishrana sadrzajno ne sme da varira jer im to remeti stolicu

Edited by Afterburner
Link to comment

dakle da se drzim odredjene vrste granula i da mu ponekad dam da glocne neku koskicu, i to je to?jel ovo da pije antibiotike dobar savet?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...