Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
garoviks, jel moze bigl da se cuva u stanu? citao sam negde da uzasno glasno laju i da je to veliki problem.
izvini, promaklo mi tvoje pitanje.moze, u mom stanu su dvojica. glas im jeste prodoran, zapravo imaju ono specificno zavijanje, kao neki produzeni lavez. kriticno moze biti dok ne prodju period separacione anksioznosti tj kada pocnu da istaju sami, medjutim posle toga nece lajati, osim mozda kada neko dodje pred vrata, ali to je standardno, svi psi tako. sve u svemu, ako pas laje u zgradi, svejedno je da li je pinc ili doga, pogotovo ako su zidovi kartonski, cuje se pa se cuje.Renne, all dogs go to heaven... :( Edited by garoviks
Link to comment
Barni je otišao u pseći raj, posle lepih 17 godinica života :(
E, jebiga.To sam doživeo više puta u životu jer sam uvek imao pse. Praznina koja se nakon takvog događaja oseti je neverovatna, tek onda shvatiš da ti nedostaje neko ko je imao i ličnost i karakter, a bio ti odan, ništa ne tražeći zauzvrat. Nadam se da je spokojan zaspao

Ako psi nisu u raju, onda hoću ići upravo tamo gdje su oni otišli (Tven)

Link to comment

nikad nisam bio tuzan kada pas prozivi ceo svoj vek, i onda ode. sreca sto smo dugo bili zajedno je bila jaca, ali zato nikada tuzniji nisam bio kada su mi dva psa otisla tamo negde, a nije bilo vreme za to.

Link to comment
Među demonstrantima u Atini koji već duže protestuju na ulicama glavnog grada Grčke i sukobljavaju se s policijom, "najpoznatiji" je pas Lukanikos.Lukanikos ili "Kobasica" postao je slavan zahvaljujući fotografijama objavljenim na naslovnicama mnogih listova kao i reportažama sa uličnih protesta u Atini.Pas demonstrant, simpatični mešanac lutalica, učestvovao je u gotovo svakom protestu na centralnom atinskom trgu Sintagma. On obožava gužve i proteste, uvek je u prvim redovima i uvek na strani demonstranata.Na protestu protiv vladinih mera štednje u sredu, Lukanikos je bio na svom starom mestu, predvodeći kolonu demonstranata i lajući na policiju. Neki ga, zbog riđe dlake, zovu Kanelos (Cimet). Atinske vlasti, međutim, u čijem je registru od 2006. godine zaveden pod brojem 1842, više vole naziv Lukanikos (Kobasica). "To je umiljato kuče, ali je pomalo uzavrele krvi", kaže za Rojters Ana Makri, načelnica gradske službe za životinje lutalice. Za razliku od pasa lutalica u drugim metropolama, psi lutalice u Atini, kojih je oko 2.000, čipovani su i nose ogrlicu. Takođe ih kastriraju i vakcinišu. "U većini evropskih zemalja taj problem se rešava uspavljivanjem, ali se grčka kultura tome protivi", kazala je Ana Makri.3119557304e8ed62319204570744735_640x427.jpg
Link to comment

sazidali smo lindi kucicu ispod terase, planiramo da napravimo boks ovih dana. sada sam je prebacio dole, pada kisa, mracno, ona skroz pokisla, plasi se da udje u kucicu...uzasno se nerviram. jel moze da se razboli ovako mokra, napolju je hladno? da zivim u hanu cuvao bi je u kuci :(

Link to comment
sazidali smo lindi kucicu ispod terase, planiramo da napravimo boks ovih dana. sada sam je prebacio dole, pada kisa, mracno, ona skroz pokisla, plasi se da udje u kucicu...uzasno se nerviram. jel moze da se razboli ovako mokra, napolju je hladno? da zivim u hanu cuvao bi je u kuci :(
naravno da moze, tako je meni zbog neznanja druge vrste retriverka navukla upalu pluca. dvesta eura kasnije sve je bilo u redu. retriveri ne vole kad nisu sa ljudima, ako nista drugo objasni svojima racunicu, sigurna sam da ce da porazmisle.
Link to comment
sazidali smo lindi kucicu ispod terase, planiramo da napravimo boks ovih dana. sada sam je prebacio dole, pada kisa, mracno, ona skroz pokisla, plasi se da udje u kucicu...uzasno se nerviram. jel moze da se razboli ovako mokra, napolju je hladno? da zivim u hanu cuvao bi je u kuci :(
evo lobelija se prehladila i kasljuca i smrcka i pije antibiotike. nista tako strasno kao kuca na cmrlj ali eto... osetljiviji su od macaka moram da kazem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...