Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

kupio sam zlatnog retrivera, samo moram da sacekam da prestane da sisa pa cu tada ga uzmem. cale naprasno zavoleo zivotinje pa hoce da kupimo i bernardinca. imam osecaj da to nije pametna ideja posto necemo moic da prehranimo onoliko kuce? cale hoce da cuva neko veeeliko kuce pa mu je zato bernardinac pao na pamet. ne znam koja se jos rasa uklapa u taj opis, a da nije doga? ako imate neke savete za cuvanje zlatnog lepotana samo kazite.

Link to comment
kupio sam zlatnog retrivera, samo moram da sacekam da prestane da sisa pa cu tada ga uzmem. cale naprasno zavoleo zivotinje pa hoce da kupimo i bernardinca. imam osecaj da to nije pametna ideja posto necemo moic da prehranimo onoliko kuce? cale hoce da cuva neko veeeliko kuce pa mu je zato bernardinac pao na pamet. ne znam koja se jos rasa uklapa u taj opis, a da nije doga? ako imate neke savete za cuvanje zlatnog lepotana samo kazite.
Ja da hoću i mogu da uzmem veliko rasno kuče, uzeo bih ovog. Isto je švajcarska rasa, dobri su čuvari a nisu ogromni ko bernardinci.
Link to comment

kojote, i meni je palo na pamet ovo što malkin predlaže čim sam pročitala tvoj post.

Ja da hoću i mogu da uzmem veliko rasno kuče, uzeo bih ovog. Isto je švajcarska rasa, dobri su čuvari a nisu ogromni ko bernardinci.
potvrđujem da je ta rasa nešto predivno. evo, vodila se priča o njima na ovom topiku.nemate pojma kako zavidim tom liku kad prođe sa ta dva prelepa psa. neverovatno su smireni, a moćni i dragi u isto vreme.(ne znam šta bi bilo kad bi postali svojeglavi, cenim da vlasnik ne bi imao šanse da održi kontrolu. biggrin.gif)edit: kumovi mojih roditelja su uzeli kuče iz azila. obradujem se do neba svaki put kad čujem da je neki psić udomljen, pa da podelim radost. moram ići da ga vidim. kažu da je divan i odmah se uklopio. Edited by stormy
Link to comment
a da nije doga?
?doga je odlican pas, mozes da imas skubidubija bre, kada mi se ostvari san jednog lepog dana i kupim kucu sa dvoristem prva stvar ce biti da nabavim skubija i boxera, sa njim nikad dosadno, to je bre dobrocudni div, pas koji ima smisao za humor...al ako se bas zainatio pa neces dogu uzmi boxera, po meni najbolja pasmina.
Link to comment
kupio sam zlatnog retrivera, samo moram da sacekam da prestane da sisa pa cu tada ga uzmem. cale naprasno zavoleo zivotinje pa hoce da kupimo i bernardinca. imam osecaj da to nije pametna ideja posto necemo moic da prehranimo onoliko kuce? cale hoce da cuva neko veeeliko kuce pa mu je zato bernardinac pao na pamet. ne znam koja se jos rasa uklapa u taj opis, a da nije doga? ako imate neke savete za cuvanje zlatnog lepotana samo kazite.
1. Nemoj ga nipošto izvoditi napolje dok ne bude dobio vakcine.2. Izuzetno vodi računa o kvalitetu hrane! - Oni su poznati po problemima sa zglobovima (prvenstveno kukovi), i svaki poremećaj u ishrani će dovesti do problema - od rahitisa do displazije.- Rekao bih ti i da izbegavaš najreklamiraniju hranu za pse (u žutom pakovanju), jer je prepuna proteina pa pas odraste brzo, a kosti ne mogu da prate taj tempo.3. Nemoj ga kažnjavati za loše, nagrađuj ga za dobro - jako su pametni i brzo nauče šta može a šta ne. Treba ti poslušan pas, ne uplašen. - Special tip: za sprečavanje grickanja drvenih delova nameštaja iskoristi svežu ljutu papriku kojom ćeš namazati problematičan deo nameštaja. Neće mu više nikad pasti na pamet da proba.To ti je za početak. Pametno odaberi veterinara, i ne dozvoli da te plaše raznim glupostima. Ima dobrih i jeftinih, a ima skupih i skupih.Ukoliko ikada budeš imao neko konkretno pitanje - javi se.
Link to comment

Nemojte uzimati velikog psa, ako nemate bar deset ari dvorišta. Verujte, znam šta pričam, do sad sam imao devet kučića raznih rasa.Doge, bernardinci, šarplaninci su divni psi, pametni i poslušni. Ali nedostatak prostora je sadizam prema njima. Dalje, imajte na umu da prosečan Srbin jede manje mesa nego što ćete morati da mu obezbedite. Dnevno. U okviru bar kilo i po do dva ukupno izmešane klope. Takođe, u prosečnom dvorištancetu nalik mome, moraćete imati mesto za odlaganje isto toliko izmeta dnevno. Sad zamisli kamare po kiši u letnjem danu koje pokušavaš da očistiš. Ovčarski su za ovce, lovački za jurnjavu, a za grad - treba dobro promisliti.Čitao sam negde da je ovaj pas90e2a26824.jpgdobar za lenje vlasnike. Uglavnom spava, hrče i prdi.

Link to comment
ok. polako se priblizava trenutak izlaska iz kuce. saveti?nego lobelija juri po kuci saurona (macora) koji bezi dok ne sme da pridje gandalfu osim pokorno spustene glave posto dobije po njusci. da li to nastaje neka hijerarhija? opet ce nesretni sauron biti na dnu.
stvara se hijerarhija, a ti tu ne mozes nista. pisala sam ranije, moja macka od kilo i po je komandovala njufaundlenderom od 70-ak kila.ali najkorisnija stvar iz te dominatrix veze bila je to sto ga je naucila da koristi njen (za tu priliku povecan) vece, tri put ga je tako pogledala kada bi se popiskio u kuci da je mucenik sam otrcao drugog dana na terasu, nista nisam morala da radim.za napolje, prvo na povocu, ali bez cimanja, vucenja i istezanja. bilo bi super ako imas nekog ko ima strpljivog starijeg psa, da se uci, stenci vole da kopiraju. mozes da pocnes da vezbas po kuci, da bi naucila da je uzimanje povoca znak da sledi sreca, sreca, radost.jedina surovost i obavezna kazna slede za pokusaj da nesto strpa u usta - sto ce sigurno raditi i tu nema milosti. sa dva prsta za kozu na vratu, protresi je, jasno i glasno ne ili fuj i tako do besvesti. pusti je da njuska koliko hoce, ali cim jezik krene napolje, grdnja.malo manje surovosti za uvaljivanje u crkotinu, ali kaznjavati i to na isti nacin. isto vazi i za prelazak ulice.posto je jos mala, bice verovatno dosadna starijim psima, pa budi uvek na oprezu, zenke ce biti cesto i agresivnije prema njoj, bez obzira sto je beba. zato je idealno da imas neko drustvo psece/setajuce da se polako upoznaje.ako imas priliku, nauci je na vodu sto pre. nema boljeg za iscrpljivanje i trosenje energije.
kupio sam zlatnog retrivera, samo moram da sacekam da prestane da sisa pa cu tada ga uzmem. cale naprasno zavoleo zivotinje pa hoce da kupimo i bernardinca. imam osecaj da to nije pametna ideja posto necemo moic da prehranimo onoliko kuce? cale hoce da cuva neko veeeliko kuce pa mu je zato bernardinac pao na pamet. ne znam koja se jos rasa uklapa u taj opis, a da nije doga? ako imate neke savete za cuvanje zlatnog lepotana samo kazite.
retriveri su nazalost dosta degenerisani prevelikom "proizvodnjom" u poslednjih desetak godina, pa obavezno vodi racuna o displaziji kukova. dok je mali, nauci ga n plivanje, to ce resiti vecinu problema. ne prezderavaj ga, slobodno dodaj kostano brasno ili tucane ljuske jajeta u hranu, to ce jacati kosti. posto su vecinom blentavi, moras od pocetka da ga ucis da ne uzima hranu od drugih i da bude malo na distanci od nepoznatih, mada ce to, bojim se, da ti bude najteze.ovaj bernski planinski pas je savrsenstvo, nije toliko veliki, ali ima sve osobine bernardinca i njufa koje su potrebne. i kod njih treba da se pazi na displaziju, a vole i da uteravaju u krdo cim vide vise od dvoje ljudi/zivotinja na gomili.racunaj da ti za bernardinca (ili njufaundlendera) treba oko osamsto grama hrane dnevno kad porastu. labradoru i bernskom nesto manje, ali treba biti strasno pazljiv pri odredjivanju kolicine, to jest, da bude u skladu sa kretanjem.
Link to comment
Rekoh već negde: forum Balkan Kinology.Ima tu dosta odgajivača.
hvala cika tale! izvini zbog lenjosti :mellow: :)
detaljnoovi imaju forum gde ucestvuju i odgajivacia za belgijskog, ima cetiri podvrste, koji od njih? svi su odlicni cuvari, dobar njuh, privrzeni, treba im dosta trcanja i aktivnosti.
hvala lubo :*malinois bih voleo da nabavim al kontam da će ga lupiti depresija ako bude živeo u stanu i pored dosta trčanja? Edited by maheem
Link to comment
hvala lubo :*malinois bih voleo da nabavim al kontam da će ga lupiti depresija ako bude živeo u stanu i pored dosta trčanja?
ne znam, ja ti nisam bas objektivna, jer sam i sa njufom zivela u stanu pa mu nista nije falilo. ako mu priustis bar dva sata dnevno aktivnog izlaska u zivot, ako si kod kuce bar pola dana (racunajuci i spavanje), ako je aktivno ukljucen u tvoj zivot i ti u njegov, onda ne vidim nikakve prepreke.
Link to comment

ok, zvuči ohrabrujuće. nisam dugo imao psa. imao sam dva do sada i oba su živela u dvorištu pa nemam iskustva sa životom psa u stanu.hvala za info, sad još da porodično napravimo odluku: Šar Pej ili Malinoa :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...