Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ma ocu da je vaspitavam samo ne bi da je lemam :(nego, hvala sto si me smirio za krpelje.
molim te molim te molim te ni slucajno nemoj da je tuces. molim te.kad si ljut na nju, sam od sebe ces povisiti glas i ona ce shvatiti da je pogresila. uhvati je blago za vrat odozgo i protresi je nezno. navodno tako keve psi disciplinuju psice. eto.ja sam par puta udarila psa i godinama kasnije grize me savest, a time, sada znam, nista nisam postigla. vazno je da budes pametniji od psa, uvek mozes da ga nadmudris i da dobijes ono sto zelis. psi su kao deca, mozes da ih zeznes kako oces :lol: i jos da razjasnim ono oko vaspitanja, mozes da pocnes da vaspitavas psa od prvog dana, ali ne ocekuj rezultate dok pas ne postigne zrelost za taj rezultat. stenca od 2 meseca ne mozes nauciti da piski van kuce, ali kad predje tri, 4 meseca, sve ce shvatiti i samo. dakle, strpljenje.
Link to comment
molim te molim te molim te ni slucajno nemoj da je tuces. molim te.kad si ljut na nju, sam od sebe ces povisiti glas i ona ce shvatiti da je pogresila. uhvati je blago za vrat odozgo i protresi je nezno. navodno tako keve psi disciplinuju psice. eto.ja sam par puta udarila psa i godinama kasnije grize me savest, a time, sada znam, nista nisam postigla. vazno je da budes pametniji od psa, uvek mozes da ga nadmudris i da dobijes ono sto zelis. psi su kao deca, mozes da ih zeznes kako oces :lol: i jos da razjasnim ono oko vaspitanja, mozes da pocnes da vaspitavas psa od prvog dana, ali ne ocekuj rezultate dok pas ne postigne zrelost za taj rezultat. stenca od 2 meseca ne mozes nauciti da piski van kuce, ali kad predje tri, 4 meseca, sve ce shvatiti i samo. dakle, strpljenje.
ma ja sam je osajdario po bulji jutros i ziv se pojedoh. mozda sam bleeding heart liberal ali stvarno mi je bedak da me se neko drugo stvorenje toliko plasi.
Link to comment
ma ja sam je osajdario po bulji jutros i ziv se pojedoh. mozda sam bleeding heart liberal ali stvarno mi je bedak da me se neko drugo stvorenje toliko plasi.
znam taj osecaj :)ako je i udaris (to po dupetu je najokej od svih udaranja), onda nemoj puno da cekas da joj oprostis i da je pomazis, pa da opet bude kao sto je uobicajeno...covece, da je meni sada ova pamet onda kad mi je pas bio mali... i dalje bih odgajila istog psa :lol: tek ces ti zavoleti tu dzukelicu, samo polako...
Link to comment
pa oko 20h. dok se jos vidi.
Phi breee, nimije palo napamet da je mnogo rano izvodiš poslednji put pre kunta... Moji (a i generalno ekipe iz kraja) su napolju između 00 i 02, leti je baš šetnjica, a ako je šitara od vremena ili smo mi preumorni, onda 5 minuta do ćoška i nazad...Dada, ništa batine, samo glas i energy, kako kaže Cezar ;) Edited by historian
Link to comment

Psi imaju visoki prag bola tako da batine generalno ne pomažu, već njegovo saznanje da ste ljuti (odatle i ono udaranje novinama). Znači negde ja dreknem, macnem malog (sad je 4,5 meseci) za vrat, pa prvo nos u pišotinu, a onda ga odnesem do kujne gdeje stari pleh sa pelenom za emergency situacije(jerbo niko sem mene ne šeta kerčiće). Tu ga kao stavim i pomazim, svaki put kad se upiški tamo (kao dete kad kaki u nošu, svi se radujemo...).Stavio mu frontline pre mesec dana u konsultaciji sa veterinarom.Stanje kučića: mama Bubi 9god, 9 kila; tata Švrća 4god, 8 kila; Gile-razmaženi sin jedinac 4,5 mes. 4,5 kile. Ošišani Shih Tzui. Da me sad pitaš, nikada ne bih uzeo to prvo... Nego ćerke kukale... I evo dokle je to došlo... :isuse:

Link to comment

uh macak gandalf je izgrebao lobeliju po njonji. no vise me brine sto ona nece da popusti vec pokusava da isfura dominaciju. sta da radim?edit: btw, kasnom setnjom smo regulisali ustajanje sabajle. svima hvala na savetima.edit edita: inace tuce se desavaju samo u nasem prisustvu. kada ih ostavimo nasamo svako ode u svoj ugao i izbegavaju se.

Edited by kim_philby
Link to comment
novak je bob a tenis vise od igre! u r my only hope.
ako ovako pogresno shvatas i moje savete, a vidim da shvatas (jer si opet pitao za problem sa vrsenjem nuzde nocu, a znas da sam ti rekla da su psi robovi navika i da njihov tajming planiras ti u zavisnosti kad im dajes hranu i izvodis ih) postavlja se pitanje svrhe narednih saveta -_- znaci ne banalizuj cool.gif ali da vidimo
pa jebiga oba su izasla cela sa sve rilicom. buljili smo i supruga i ja i gledali slike krvopija po netu i to je to. moram da nabavim neku frontline ogrlicu. da li je suvise mala za to?
jeste, mala je medjutim frontline bi trebalo da ima najnizu starosnu granicu za svoju upotrebu i to moras da proveris sa veterinaromoptimum je da ogrlice protiv buva i krpelja pocnes da koristis od sestog meseca starostijel ima buve?ako ima buve onda postoje neki praskovi koji pomazu bez obzira na starost se mogu koristitisto se tice igrarija macke i psa, da li i posle dobijanja po njusci lobelija trza na macka i sta tacno hoce sa macorom, da se igra ili macora jednostavno iritira njena blizina?
Link to comment
da li je tacno da pas moze da ugine od tuge za gospodarom?
psi su izrazito socijalna bica i stres ih apsolutno moze dovesti do ruba, bas kao i ljude uostalom Edited by Afterburner
Link to comment
ako ovako pogresno shvatas i moje savete, a vidim da shvatas (jer si opet pitao za problem sa vrsenjem nuzde nocu, a znas da sam ti rekla da su psi robovi navika i da njihov tajming planiras ti u zavisnosti kad im dajes hranu i izvodis ih) postavlja se pitanje svrhe narednih saveta -_- znaci ne banalizuj cool.gif
salio sam se :(inace sa psom je bilo sve super do prosle nedelje kada smo poremetili nas tajm tejbl a da nismo ni osetili. kapiram da sada kada imamo psa moramo biti precizniji.
ali da vidimojeste, mala je medjutim frontline bi trebalo da ima najnizu starosnu granicu za svoju upotrebu i to moras da proveris sa veterinaromoptimum je da ogrlice protiv buva i krpelja pocnes da koristis od sestog meseca starostijel ima buve?ako ima buve onda postoje neki praskovi koji pomazu bez obzira na starost se mogu koristiti
stavili onaj bayerov krpelj and buva repelant. logikom da nema tigrova u skotskoj za sada super radi. i meni se ucinilo da je suvise mala za ogrlicu. nema buvce. hvala anubisu na malim uslugama.
sto se tice igrarija macke i psa, da li i posle dobijanja po njusci lobelija trza na macka i sta tacno hoce sa macorom, da se igra ili macora jednostavno iritira njena blizina?
pa pazi nije htela da pobegne cak i posto je dobila po njusci vec je pokusavala da ogrebe macka sapom (!?) i mi smo ih razdvojili. do sukoba je doslo kada smo mi mazili macora pa kapiram da je ona postala nervozna od toga.gandalfa iritira kada je ona hiper-aktivna. kada je mirna nema problema s njom. takodje sam primetio da se napolju plasi velikih pasa i rezi na njih ali sam uspeo od toga da je oducim. sa malim psima se super slaze. Edited by kim_philby
Link to comment
inace sa psom je bilo sve super do prosle nedelje kada smo poremetili nas tajm tejbl a da nismo ni osetili. kapiram da sada kada imamo psa moramo biti precizniji.
naravno da ti ne treba da postanes rob svog psa, vec onda kada incidentno promenis svoj raspored (jer je valjda kod vecine uvek isti) anticipiraj da ce i ona morati svoj, to je bar prosto. bar dok ne odraste koji mesec i bude u stanju da se suzdrzi.
pa pazi nije htela da pobegne cak i posto je dobila po njusci vec je pokusavala da ogrebe macka sapom (!?) i mi smo ih razdvojili. do sukoba je doslo kada smo mi mazili macora pa kapiram da je ona postala nervozna od toga.gandalfa iritira kada je ona hiper-aktivna. kada je mirna nema problema s njom. takodje sam primetio da se napolju plasi velikih pasa i rezi na njih ali sam uspeo od toga da je oducim. sa malim psima se super slaze.
da, poklonili ste paznju macoru sto je ona iskoristila da se izbori za svoju. sasvim normalno. u prrincipu gledajte da ne favorizujete nikoga kad su zajedno jer to stimulise koskanja.odlicno stop si suzbio strah od velikih pasa, sada vec je mozes poceti voditi medju ljude i pse i socijalizovati je maksimalno, sto ranije to bolje za tebe i nju. to je samo pocetni strah i nepoznanica.ukoliko opet krene ka macoru, narocito temperamentno gledajte da je opomenete ili joj skrenete paznju na nesto drugo jer ce opet dobiti po njusci ili jos gore po ocima. neka jednostavno nauci da ga izbegava (sto i hoce vremenom), macke nazalost same odredjuju kad zele drustvo a kada ne, a valja to napraviti dok je lobelija dovoljno mala da ga ne moze zalepiti kao palacinku posle toga. Edited by Afterburner
Link to comment

i da, gledajte da je navikavate na razne zvuke i buku, dfa odmalena nauci da se ne trza pa da imas situaciju da pocne da bezi od tebe kao onomad. znaci kad god imas neki alat u rukama ili radis nesto u kuci, namerno napravi malo buke da ona to dozivi i registruje kao normalno. nek ti slucajno ispadnu kljucevi, serpa i tako :P

Edited by Afterburner
Link to comment
naravno da ti ne treba da postanes rob svog psa, vec onda kada incidentno promenis svoj raspored (jer je valjda kod vecine uvek isti) anticipiraj da ce i ona morati svoj, to je bar prosto. bar dok ne odraste koji mesec i bude u stanju da se suzdrzi.da, poklonili ste paznju macoru sto je ona iskoristila da se izbori za svoju. sasvim normalno. u prrincipu gledajte da ne favorizujete nikoga kad su zajedno jer to stimulise koskanja.odlicno stop si suzbio strah od velikih pasa, sada vec je mozes poceti voditi medju ljude i pse i socijalizovati je maksimalno, sto ranije to bolje za tebe i nju. to je samo pocetni strah i nepoznanica.ukoliko opet krene ka macoru, narocito temperamentno gledajte da je opomenete ili joj skrenete paznju na nesto drugo jer ce opet dobiti po njusci ili jos gore po ocima. neka jednostavno nauci da ga izbegava (sto i hoce vremenom), macke nazalost same odredjuju kad zele drustvo a kada ne, a valja to napraviti dok je lobelija dovoljno mala da ga ne moze zalepiti kao palacinku posle toga.
pa sada smo poceli sa tzv. dobra maca tretmanom kada krene tako da se ponasa. radimo ko dj's mazeci ih simultano. mene je naravno strah za gandalfa posto ce ona porasti (kako se sada cini ne mnogo ali ipak hoce). problem nastaje takodje kada se ona zatrci ka macoru (koji je faken ogroman) preko cele sobe u zelji da se igra a ovaj to dozivi kao atak na svoj prostor.uh, samo da svi budu dobro :(btw, sorry ako si moje zezanje shvatila ozbiljno. internet je ovo. ne cuje se ton, ne vidi se gestikulacija.
Link to comment

sorry ti ako si moje zezanje shvatio ozbiljno :lol: dovesce je macke u red, cini mi se da sam to vec onomad pominjala i nece imati sa tim velicina nista. ta hijerarhija ce ostati i najbolje sto se moze postici je precutni dogovor. naravno, ukoliko budes video da macke kidisu na nju nicim izazvane, to regulisi sa mackama, ne sa malom lobelijom.zato ti i rekoh, neka psetance skapira da treba da izbegava macke i trazi partnera za igru medju drugim psima i vama. nece valjati ako joj macke unakaze njusku.to ces postici tako sto ces joj uvek skrenuti paznu na sebe kad god pomisli da se zaleti ka macoru.

Edited by Afterburner
Link to comment
sorry ti ako si moje zezanje shvatio ozbiljno :lol: dovesce je macke u red, cini mi se da sam to vec onomad pominjala i nece imati sa tim velicina nista. ta hijerarhija ce ostati i najbolje sto se moze postici je precutni dogovor. naravno, ukoliko budes video da macke kidisu na nju nicim izazvane, to regulisi sa mackama, ne sa malom lobelijom.zato ti i rekoh, neka psetance skapira da treba da izbegava macke i trazi partnera za igru medju drugim psima i vama. nece valjati ako joj macke unakaze njusku.to ces postici tako sto ces joj uvek skrenuti paznu na sebe kad god pomisli da se zaleti ka macoru.
nista od sada nabavljam titty twistere i vrtim se oko sipke cim krene ka macorima.:Dsto se zezanja tice: internet je ovo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...