Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

@garoviks: joooj :wub:koliko ima?renne & kingmejkerka: zao mi zbog vasih kuca :(Moji roditelji imaju nemackog ovcara (ovcarku?) i bretonca (-ku?) i jako su za njih vezani. Psi su ih nekako izvukli iz bedaka kad smo brat i ja zakazali sa unucima i sad ne mogu da se odvoje od njih. Svaki put kad pomislim da se psima nesto moze desiti se neverovatno izbedacim. Neverovatno je koliko te zivotinje mogu i da pruze i da upiju.

Link to comment
@garoviks: joooj :wub:koliko ima?renne & kingmejkerka: zao mi zbog vasih kuca :(Moji roditelji imaju nemackog ovcara (ovcarku?) i bretonca (-ku?) i jako su za njih vezani. Psi su ih nekako izvukli iz bedaka kad smo brat i ja zakazali sa unucima i sad ne mogu da se odvoje od njih. Svaki put kad pomislim da se psima nesto moze desiti se neverovatno izbedacim. Neverovatno je koliko te zivotinje mogu i da pruze i da upiju.
pa imao je samo 6 meseci kada je otisao, pre dve godine... zato sam i rekao da ce se svi oni sada upoznati
Link to comment

uh, zao mi je ljudi :(lindin brat je uginuo pre neki dan od psece kuge, ne znam ni sta je to. bas sam se uplasio.

Link to comment

verovatno od macije, koja se pogresno tako zove, jer nema nikakve veze sa mackama. ustvari je parvoviroza, jedna od najzajebanijih bolesti za stence, samo oko 5% je prezivi. one obavezne vakcine su izmedju ostalog i protiv toga. virus je skrnav do jaja, razara creva, a moze da prezivi na nasim temperaturama spoljnim i sobnim po 6-7 meseci. prakticno svaki pas ga moze nositi u sebi, ali ako je pravilno vakcinisan, imunitet ga dobro brani. zato ne treba ni u kasnijim godinama nikad zaboraviti redovnu vakcinu. moj psic koji je uginuo pre dve godine imao je neke slicne simptome, ali ipak nije bilo to, vec neki poremecaj u funkciji creva.ako ste ti ili neko od tvojih ko je u kontaktu sa lindom, bili blizu prostora gde je taj pas boravio, nije zgoreg preventivno prebrisati podove i obucu varikinom rastvorenom u vodi (cepic ili dva na 5-10 litara vode), ona jedina ubija virus. ona bi trebalo da je dobro zasticena jer je dobila sve vakcine, ali virus ima i neke jebene modifikacije, pa za svaki slucaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...