Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

e ljudi veceras mi je psa napao neki pit bull kojeg je setao otpadak iz 90tih, wigger wanna be, i povredio ju je. pas ima ujed na torzou i iznad bulje, vidi se misic i bilo je krvi onako. lobelija izgleda dobro, skace na krevet i sa kreveta. krece se i moze da koristi nogu, pojela je kolacic i nas veterinar je rekao da mu se cini da moze da ceka do jutra. rane smo ocistili i vodom i sapunom i jodom. inace pas ju je napao bez razloga, dok je bila na povodcu i probao je da je kolje. da ga nisam sutnuo u glavu ne znam kako bi se to zavrsilo.sav se tresem i ne mogu da dodjem sebi.
slična situacija prošlog leta, dva kretena puštala pitbulla na ulične pse, napali komšinicino kuče, kad je žena krenula da ih razdvoji dobila po nosu,...... na nesreću malo podalje na klupicama nas nekoliko je ispijalo pivo. na još veću nesreću, pored bilo neko privremeno gradilište sa metalnim i drvenim batinama. epilog - primitivna i krvava likvidacija pitbula i težak sadizam nad kretenima. I njihovim drugarima koje su kasnije doveli u pomoć. od tada, sa mnom na klupi sedi moj CRT*. kada naivni šetači pitbulova, staforda i inih kućnih pasa šetaju ljubimce obilaze nas u širokom luku. da ih moj ljubimac ne bi pokidao na deliće. predlog - uvek za pojas onu palicu na izvlačenje ili nešto slično kad šetaš psa. *koji ima jednu malu manu - highly excitable dogs with pronounced violence and aggression, with unbalanced nervous system :wub:EDIT: izvinjavam se za typo, dobijem nestišljivi napad besa kad čujem ovakve stvari!!! Edited by steins
Link to comment
e ljudi veceras mi je psa napao neki pit bull kojeg je setao otpadak iz 90tih, wigger wanna be, i povredio ju je. pas ima ujed na torzou i iznad bulje, vidi se misic i bilo je krvi onako. lobelija izgleda dobro, skace na krevet i sa kreveta. krece se i moze da koristi nogu, pojela je kolacic i nas veterinar je rekao da mu se cini da moze da ceka do jutra. rane smo ocistili i vodom i sapunom i jodom. inace pas ju je napao bez razloga, dok je bila na povodcu i probao je da je kolje. da ga nisam sutnuo u glavu ne znam kako bi se to zavrsilo.sav se tresem i ne mogu da dodjem sebi.
Užas. A ja ti još savetovao da pustiš kuče da se druži sa svima odreda. angry.gif:isuse: Žao mi je, nadam se da će sve biti ok.
Link to comment

Свашта, да нападне штене... То је чак и за пита превише. Свака част на реакцији, а куче ће да буде ок, не брини. Убудуће избегавај његову руту и његов тајминг - власници таквих паса их обично изводе у шетњу после поноћи. Мада, ако воли да му пас напада ту лека нема. Знам за сличног дебила чије куче има десетак напада на кучиће из краја (око 14. гимназије), од којих је бар један завршен смрћу нападнутог кучета. И, још једном: добродошао међу кучкаре.

Link to comment

Да, видиш то ми није пало на памет. Моја слична искуства потичу из времена од пре комуналне полиције.

Link to comment

prijavicu debila cim sazanam ko je i gde zivi. lobelija je trenutno nesto kuntava i to mi se uopste ne dopada. sada idemo kod veterinara u ambulantu posto sam resio da ne cekam mog veterinara (koji moye da dodje tek veceras posle 18h).atFrile: ona je bila na povocu i na dva metra od naseg ulaza. ovo je bre za streljanje debila koji ovako odgaja psa.

Link to comment
prijavicu debila cim sazanam ko je i gde zivi. lobelija je trenutno nesto kuntava i to mi se uopste ne dopada. sada idemo kod veterinara u ambulantu posto sam resio da ne cekam mog veterinara (koji moye da dodje tek veceras posle 18h).atFrile: ona je bila na povocu i na dva metra od naseg ulaza. ovo je bre za streljanje debila koji ovako odgaja psa.
jel ima temperaturu? ako joj nosic nije suv i mesto ujeda nije oteklo, nastavi da ispires jodom dok ne dodje veterinar.
Link to comment

ma treba te agresivne rase staviti van zakona i kraj. ko ima ima, neka drzi korpu at all times, inace pisanje komunalne kazne od zilijardu dinara. i da se novi vise ne prodaju. ide mi na kurac argument "nisu psi krivi". nije ni puska kriva sto neko puca iz nje. jednostavno kod nas postoji masovna kultura gajenja krvolocnih zveri, a nije na zakonu da pita "gospodine, niste li vi mozda dizelas bez mozga? ako jeste, moracemo da vam zaplenimo psa".

Link to comment
Pa postoji zakon po kome su zabranjeni pit bul terijeri, takođe postoji i zakon po kome je obavezno nošenje korpe.
Mislio sam na onaj bas pravi zakon, koji se postuje, posto kod nas postovanje zakona zavisi od raspolozenja vlasti spram odredbi koje sama donosi. Alkohol se, recimo, nigde ne prodaje posle deset, taj zakon je vlastima prioritetan, a ovaj o psima nije.
Link to comment
Pa postoji zakon po kome su zabranjeni pit bul terijeri, takođe postoji i zakon po kome je obavezno nošenje korpe.
stvarno? znam da je bila prica o tome da ih je zabranjeno setati bez povoca i uz obaveznu korpu, kao i neke druge rase, nisam znala da je zabranjeno drzati ih.meni to uvek bolna tema sa pitovima. uzasno ih je lako napraviti na ubice, a s druge strane, ako toga nema, mogu da budu mile mace, radila sam i poznavala desetine takvih, ali i ovih drugih.a mozda sam previse pod utiskom gledanja pitbulls and parolees na animal planetu.
Link to comment

Питбулови јесу забрањени, али шта са стафордима и осталом блиском родбином? Ту су разлике минималне, а закон мора да буде прецизан. Или мешанци - шта да радиш ако питић ћале и кане корсо кева добију штенце? Ено их на халоогласима, ваљају се као бандогови, а то је исти менталитет као "забрањени" питови, а не можеш им ништа.И за корпе је прописано изнад одређене величине кучета. Џабе све то, док неком битном™ не настрада куче, ми можемо само да кукамо. Ма, и тада џаба док год џукеле имају џукеле, а то на жалост не може да се забрани.едит: не може пит да буде нормалан јер нико нормалан не узима пита.

Edited by Праслин
Link to comment

strasno kakvih kretena ima. nadam se da ce kuca biti ok. obavezno izvestavaj sta se desava sa kucom.juce sam zamalo seo na moju kucu ali sam se zaustavio u poslednjem trenutku. ona se bas uplasila i kasnije me izbegavala. jel moguce da mi mala kuca zapamti ovako nesto? jos nesto, imam 1000 ogrebotina po rukama posto linda ima ostre zube, a i jako grize iako je mala. jel to normalno? da je pustam to da radi lii da sprecavam nekako? neki mi savetuju da udaram kucu kada to radi ali nema sanse da to radim.

Link to comment
strasno kakvih kretena ima. nadam se da ce kuca biti ok. obavezno izvestavaj sta se desava sa kucom.juce sam zamalo seo na moju kucu ali sam se zaustavio u poslednjem trenutku. ona se bas uplasila i kasnije me izbegavala. jel moguce da mi mala kuca zapamti ovako nesto?
ma jok, ne brini. bila je u soku, ali to ce da prodje.
jos nesto, imam 1000 ogrebotina po rukama posto linda ima ostre zube, a i jako grize iako je mala. jel to normalno? da je pustam to da radi lii da sprecavam nekako? neki mi savetuju da udaram kucu kada to radi ali nema sanse da to radim.
to je normalno, ali ne moras da je podstices da te gricka. ima mlecne zube, mora da ih koristi na necemu. kupite joj neku grickalicu da ne bi posle ruku sledio namestaj, a dok se igrate, sklanjaj joj glavu kad pretera. strpljenje i ponavljanje je majka mudrosti kod vaspitavanja pasa.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...