Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Moilim da se ne shire dezinformacije, pobogu, ako vec nishta ne znash, a hocesh da pomognesh - razmisli samo da li ti je ikada doktor rekao da ne pijesh mleko dok si na antibiotskoj terapiji.@Adams .... pa ako je gorko mleko onda ga zashecerish. :D , mleko inache nije pseca hrana zbbog nemogucnosti varenja laktoze, ali ga oni neobichno vole, nebitno, i meso ce da odradi svoje. Btw, od vishka mu nece biti nishta.
a zato se ti razumes ko marica u onu stvar. najbolje psu tortu da ponudi :isuse: Edited by cmrlj
Link to comment

Šišanje... X3 Tačno 3.25h bez čiščenja sobe...Kad jedno posle petnaestak minuta krene da cvili i ujeda... A ja savatam drugo... Pa treće... I tako u krug... Ustanem tek toliko da istegnem kičmu, pa ispočetka...Makazama... Kučećim, dobrim...Elem, sa Bubi (9god) je najlakše. Em ima najmanje podlake i dlaku ko pekinezer, em je i trpeljiva... Švrća (4god) je bio podnošljiv. Dobio je jedinstvenu priliku da mi izliže celu facu (fujjj!) dok sam mu sredjivao šape... Šape su mu uvek bile slaba tačka i tu se najviše buni... I on je bio dobar... Inače on ima oštriju dlaku, kao terijer...Gile (sin jedinac od 6 meseci) je bio daleko najgori... Cvileo je je, grizao i koprcao se ko da mu kožu deru... I sad je sav krecavo ošišan i izgleda ko očerupano pile... `Ebi ga... Izjednačiće se sve za nedelju dana, a dotle ću po malo da ih jednačim napolju u šetnji kad im se rastrese ono što im je bilo ućebano... Inače malac ima mekanu, dlaku i podlaku, pravo krzno...Valjda će ih neko i uslikati od ovih mojih ukućana, pa ću turiti i neku fotku...Nego,Jel` neko od vas šišao kučiće sa mašinicom... Ja pazario kučeću mašinicu, probao i slabo to nešto ide... Mislim išlo bi svakako kad bi ih šišao na jedinicu... Ali jelte, to baš nećemo... A ono neka trojka sa ulošcima, kako bih ja hteo, više liči na neko mršavo trimovanje nego na šišanje... Ništa to ne skida, tj. skida veoma malo i šišanje bi trajalo letnji dan do podne... A to ne ide, pogotovu kad su kučići nervozni, a meni puca kičma...Inače probao mašinicu na svojim dlakavim satir nogama... Šiša fantastično... Ali za kučiće, mi to baš,baš nešto mršavo,sporo i nikakvo...Ako je neko to upotrebljavao i šišao kučiće mašinicom, valjao bi mi savet...

Link to comment
Šišanje... X3 Tačno 3.25h bez čiščenja sobe...Kad jedno posle petnaestak minuta krene da cvili i ujeda... A ja savatam drugo... Pa treće... I tako u krug... Ustanem tek toliko da istegnem kičmu, pa ispočetka......Nego,Jel` neko od vas šišao kučiće sa mašinicom... Ja pazario kučeću mašinicu, probao i slabo to nešto ide... Mislim išlo bi svakako kad bi ih šišao na jedinicu... Ali jelte, to baš nećemo... A ono neka trojka sa ulošcima, kako bih ja hteo, više liči na neko mršavo trimovanje nego na šišanje... Ništa to ne skida, tj. skida veoma malo i šišanje bi trajalo letnji dan do podne... A to ne ide, pogotovu kad su kučići nervozni, a meni puca kičma...Inače probao mašinicu na svojim dlakavim satir nogama... Šiša fantastično... Ali za kučiće, mi to baš,baš nešto mršavo,sporo i nikakvo...Ako je neko to upotrebljavao i šišao kučiće mašinicom, valjao bi mi savet...
Kakva ti je to mašinica? Gde si pazario i jesi siguran da je pseća? Ima jedan detalj, kučići često nisu nervozni zbog šišanja, nego zbog zvuka mašinice.A tri sata je približno vreme i kod profija, ne brini.
Link to comment

Mašinica je kučeća. Kupljena u prodavnici za kućne ljubimce "TRIXIE" tx-maszynka-tr900-9w-tp_2447764844058058162b.pngTosatriceTrixie.jpgJeftina doduše 3600 dindži i možda u tom grmu leži zec... Ali je teška i podešavajuća (napon drndanja)... Videću probaću kobajagi da ih trimujem za par nedelja... E sad komšinica iz susedne zgrade se kune da sa njom šiša svog maltezera bez problema... Izem ga baš...Plaše se inače kučići tog drndanja što jes, jes... Ali to je stvar navike... Navići će se valjda...Nego ja to mnogo brže i bezbolnije završim sa makazama... Bude to malo krecavo, ali za nedelju dana se sve izjednači + ja to malo doterujem svaki dan u šetnji, ako vidim čuperke izvadim makaze iz džepa i štric, štric... Bude to dobro...Generalno su mi 3x šišali za pare ovo najstarije sa mašinicom i svaki put je to bilo stvarno prekratko...Ono, kuče drhti noću, a nedaj bože da ga šetam po letnjem suncu par sati... Izgore... Jednom mi se zapatila i neka perut, a odgajivači mi rekoše da umeju gljivice da krenu, ako se Shi-Cui šišaju prekratko...I tu sam onda ja pazario kučeće makaze i šiškam ih sam... Ostavim im 2-4 santima dužine odokativno... Tja... Kako me krene ravnanje...Negde sam zamislio da stavim 1 veći uložak 2-3cm distance na ovu mašinicu i kao držim tu dužinu... Takva mi je bila ideja, ali em to nešto mršavo ide... Em ovako sa makazama se izmaltretiram 1 u 3-4 meseca, a ovo sa mašinicom izgleda traži stalno zezanje...Videću...

Edited by dare...
Link to comment
ovaj, ja sa takvom šišam bradu :blush: kod Kineza 1500 dindži, ista
Ebi ga... Kad to reče, probaću na svojoj bradi koliko sutra... :DTaman da vidim da li čupa, ili se ovi kučci bune bez razloga... Edited by dare...
Link to comment
ovaj, ja sa takvom šišam bradu :blush: kod Kineza 1500 dindži, ista
Ja imam filipsovu dobra je i za nezahtevno šišanje i trimovanje brade ista takva...
Link to comment
  • 2 weeks later...
Nego,Jel` neko od vas šišao kučiće sa mašinicom... Ja pazario kučeću mašinicu, probao i slabo to nešto ide... Mislim išlo bi svakako kad bi ih šišao na jedinicu... Ali jelte, to baš nećemo... A ono neka trojka sa ulošcima, kako bih ja hteo, više liči na neko mršavo trimovanje nego na šišanje... Ništa to ne skida, tj. skida veoma malo i šišanje bi trajalo letnji dan do podne... A to ne ide, pogotovu kad su kučići nervozni, a meni puca kičma...Inače probao mašinicu na svojim dlakavim satir nogama... Šiša fantastično... Ali za kučiće, mi to baš,baš nešto mršavo,sporo i nikakvo...Ako je neko to upotrebljavao i šišao kučiće mašinicom, valjao bi mi savet...
Imam ja iskustva sa šišanjem mašinicom. Mašinica za šišanje pasa (marka cammon ili tako nešto) je u pet centru koštala nekih 40 eura, a mašinica za ljude (rowenta), nešto manje od 15 eura. Razlika pseća-ljudska? Nikakva. Kupila sam tu, za ljude :DPošto ja imam tibetskog španijela koji ima gustu pod-dlaku i poluoštru dlaku, da ne kažem grivu, prvo počinjem sa dodatkom od 12 mm, taj je najveći. Kada skinem jedan sloj dlake, počinjem šišati sa 9 mm, i na kraju sa 6. Dalje ne idem, ne želim da bude ošišan do gole kože, jer to zna biti gadno zbog vrućina. Ne šišam samo rep i uši. Charlie ima nepune 2 godine i prošlog ljeta sam ga ostavila takvog, dlakavog, pa je umirao od vrućine. Da ne kažem kolika je patnja bila dok se osuši poslije kupanja. A tek čičci? Užas! A ovako? Preporođen. I on, a bome i ja. :) Edited by Avik
Link to comment
Hvala Avik, tibetanski spanijel bi trebao da ima sličan, ako ne i isti tip dlake kao i shi-tzu (mali tibetanski lavlji pas)...Probaćemo...
Nema na čemu. Ako šta zatreba, tu sam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...