Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Šta je problem, izvini? Imam takođe psa atletu, a ima ih i gomila ljudi koje poznajem. Svi će ti reći da je ključ u tome da ga izmoriš. Najbolje je ako ima drugare da se sa njima istrčava/rve, ali radi i bacanje grane, lopte ili odlazak u šumu, pošto im je tamo sve zanimljivo. Kako vam je tesno, na šta tačno misliš?
ne smem ga pustiti jer napada druge pse.problem mi je sto ga nisam odgajala i nemam puno poverenje i nisam sigurna kako bi se ponasao u nekim situacijamatesno - mislim na prostor u stanu, navikao je da zivi u dvoristuverovatno je stvar prilagodjavanja na nove uslove koja malo teze ide, ne mislim samo na ovu vrstu nego generalno
Link to comment
ne smem ga pustiti jer napada druge pse.problem mi je sto ga nisam odgajala i nemam puno poverenje i nisam sigurna kako bi se ponasao u nekim situacijamatesno - mislim na prostor u stanu, navikao je da zivi u dvoristuverovatno je stvar prilagodjavanja na nove uslove koja malo teze ide, ne mislim samo na ovu vrstu nego generalno
To za napadanje drugih pasa možeš da se obratiš nekom znalcu ili profesionalcu, ali skoro uvek može da se oduči od toga. Za prostor u stanu - to apsolutno nema veze koliko prostora ima ako se dovoljno umori napolju. Tim pitolikim rasama i dvorište ne predstavlja ništa, one moraju da se organizovano umaraju. Inače, šta god hoćeš da radiš sa njim, najbolje je prvo da ga solidno izmoriš, posle toga su najbolji psi na svetu. :)e, da. taj am kojim ga šetaš, to samo podstiče psa da vuče, odnosno tera ga da ulaže više energije, dakle, nemirniji pas. Pogotovo ako ga ne puštaš sa povoca, pa se onda loži da vuče, nakupi se tog naprža i na kraju ništa, i onda može da postane nemoguć. Edited by Lrd
Link to comment
ne smem ga pustiti jer napada druge pse.problem mi je sto ga nisam odgajala i nemam puno poverenje i nisam sigurna kako bi se ponasao u nekim situacijamatesno - mislim na prostor u stanu, navikao je da zivi u dvoristuverovatno je stvar prilagodjavanja na nove uslove koja malo teze ide, ne mislim samo na ovu vrstu nego generalno
kako ćeš sa čoekom svojim sutra da se smestiš, kati je sa ovim malim tesno :D
meni je mirnija u amu. @invis zamisljam te kako skejtasis sa psom.
mislim da ti se čini. sa amom je samo lakše kontrolišeš pa deluje kao da je mirnija. ja bih voleo da imam psa sa kojim mogu da glisiram.
Link to comment
isetao me i sad spava. probna voznja. mislim da cu ga vratiti, tesno nam je zajedno :(
nisam u toku, usvojila si ga na nevidjeno, prvi pas ili?u svakom slucaju razumem, to jeste zahtevna rasa, a narocito ako od pocetka nisi ti radila sa njim... i traze dosta treninga, to je tacno.mali stan nije toliki problem, to je mala/srednja rasa, problem je sto ti za nesocijalizovanog psa treba vreme, volja i necija pomoc ako si bez iskustva, a to je po obicaju dovoljno da ti ubije svaku zelju kao neiskusnom vlasniku, ako jesi takav, naravno...za pocetak i ja bih se otarasila ama. stavis onu klasicnu davilicu i kad god povuce vise nego sto treba-ti stanes. kad pocne da ide uz tvoju nogu prihvatljivim tempom, das nagradu i pohvalis. i tako dok ti kao tvrdoglavija ne pobedis. da vidi da nigde nece stici ako vuce.
Link to comment
 <pre> /~~~~~~~~\ _ ##\__/ @) ~~~~~~~~\ \ \ ) ) | /~~\~~~~~ (( | \ \ / | / | (~~~ / \____________/~~~~~~~~~~~~ / ~~~~|~ / : | \ | | / \ \ \_ : \ /~~~\ | / :~~~~~| :~~~~~~~~~~| : : : / : / : / : / : (~~~ )(~~~ ) (~~~ )(~~~ ) ~~~~~~~~ ~~~~~~~~ ~~~~~~~~ ~~~~~~~~ STOMP STOMP STOMP STOMP </pre> 

Edited by prima
Link to comment

ljudi hvala.@after, lrd - da, prvi pas u smislu da je samo moj i da je sa mnom u stanu (drug mi ga je ostavio jer je u procesu selidbe i kompliciranoj situaciji)vec sam ga toliko zavolela da mi nista nije tesko i sad mi je jedina briga da ga posle nekog perioda ne trazi nazad. e to nece moci:)dobila sam ogrlicu ali jos nisam probala da ga tako ukrotim, trebace vremena@prima - jedini tockovi s kojima ce biti povezan su automobilski. ovo govorim jer mi je 'setanje' psa biciklom jadan i ruzan prizor, estetski na nivou susenja vesha na terasama@garovix - ima nacina. hint: hable con ella - madi

Link to comment
dobila sam ogrlicu ali jos nisam probala da ga tako ukrotim, trebace vremena
Iako ljudi hejtuju Cezara, ipak ti savetujem da pogledaš neku epizodu dog whisperererera, jer tip vrlo plastično pokazuje neke osnove psećeg karaktera, a ima i super foru kako da ga naučiš da šeta na povocu. Ima ona tri stara pravila za pse, pogotovo aktivne pse: 1. mora da se zna ko je gazda, 2. mora da bude umoran, odnosno da se istrčava, 3. mora da bude mentalno angažovan. Ma, samo malo mu se posvetiš i imaćeš super psa. :)
@prima - jedini tockovi s kojima ce biti povezan su automobilski. ovo govorim jer mi je 'setanje' psa biciklom jadan i ruzan prizor, estetski na nivou susenja vesha na terasama
Ma neee, to je zabluda. :) Kao što ljudi govore da neće da koriste obične davilice (bez bodlji) jer "mrze lance". Psima je važno da trče, a kako - to je manje važno, do nevažno. Pogotovo za pitove i slične, koji su po pravilu neumorni. Ali, bukvalno ćeš to da pomisliš kad kreneš da ga istrčavaš. Tako da, ako nema drugare u okolini sa kojima može da trči i da se rve, nema otvorenog prostora u kome može da se troši, nema vode u kojoj može da pliva - bicikl je sasvim kul. Neće to njemu ništa da smeta, štaviše. Trčaće i biće blizu gazde - on srećan. :)
Link to comment

Obecala sam pre tri meseca da cu okaciti fotke kucica, te:IMG_4143.jpgIMG_4137.jpgIMG_4122.jpgIMG_4131.jpgnema sanse da ih uhvatim sve na gomili, a da me ne sruse. vuku pertle na jednu stranu, farmerice na drugu...a ovako kad su izdaleka, uvek se poneki odvoji.ovaj na trecoj slici, zuti, rezi i kidise, alfa, ovaj sto se valja po travi na prvoj, miran i maza, zenkica na cetvrtoj najmanja al najvise pizdi dok se igra, non stop rezi...preslatki su svi, u svakom slucaju.[ovaj zuti sto gleda u kameru je najsladji, najveci je, kako zamahne dupetom sve ih obara, plus ima toliko koze da lici na sar peja]

Link to comment

pa ima ljudi koji ih drze kao kucne ljubimce, al meni je malo zao kad vidim lovacke pse kao kucne ljubimce posto sam se nagledala ovih mojih kako po dvoristu markiraju, njuskaju i generalno se ponasaju kao da su u lovu.medjutim, spinoni su rasa koju ljudi uzimaju za kucne ljubimce jer se ne linjaju i nemaju miris, ne balave puno i generalno su mirni psi, nisu histericni. [jedino sto znaju da zavijaju kao brodska sirena i kopaju rupe]

Link to comment

da, da, znam za to zavijanje, zvuci bolje nego haskijevsko.ma ja se onako raspitujem, pored tigra krvoloka ne smem da se usudim ni na jos jednu macku, a kamoli psa. a fali mi pas neopisivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...