Jump to content

Psi


uros_s78

Recommended Posts

pravi pas, pogrešan sport. biggrin.gif
:) sama je dosla na teren (i jedva ostala ziva kad je neopazeno uhodala u sred poena), obozava tenis. kao i ja. uprkos kolateralnoj steti-mega talasu shabanstva i kicha koji srpski tenis donosi ovom drustvu. sori.
Link to comment

:(Meni je bila frka kada mi je u dok sam bio u osnovnoj školi uginulo morsko prase (naravno, niko mi nije rekao da žive samo tri godine)Slika od pre par godina, kada je još mogao da mi stane u krilo (danas imam gadnih problema i da ga uopšte podignem, kada treba da se kupa)86830831.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
nešto se razmišljam duznem psa.gde bih mogao da se informišem o raznim rasama, tj. da nađem ono što meni odgovara ?
znaće neko od pravih kučkara da ti kaže koliko je ovo pouzdano. meni je bilo zabavno ako ništa drugo.
Link to comment

poslusaj stormy, taj test je prilicno tacan. a na onom kapetanovom mestu dobro pazi, vrvi od svercera i gepek-majstora. cim vidis da ti jedan kuckar nudi 3-18 razlicitih rasa, zaobidji ga.

Link to comment
poslusaj stormy, taj test je prilicno tacan. a na onom kapetanovom mestu dobro pazi, vrvi od svercera i gepek-majstora. cim vidis da ti jedan kuckar nudi 3-18 razlicitih rasa, zaobidji ga.
da sluša stormy, trebao bi otići u najbliži azil i udomiti nekog divnog napuštenog psića. smile.gifnedavno sam gledala epizodu šaptača psima gde c. milan prati neke aktiviste koji pokušavaju da uvedu red među odgajivačima koji ne poštuju pravila o držanju životinja. duša me zabolela. bukvalno drže par pasa u kavezu metar sa metar i pare ih nesretne dok ne iskopne. onda ih bezdušno šutnu. a u odgajivačnicama drže po 300-400 pasa iako imaju dozvolu za najviše 100.kučići rođeni u takvim uslovima znaju samo za kavez i teško se prilagode životu bez te vrste stega. i nose sa sobom razne bolesti koje nestručna lica na prvi pogled ne mogu da primete.poenta emisije je bila da se skrene pažnja da nije isto kupiti psa koji je rođen i odrastao u humanim uslovima i u tim aušvic odgajivačnicama.mora se imati u vidu da je to amerika gde su zakoni o brizi o životinjama mnogo uređeniji nego kod nas, a i to je bilo jezivo gledati.
Link to comment
da sluša stormy, trebao bi otići u najbliži azil i udomiti nekog divnog napuštenog psića. smile.gif
sa tim se apsolutno slazem, ali spomenuo je da zeli info o rasama. nije mnogo tesko, uz neke osnovne smernice, provaliti sumnjivog "odgajivaca". koga zanima mogu mu poslati "uputstvo"
Link to comment

po meni ubedljivo najvise korisnih informacija moze da dobije ovde jer postoji interakcija direktno sa odgajivacima, a svaka rasa je obradjena nasiroko i nadugacko iz svih uglova

Link to comment
sa tim se apsolutno slazem, ali spomenuo je da zeli info o rasama.
jasno. pomenula sam u slučaju da mu nije palo na pamet biggrin.gif. ima i ovaj topik o kucama i macama koje traže dom. isto usput da pomenem. wink.gif
Link to comment
po meni ubedljivo najvise korisnih informacija moze da dobije ovde jer postoji interakcija direktno sa odgajivacima, a svaka rasa je obradjena nasiroko i nadugacko iz svih uglova
po meni opet, na tom mestu dobro treba premeriti pre bilo kakvog konkretnog poteza. to znaci upoznati odgajivace licno, otici kod njih, pogledati uslove u kojima gaje pse, pitati prijatelje, ljude koji imaju pse, ziva i proverljiva informacija je najvrednija. dopisivanje na forumu i preko nekih privremenih mejlova je beskorisno. titule se mogu obezbediti za pse vrlo lako, papiri jos lakse, kinoloski savez je jedno zatvoreno udruzenje gde godinama vedri i oblaci ista ekipa, sudije postaju istaknuti odgajivaci, i obrnuto, i tako prakticno zatvaraju krug, a sve to zajedno niko spolja ne kontrolise, dok se na pojavu konkurencije reaguje se kao u kriminalnim klanovima.nisu takvi skrnavci u vecini, ali ima ih sve vise.konkretno, jedan "istaknuti odgajivac", a istovremeno i kin. sudija bas sa tog sajta, je pretio ljudima koji su ukazivali drugima da je on obican svercer(sto je tacno), a jedan od moderatora je pokusao da hakuje pseci forum gde se klinci i ljudi koji samo vole svoje pse okupljaju i kace slicice svojih dzukaca i vode benigne diskusije. ponasanje nekih tamo potpuno opravdava ono balkan iz imena sajta. to je moje licno iskustvo, i ne znaci da tamo nema mnogo postenih i veoma korektnih odgajivaca.oduzio sam, i izvinjavam se, ali ne mogu da podnesem te odvratne prevarante, kojima niko ne staje na put.
Link to comment
po meni opet, na tom mestu dobro treba premeriti pre bilo kakvog konkretnog poteza. to znaci upoznati odgajivace licno, otici kod njih, pogledati uslove u kojima gaje pse, pitati prijatelje, ljude koji imaju pse, ziva i proverljiva informacija je najvrednija. dopisivanje na forumu i preko nekih privremenih mejlova je beskorisno. titule se mogu obezbediti za pse vrlo lako, papiri jos lakse, kinoloski savez je jedno zatvoreno udruzenje gde godinama vedri i oblaci ista ekipa, sudije postaju istaknuti odgajivaci, i obrnuto, i tako prakticno zatvaraju krug, a sve to zajedno niko spolja ne kontrolise, dok se na pojavu konkurencije reaguje se kao u kriminalnim klanovima.nisu takvi skrnavci u vecini, ali ima ih sve vise.konkretno, jedan "istaknuti odgajivac", a istovremeno i kin. sudija bas sa tog sajta, je pretio ljudima koji su ukazivali drugima da je on obican svercer(sto je tacno), a jedan od moderatora je pokusao da hakuje pseci forum gde se klinci i ljudi koji samo vole svoje pse okupljaju i kace slicice svojih dzukaca i vode benigne diskusije. ponasanje nekih tamo potpuno opravdava ono balkan iz imena sajta. to je moje licno iskustvo, i ne znaci da tamo nema mnogo postenih i veoma korektnih odgajivaca.oduzio sam, i izvinjavam se, ali ne mogu da podnesem te odvratne prevarante, kojima niko ne staje na put.
ma apsolutno, u svakom zitu ima kukolja, ali je dobro mesto za pocetak sto se informacija tice, citanjem se posle lako obavi filtriranje o kom govorisinace, skroz se slazem, treba otici i licno se uveriti u kvalitet, uslove i verodostojnost ponude, a prethodno obaviti malo informisanja, u tom smislu mislim da je dobra referenca jer ima jako dobrih tekstova i iskusnih savetakada sam kupovala svog psa svojevremeno tu sam se informisala Edited by Afterburner
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...