Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

prepoznace ga sigurno, za to im sluzi culo mirisa, imaju svoju bazu podataka :) a naravno da ce reakcija biti drugacija jer uloga jedno vreme nije bila ista, ali ne zadugo

Link to comment
sutra cu da vidim kucu posle vise od mesec dana. bas me zanima da li ce da me prepozna?!
ne odvaja se od mene :Dsad sam je kupao i cekam da se osusi da je prosetam.dajte neke savete za basic dresuru.lobelija je super :D
Link to comment

to je retriverka, one sve same nauce :wub: ali evo, za pocetak, da ne piski po kuci ako jos nije naucila, kad god piski napolju reci joj da je pametna i dobra i daj joj smoki. u principu se sve uci na isti nacin, nagradis zeljeno ponasanje. ako juri za tobom kad izlazis iz kuce i ne da ti da ides, pre no sto izadjes smiris situaciju, lepo popricas sa njom, kazes joj da ces da ides i opet smoki. posto je mala mora da ima neke svoje igracke da grize, da ne bi grizla tudje stvari po kuci. kad si u parku sakrij joj dr iza drveta tako da mozes da je gledas, mora malo da se uplasi, da pocne da te trazi. tako nauci da stalno gledala gde si. inace nece znati sve sto je naucis odmah, za neke stvari oni moraju da budu zreli psi, a ti sad tu imas dete. pretpostavljam da te je prepoznala kad si dosao kuci, ja sam po svog psa u odgajaliste isla sa drugom englezom. druzio se s njom intenzivno naredna dva meseca, a onda otiso ca. dosao mi u posetu dve godine kasnije. kada ga je videla, moja se kuca zaletela, skocila na njega, zagrlila ga, i tako stajala jedno tri minuta. gleda ga i prica mu, ne pusta, samo stoji na njemu izbezumljena od srece iznenadne. znaju oni sve.

Link to comment

imas vise varijanti za odvikavanje od nuzde po kuci. Recimo prvi dan poplocas sobu sa novinama i cekas da zalije negde. Potom prepolovis povrsinu pod novinama ali sacuvas onaj umirisani list i stavis ga medju ostale postavljene novine. Pas ce vec krenuti ka tome, po mirisu. Onda opet smanjujes povrsinu vremenom i postavljas novine ka izlazu iz kuce/ka terasi gde vec zelis da to obavlja. kad na kraju dodje blizu izlaza pokupi sve novine i izvedi ga napolje i cekaj do beskonacno da obavi staa ima i brzo brzo nazad, ne setaj vise, da skapira da zbog toga izlazi. Kad udjete, keks ili tako nesto. Dakle, ne nagradjujes momentalno napolju jer nece tad shvatiti da je dobar sto kenja napolju, vec sto kenja uopste, pa ce onda to pokusavati kad god i gde god stigne. Ne, posle tog cina, ulazite bbez odlaganja u kucu i momentalno nagrada, da poveze izlazak radi nuzde i olaksan povratak sa nagradom.

Link to comment

nije ti ta metoda bas nesto. onda pas koji voli da bude napolju nikad nece piskiti, da ga ne bi vodili kuci. ali jeste preporuka da mora da piski dok je napolju, dok ne piski, niko ne sme kuci. psa treba nagraditi odmah posto nesto dobro ucini da ne bi posle nagadjao za sta je nagradjen. svakakve oni stvari povezuju. tako je pas moje drugarice povezao zoger sa piskenjem, ona uvek cistila za njim. povezao pas, ali pobrkao uzrok i posledicu, pa bi se onda upiskio svaki put kad bi ona bilo kojim povodom izvadila doger :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...