Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ja da hoću i mogu da uzmem veliko rasno kuče, uzeo bih ovog. Isto je švajcarska rasa, dobri su čuvari a nisu ogromni ko bernardinci.
kojote, i meni je palo na pamet ovo što malkin predlaže čim sam pročitala tvoj post.potvrđujem da je ta rasa nešto predivno. evo, vodila se priča o njima na ovom topiku.nemate pojma kako zavidim tom liku kad prođe sa ta dva prelepa psa. neverovatno su smireni, a moćni i dragi u isto vreme.(ne znam šta bi bilo kad bi postali svojeglavi, cenim da vlasnik ne bi imao šanse da održi kontrolu. biggrin.gif)edit: kumovi mojih roditelja su uzeli kuče iz azila. obradujem se do neba svaki put kad čujem da je neki psić udomljen, pa da podelim radost. moram ići da ga vidim. kažu da je divan i odmah se uklopio.
svidja mi se, poslacu caletu link da pogleda.
1. Nemoj ga nipošto izvoditi napolje dok ne bude dobio vakcine.2. Izuzetno vodi računa o kvalitetu hrane! - Oni su poznati po problemima sa zglobovima (prvenstveno kukovi), i svaki poremećaj u ishrani će dovesti do problema - od rahitisa do displazije.- Rekao bih ti i da izbegavaš najreklamiraniju hranu za pse (u žutom pakovanju), jer je prepuna proteina pa pas odraste brzo, a kosti ne mogu da prate taj tempo.3. Nemoj ga kažnjavati za loše, nagrađuj ga za dobro - jako su pametni i brzo nauče šta može a šta ne. Treba ti poslušan pas, ne uplašen. - Special tip: za sprečavanje grickanja drvenih delova nameštaja iskoristi svežu ljutu papriku kojom ćeš namazati problematičan deo nameštaja. Neće mu više nikad pasti na pamet da proba.To ti je za početak. Pametno odaberi veterinara, i ne dozvoli da te plaše raznim glupostima. Ima dobrih i jeftinih, a ima skupih i skupih.Ukoliko ikada budeš imao neko konkretno pitanje - javi se.
ne verujem da u hanu moze da se kupi hrana za sve, tako da ce se hraniti onako kako su se hranile generacije psa pre nego sto je hrana pocela da se prodaje u supermarketima. :Dhvala na savetima, obavezno cu se javiti cim uzmem kucu.
Nemojte uzimati velikog psa, ako nemate bar deset ari dvorišta.
imam veliko dvoriste, dovoljno da se cuva veliki pas..
retriveri su nazalost dosta degenerisani prevelikom "proizvodnjom" u poslednjih desetak godina, pa obavezno vodi racuna o displaziji kukova. dok je mali, nauci ga n plivanje, to ce resiti vecinu problema. ne prezderavaj ga, slobodno dodaj kostano brasno ili tucane ljuske jajeta u hranu, to ce jacati kosti. posto su vecinom blentavi, moras od pocetka da ga ucis da ne uzima hranu od drugih i da bude malo na distanci od nepoznatih, mada ce to, bojim se, da ti bude najteze.ovaj bernski planinski pas je savrsenstvo, nije toliko veliki, ali ima sve osobine bernardinca i njufa koje su potrebne. i kod njih treba da se pazi na displaziju, a vole i da uteravaju u krdo cim vide vise od dvoje ljudi/zivotinja na gomili.racunaj da ti za bernardinca (ili njufaundlendera) treba oko osamsto grama hrane dnevno kad porastu. labradoru i bernskom nesto manje, ali treba biti strasno pazljiv pri odredjivanju kolicine, to jest, da bude u skladu sa kretanjem.
hvala luba, poslusacu savete.btw, sta mislite o ovom lepotanu?http://www.google.com/search?q=beli+samojed&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1440&bih=753 Edited by kojot
Link to comment
svidja mi se, poslacu caletu link da pogleda. ne verujem da u hanu moze da se kupi hrana za sve, tako da ce se hraniti onako kako su se hranile generacije psa pre nego sto je hrana pocela da se prodaje u supermarketima. :Dhvala na savetima, obavezno cu se javiti cim uzmem kucu.imam veliko dvoriste, dovoljno da se cuva veliki pas.. hvala luba, poslusacu savete.btw, sta mislite o ovom lepotanu?http://www.google.com/search?q=beli+samojed&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1440&bih=753
Sve super, sem što ne podnosi velike vrućine.I on, kao i Zlatni retriver, teško podnose samoću, odnosno odsustvo društva ljudi.Bez obzira na veličinu dvorišta.
Link to comment

da ne zna neko kojim slucajem jovanu prezimejojneznam, frizerku za pse? prosle godine mi super osisala psa, a telefon joj je iskljucen danima, nemam ideju kako da je nadjem. jovana je crnokosa, ima dvadesetak godina, nije puno visoka. pomagajte!

Link to comment
da ne zna neko kojim slucajem jovanu prezimejojneznam, frizerku za pse? prosle godine mi super osisala psa, a telefon joj je iskljucen danima, nemam ideju kako da je nadjem. jovana je crnokosa, ima dvadesetak godina, nije puno visoka. pomagajte!
Vreme je da se Zli Gli uključi aktivnije ovde :wicked: Šalim se, imaš salon kod Metropola, kako se zove ona ulica ispod parka ? Oni su najbolji.
Link to comment

hvala lubo! nego danas sam je prosetao oko zgrade na 5 minuta (jos cekamo vakcinu protiv besnila i cip pa mi je veterinar rekao da je samo malo provedem ispred kuce kada je izvodim da joj se bulja navikne na travu) i nisam je puno cimao ali se nismo ni puno nasetali posto je bila u blagoj panici. doduse obavila je broj 2 na travnjaku ispred zgrade (za roditelje u panici: izmet pokupljen).e sada: da li treba cak i za ove brze ekskurzije da joj nabavim nesto protivu buva? neku ogrlicu? nesto?inace sauron i lobelija su sve prijateljskiji jedno prema drugom i oboje zaobilaze gandalfa koji se sunca nasred sobe u sirokom luku.

Link to comment
ako imate neke savete za cuvanje zlatnog lepotana samo kazite.
ne uzmaj psa iz legla prerano (kad napuni tri meseca, ako ikako mozes). moja je retriverka stigla sa 6 nedelja, nedovoljno je sisala, pa je bila bolesna narednih godinu dana. imala upalu pluca, astmu, gusila se svako vece, bolovala jadna dosta dugo. sve je moglo biti izbegnuto samo da je dovoljno sisala. imaju problema s kostima, da bi se to predupredilo dok je retriveric mali treba da uzima neki suplement sto se zove kaldefos (kalcijum, vitamin d i fosfor). kukovi su im slabi, pa dok kosti ne ojacaju retriver ne sme da ide po stepenicama, ja moju nosila.za druge pse ne znam, ali retriver se ne tuce. ni novinama. ovoj mojoj uvek bilo dovoljno da je pogledam ovako angry.gif odmah spusti glavu i pocne da se izvinjava. ionako sve sami nauce, mnogo su pametni. retriver ne sme da bude dugo sam, on samo zeli da bude sa ljudima. ne smes da se ljutis dugo na njega, presvisnuce od tuge. to su dobri, pametni, potpuno neodoljivi psi. ipak, cuvari nisu. da je bilo provale, moja bi retriverka provalnika zapisala od srece sto joj je stiglo drustvo. ideja da nabavis jos jednog psa nije losa, treba neko da cuva i tebe i tvog retriverica :wub:
Link to comment
ne uzmaj psa iz legla prerano (kad napuni tri meseca, ako ikako mozes). moja je retriverka stigla sa 6 nedelja, nedovoljno je sisala, pa je bila bolesna narednih godinu dana. imala upalu pluca, astmu, gusila se svako vece, bolovala jadna dosta dugo. sve je moglo biti izbegnuto samo da je dovoljno sisala. imaju problema s kostima, da bi se to predupredilo dok je retriveric mali treba da uzima neki suplement sto se zove kaldefos (kalcijum, vitamin d i fosfor). kukovi su im slabi, pa dok kosti ne ojacaju retriver ne sme da ide po stepenicama, ja moju nosila.za druge pse ne znam, ali retriver se ne tuce. ni novinama. ovoj mojoj uvek bilo dovoljno da je pogledam ovako angry.gif odmah spusti glavu i pocne da se izvinjava. ionako sve sami nauce, mnogo su pametni. retriver ne sme da bude dugo sam, on samo zeli da bude sa ljudima. ne smes da se ljutis dugo na njega, presvisnuce od tuge. to su dobri, pametni, potpuno neodoljivi psi. ipak, cuvari nisu. da je bilo provale, moja bi retriverka provalnika zapisala od srece sto joj je stiglo drustvo. ideja da nabavis jos jednog psa nije losa, treba neko da cuva i tebe i tvog retriverica :wub:
hvala na savetima.jedan od ovih lepotana bice moj
Link to comment

ajoj majko mila ima li ista divnije na svetu od beba retrivera... :wub: jesi izabrao kog ces?vidi ovu kevu mucenicu sto joj nije ni do cega :lol:

Edited by darling
Link to comment
ajoj majko mila ima li ista divnije na svetu od beba retrivera... :wub: jesi izabrao kog ces?vidi ovu kevu mucenicu sto joj nije ni do cega :lol:
nisam, a i nemam pojma kako cu to da uradim kad su svi lepi.keva je totalno smorena. :lol:
Link to comment
nisam, a i nemam pojma kako cu to da uradim kad su svi lepi.keva je totalno smorena. :lol:
ja znam ovoliko da je vazno na kojoj sisi sisa psic. oni koji su na sisama blizim glavi, oni sisaju najkvalitetnije mleko, i rastu najjaci i najveci, a oni zadnji, njima sta ostane. joooj jadniii :wub: znam i da treba traziti najzivahnijeg, jer je taj navodno potencijalno najzdraviji. boja retrivera: kakve su mu usi boje, takav ce biti kad odraste. to je u teoriji, a u praksi nema nikakve veze. uzmes onog koji ti priraste srcu, kakav god da je, bice ti najbolji prijatelj. samo nemoj pliz da se zove badi :lol: zavidim ti na bepcu.obavezno, ali obavezno proveri da li u porodicnoj liniji ima displazije. Edited by darling
Link to comment
ima, bebe buldoga :)
+1
aaaa, zato su bebe buldoga na svim hranama za pse, na pelenama, na wc papiru, kad god treba nesto flafi i neodoljivo :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...