Jump to content

Psi


uros_s78

Recommended Posts

od pre par dana je potpuno zabranjeno prisustvo na velikom tasu?a za mali ce da 'progledaju kroz prste'?
Zar ne postoji tamo neki park za pse? Šta se ovo dešava, bre? Iz dana u dan samo mi sve više raste bes prema gradskim vlastima. Sva sreća, Džibus me obdario izdašnim gabaritima, pa sam sva tri puta kada su komunalci prilazili meni i mom "opasnom" psu samo nastavio da hodam, potpuno ih ignorišući.Ali zato su u kraju savatali babu od skoro 80 godina i njenog nemačkog ovčara od 11. Taj njen pas stalno hoda bez povoca, ali ne skreće sa putanje ni za milimetar, samo drži svoju lopticu u ustima i prati babu u korak. Toliko sam bio besan da...ne znam. Pa je ta baba htela da emigrira u Nemačku kod ćerke jer ne može da živi bez psa. Sva sreća organizovao se komšiluk pa su joj vratili psa.Uf, bes.
Link to comment
Zar ne postoji tamo neki park za pse?
e vidiš, postoji tzv. Kavez, ograđeni deo tik uz crkvu i stanicu tramvaja od čijeg škripanja se ja prepadnem a kamoli ovi osetljivi psići. drugo, tamo je stalno neko blato. i groblje govana. a površina je dovoljna da se istrči pekinezer, i to ako ima društvo ili ga animiraš, sam od sebe pas tamo proverena oseća odsustvo slobode, a onih par spravica za preskakanje ko u cirkusu koje su postavili naravno niko ne ferma.edit: fora je u tome što je bilo dozvoljeno za pse od 22-08h bez povodca a sad je ćaolina apsolutno. na malom će u tom noćnom periodu da "progledaju kroz prste" :wacko:
Sva sreća, Džibus me obdario izdašnim gabaritima, pa sam sva tri puta kada su komunalci prilazili meni i mom "opasnom" psu samo nastavio da hodam, potpuno ih ignorišući.
formacije 2lika+riba naoružani... trenutak da se uključe super-moći.najsmešnije sa komunalcima je to što nisu nadležni za lutalice pa one mogu slobodno da se šećkaju a ove kućne smaraju. Edited by prima
Link to comment
e vidiš, postoji tzv. Kavez, ograđeni deo tik uz crkvu i stanicu tramvaja od čijeg škripanja se ja prepadnem a kamoli ovi osetljivi psići. drugo, tamo je stalno neko blato. i groblje govana. a površina je dovoljna da se istrči pekinezer, i to ako ima društvo ili ga animiraš, sam od sebe pas tamo proverena oseća odsustvo slobode, a onih par spravica za preskakanje ko u cirkusu koje su postavili naravno niko ne ferma.
:isuse:Koliko me nerviraju ti propisi, pravili su ih ljudi koji nemaju veze sa psima. Ona livada na koju ja odlazim, često se nađe društvo koje se sastoji od nekoliko pitbula, dogo argentina, dogo kanarija, američkog buldoga, rotvajlera, nemačkog ovčara, rodezijskog ridžbeka, erdel terijera, boksera. To je od ovih "opasnih", da ne pominjem milijarde labradora, džumara i pasa čiji su roditelji grupa autora, i ovih manjih pasa. A ta livada se nalazi između osnovne škole i jebenog obdaništa. Dakle, em se psi igraju međusobno, em deca koja vole pse u prolazu mogu da dođu na livadu da ih maze ili jurcaju za njima i traumiraju ih i nikada se ne dešavaju baš nikakvi incidenti na relaciji psi-ljudi dok se ne pojavi neki paranoični psihopata koji krene da kenja. I šta sad prema novim zakonima mi treba da radimo: da plaćamo 30k dinara godišnje, držimo pse na povocu sa korpom i ne pokazujemo ih u javnosti. Moj dogo ima flekicu na čelu pa je manja atrakcija, a deca me često pitaju kada ću da je dovedem da se igraju sa njom. A za gradske vlasti to je sve loše i opasno i treba tome stati na put, pa da se potrpamo svi u kavez, mamu da im jebem. Koliko me sve to nervira, a i nisam jedini, tako da komunalci sad i znaju da treba da zaobilaze tu livadu. Moraću baš jednom da odem do Taša da vidim kako oni zamišljaju parkove za pse. Koji u suštini nisu loša ideja, ali ako je izvedba takva kao što kažeš, onda nek se nose u tri pičke materine.
Link to comment
edit: fora je u tome što je bilo dozvoljeno za pse od 22-08h bez povodca a sad je ćaolina apsolutno. na malom će u tom noćnom periodu da "progledaju kroz prste" :wacko:
Не разумем шта вам смета, ваљда је најлогичнија ствар на свету да пси ноћу кењају у песак дечијег игралишта на малом Ташу, нећемо ваљда да дозволимо да унереде споменик једног тако великог човека као што је Хејтер™ Алијев или, не дај Боже, џиновски шах, понос Врњачке Бање '56. новог Ташмајдана.
Link to comment

ne razumem ni ja šta je falilo onolikim godinama harmonične kohabitacije čoveka i psa na čitavoj površini grada.možda su glavni motiv zasluge za sprovođenje kvazi-uređenosti i ekstra keš od kazni.medijska paranoična tarapana i nesrećni slučajevi su došli nakon ovih zločinačkih uredbi.zabrana se odnosi na sve parkove koji u svom sastavu imaju dečije igralište a koji park ga nema?za to vreme jedini pravi problem (lutalica) nema ko da reši. zakoni su doneseni, neandertalci špartaju a mi smo srećni kriminalci ako nam oproste koji put. < = > paralela sa kupovinom alkohola posle 22h, a sada i opijanjem ikada.

Link to comment

Ajd` javite ako vidite/čujete, da je neko kažnjen zbog puštanja psa sa povodca od strane crnih komunalskih trojki, koje tabače preprodavce po youtube klipovima...Elem, od kad mi tašta uvalila sina jedinca (jer nema srca da dete odvaja od roditelja),ja sam prinudjen da šetam 3 kerčeta (mamu, tatu i sina jedinca) i to činim tako što ih ne uprežem u ogrlice i povodce... Elem, kad stignemo do semafora ja muške stavim pod mišku, a mama je još pre 7-8 god naučila da sluša na semaforu. Mislim, ovo, ono... Nema šanse da šetam tri povodca i tri kučenceta koji se prepliću Kolariću-Paniću...I tako mi šetamo... I kad vidimo crnu trojku, mi kao okrenemo na drugu stranu... Usput svaki Karaburski park (osim onog potrovanog kraja kod okretnice) ima bar 3-4 džukelčeta lutalica sa kojima živimo u diplomatskom miru...Ko njima jadničcima piše prijave za šetnju bez povodca...Jednom su me kod bioskopa Slavica zaustavili veterinarski inspektori (muško i žensko u 40tim), predstavili se, proverili čipove i vakcine (onim čitačem iz samiške, pa zvali centralu mobilnim). Bilo ok. ono, kuce vakcinisane i čipovane. Srećom zbog sina jedinca bejahu mi validne i vakcine za ove matore (1 godina).Bili su ljubazni i fini... Kažu povodci i korpe nisu u njihovoj nadležnosti, već u nadležnosti komunalne policije...

Edited by dare...
Link to comment

memedovichttp://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/1015458/%D0%A1%D0%B0%D1%81%D0%B2%D0%B8%D0%BC+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%3A+%D0%9C%D0%BE%D1%98+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%99+%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.html

Link to comment
paralela sa kupovinom alkohola posle 22h, a sada i opijanjem ikada
+1 estetski osetljivi bi mogli da razrade i paralelu sa divnim visebojnim osvetljenjem pozicioniranim po gradu i zabranom susenja vesa prema ulici
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...