Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

kao mackoljubac ali i kao neko ko veruje da nije sramota biti glup, reci cu da verujem da su macke ipak gluplje od pasa, i to po mojoj egzaktnoj proceni, za oko 20 posto, koliko je granicno retardirana osoba udaljena od prosecnog coveka.imam za ovo anegdotske dokaze, kao sto je, u mojoj kuci tako popularno, donosenje "plastikice". jedna macka ume da donosi bacen predmet. e sad. za razliku od psa koji nikada ne gresi u elementima operacije, moja macka Mrvica povremeno zaboravi da treba da donese plastikicu, pa dodje bez nje i gleda me molecivo. ili napravim gest rukom kao da sam bacio: ona odjuri da nadje plastikicu, ne nadje je, i vrati se sva odusevljena, kao "evo ti ovo Nista, baci mi Nista pa da ti opet donesem". ne moze da trajno veze koncepte: predmet-donosenje-bacanje, ponekad joj izmakne neki element i tacno vidim kako zastane, muci se da sve to poveze u celinu. sad, bem li ga da li je to dokaz za ista, ali mi se cini da je macka jednostavno u mnogo vecoj meri bice okrenuto licnim opsesijama, i koje nije prilagodjeno delatnoj komunikaciji u coporu. u tom smislu mi je i to donosenje plastikice veliki pomak u odnosu na prosecnu macku koja ce plen mozda oholo doneti kao poklon svom coveku, ali nece bas ukljucivati ljude u igru sa plenom. ja se malo zezam za glupost, naravno, pametne su macke za ono sto im treba ali sa njima nije lako komunicirati.
Ne znam koliko je zaista u pitanju inteligencija macke u ovom i slicnim slucajevima, odnosno manjak iste u odnosu na pse. Mrvica , kao i ostale macke, lepo si to zakljucio je bice okrenuto licnim opsesijama, tako da ona nema tu potrebu da bude pohvaljena za donetu plastikicu. Ona , macka jednostavno zna da kad joj se mazi da moze da dodje i primi to zadovoljstvo bez da je ista konkretno ucinila. Pas sa druge stane ima potrebu da coveka ucini srecnim tako sto ce da izvodi trikove, donosi bacene plastikice :lol: ( this is too cute - plastikica) lopte, u cvor vezane konopce, gumeno sqiky pile itd. Pas ne funkcionise kao macka sto ne znaci da je inteligentniji od macke. Svejedno ja sam dog's person,macke bas nesto kao sto vam je poznato ne volim.
Link to comment
To je u stvari manjak poslušnosti, a ne manjak inteligencije
Ja bih rekla cist bezobrazluk, ali ce mackoljupci da se nadju uvredjenim :lol:
Link to comment
plastikice
demonstriracu. ta plastikica je srednji prsten na poklopcu ove kutije, onaj koji se pokida da bi se kutija otvorila. nista drugo nece da baca, cak ni ekvivalentne plastikice sa drugih proizvoda.BOMBONI_naranca_XXL.jpg
Link to comment

I moj muški ima određenog miša i samo ga on zanima. Ako mu kupimo istog, samo druge boje, ne interesuje ga. Gomila loptica, peradi, štapića, miševa, a njega zanima samo taj jedan jedini, kojeg je toliko izglodao do neprepoznatljivosti.

Link to comment
poceo da socijalizujem lobeliju da se druzi s drugim psima. saveti plz :D
Pusti je da se druži, obično se oni sami medju sobom regulišu, ko je glavni, ko prati, itd. Ne daj joj da reži na druge, da napada druge pse, zbog tih stvari moraš da je prekoriš. Ostalo će sami.................
Link to comment
Pusti je da se druži, obično se oni sami medju sobom regulišu, ko je glavni, ko prati, itd. Ne daj joj da reži na druge, da napada druge pse, zbog tih stvari moraš da je prekoriš. Ostalo će sami.................
ma juce sam je pustio s povoca u nekom vecem drustvu i nastao je haos. copor pasa ju je jurio preko pola parka (bez zelje da je povredi vec onako u igri) ali ona je bezala i skicala ko da je kolju. mene je samo bio zent da labrador barni ne padne na nju i spljosti je :D
Link to comment
ma juce sam je pustio s povoca u nekom vecem drustvu i nastao je haos. copor pasa ju je jurio preko pola parka (bez zelje da je povredi vec onako u igri) ali ona je bezala i skicala ko da je kolju. mene je samo bio zent da labrador barni ne padne na nju i spljosti je :D
Svejedno, pusti je, nanosiš joj štetu ako se ponašaš previše zaštitnički. Drugi psi joj neće naneti zlo dok je štene, pogotovo što je ženka. Nema potrebe ni da je prekorevaš ako reži na druge pse (dok je još mlada), oni sami će je naučiti šta je prihvatljivo a šta ne.Eventualno za prvi put nemoj da je prepuštaš grupi pasa, odvedi je da se druži i njuška sa nekim pojedinačnim psom, pa još ako je taj mlad i željan igre i jurnjave, eto veselja.Normalno je da se uplaši kad vidi velike pse dok je sasvim mala. Ti je samo što više puštaj sa povoca, tvoje je da je čuvaš od asfalta i automobila, a ostalo će naučiti sama. :)
Link to comment

Ljudi pomagajte.Cale kukao i kukao kako mu je zao sto nas Atos nema devojku, a kako italijanskih spinona ima vrlo malo u Srbiji, pre 2 nedelje dobili smo prinovu iz Italije. E problem je sto prinova - Kuba, ima 6 godina... i nista ne reaguje na komande, one jednostavne poput: nazad/dodji/sedi/mirna... I ja sam sigurna da se radi o tome da ona nas nista ne razume, jer je, je li, naviknuta na italijanske komande... a ja pojma nemam kako se bilo sta kaze na italijanskom...Pa... ako neko zna, bilo bi lepo da podeli, a jos lepse da mi da savet kako da je lagano prebacim na srpski.Drugi problem je, koji mislim da ce se polako srediti, sto je Atos nenormalno ljubomoran, u stvari, vise je tuzan kad vidi da se igramo sa Kubom, a ne sa njim, pa se jadnicak tako skloni i nece da pridje, a onda kad mu dopizdi nju krene da tera od bilo koga ko je mazi.

Link to comment
Svejedno, pusti je, nanosiš joj štetu ako se ponašaš previše zaštitnički. Drugi psi joj neće naneti zlo dok je štene, pogotovo što je ženka. Nema potrebe ni da je prekorevaš ako reži na druge pse (dok je još mlada), oni sami će je naučiti šta je prihvatljivo a šta ne.Eventualno za prvi put nemoj da je prepuštaš grupi pasa, odvedi je da se druži i njuška sa nekim pojedinačnim psom, pa još ako je taj mlad i željan igre i jurnjave, eto veselja.Normalno je da se uplaši kad vidi velike pse dok je sasvim mala. Ti je samo što više puštaj sa povoca, tvoje je da je čuvaš od asfalta i automobila, a ostalo će naučiti sama. :)
manje vise to i radim :)
Link to comment

e ljudi veceras mi je psa napao neki pit bull kojeg je setao otpadak iz 90tih, wigger wanna be, i povredio ju je. pas ima ujed na torzou i iznad bulje, vidi se misic i bilo je krvi onako. lobelija izgleda dobro, skace na krevet i sa kreveta. krece se i moze da koristi nogu, pojela je kolacic i nas veterinar je rekao da mu se cini da moze da ceka do jutra. rane smo ocistili i vodom i sapunom i jodom. inace pas ju je napao bez razloga, dok je bila na povodcu i probao je da je kolje. da ga nisam sutnuo u glavu ne znam kako bi se to zavrsilo.sav se tresem i ne mogu da dodjem sebi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...