Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

jel ima temperaturu? ako joj nosic nije suv i mesto ujeda nije oteklo, nastavi da ispires jodom dok ne dodje veterinar.
sada smo se vratili od veta. ima blago povisenu temperaturu. primila je antibiotike i cini se da nista unutra nije povredjeno. ispiramo ranu jodom a veterinar stanko :thumbsup: dolazi sutra u kontrolu. puko kintu na taksi i pregled ali jebiga moj dusevni mir nema cenu.inace saznali smo da je lik sa zutom kerusom pit bulom jedan od tri sina nekog bivseg arkanovog tigra. naovdno svi klinci su uzasno problematicni i ta zver je vec napadala pse ali svi se boje da ih prijave. dobrodosli na banovo brdo. ja zivim u getu :blink: samo da dodam: ta jadna kerusa nije nista kriva. kriva je dvonozna stoka koja ju je napravila na cudo. meni je kultur_rasizam oma proradio. streljao bi dizelase na buljuke. eto zasto porodice zrtava ne sede u poroti.
Link to comment

odlicne vesti.nego, to smo zaboravili svi da ti kazemo, obavezni rekviziti za u kuci, jod, bivacin sprej, pinceta i ulje za krpelje, pantenol mast.nemoj da se brines ako slucajno bude povratila posle injekcije antibiotika, nije nista strasno, cesta rekacija bude za prvi put, samo treba da ima vode uvek pored. i ono sto sam ti pomenula suv nos, tako proveravas temperaturu u kucnim uslovima, ali ne posle budjenja, tada je uvek suv :)

Link to comment
odlicne vesti.nego, to smo zaboravili svi da ti kazemo, obavezni rekviziti za u kuci, jod, bivacin sprej, pinceta i ulje za krpelje, pantenol mast.nemoj da se brines ako slucajno bude povratila posle injekcije antibiotika, nije nista strasno, cesta rekacija bude za prvi put, samo treba da ima vode uvek pored. i ono sto sam ti pomenula suv nos, tako proveravas temperaturu u kucnim uslovima, ali ne posle budjenja, tada je uvek suv :)
pa kaze vet da ima 39,1 te da je za stence valjda normalno da imaju iko 39 te da je ovo kao kada mi, ljudi, imamo oko 37,1-2. znaci nista nenoralno. uzasno sam uplasen i dalje ali sam se malo smirio.
Link to comment
da, da, to je kul, ne brini.pusti je da knjava, ako bude zainteresovana za setnjicu, malo oko zgrade, ne preteruj i ujutru ce biti ko nova.
jutros i po povratku od veta smo kenjali. po socnom govnetu kapiram da je dobro ali nije zainteresovana za setnju :Dedit: btw, moram reci da su za pse macke ko rocky i rambo zajedno. nista ih ne obara i same siju svoje rane. Edited by kim_philby
Link to comment

Неће да иде јер и она памти да је нападнута прошли пут када је ишла у шетњу. Води је данас напоље као и свих претходних дана - у исто време и истим путем (Љуба је у праву да не морате превише дуго да се задржавате), чисто да не навуче стра'. Сада и ја одох по своју џукелу, чекам већ недељама да буде довољно матора да могу да је узмем. cool.gif

Link to comment
Неће да иде јер и она памти да је нападнута прошли пут када је ишла у шетњу. Води је данас напоље као и свих претходних дана - у исто време и истим путем (Љуба је у праву да не морате превише дуго да се задржавате), чисто да не навуче стра'. Сада и ја одох по своју џукелу, чекам већ недељама да буде довољно матора да могу да је узмем. cool.gif
odmah kaci fotke :D
Link to comment

upravo sam od kuckarskog networka u kraju saznao da je lobelija 14 pas koji je ova kerusa napala. do sada nije bilo smrtnih ishoda ali bilo je blizu.e da, nije pit vec staford i kazu da je vlasnici aktivno huskaju na druge pse.

Link to comment

pa valjda ih jarca da imaju tako ubojitog psa. stagajaznam.ali podrzavam ideju bacanja vlasnika divljim psima pa makar isti bili i ciuauae.

Link to comment
Prema Pravilniku o načinu držanja pasa (Objavljen u "Sl. glasniku RS", br. 65 od 14. septembra 2010), psi koji spadaju u grupu takozvanih "opasnih pasa" , kao i psi čija visina iznosi preko 55 cm potrebno je da polože Ispit socijalizacije pasa - ISP.Pravilnik za polaganje ispita ISP zainteresovani vlasnici pasa mogu dobiti u Kinološkom savezu Republike Srbije i on je besplatan.. Svaki vlasnik koji ima spremnog psa za polaganje ispita mora da se prijavi u Kinološkom savezu kako bi se u zavisnosti od prijavljenih pasa organizovao ispit . Ispiti će biti organizovani na celoj teritoriji Republike Srbije. Ispite će ocenjivati sudije koje odredi isključivo Kinološki savez Republike Srbije, u suprotnom nijedan ispit neće biti priznat .Sertifikat o položenom ispitu socijalizacije pasa -ISP izdaje isključivo Kinološki savez Republike Srbije.
www.ksrs.org.rsIspit socijalizacije pasa
Link to comment

neverovatno koliko se linda vezala za mene, uopste se ne odvaja. sad lezi pored mene u krevetu i spava dok gledam game of thrones. ne znam samo kako cu se odvojiti od nje posto moram da idem u bg, a ona ostaje ovde. :(

Edited by kojot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...