Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

btw, uzasno se ljudi kada joj vadim stvari iz usta (tipa maciji silikonski pesak) i rezi i skici ko da je koljem. da li je to normalno?

Link to comment

Što se ljudi na ulici ismejaše malom ptičaru! Iako još štene (valjda engleski seter), strpljivo je stajao nepomičan, ispravljenog repa sa podignutom zadnjom nogom dok mu je stomak drhtao i fiksirao pogledom goluba (taj stav lovačkih pasa se valjda zove markiranje). A to sve na Bulevaru.

Edited by halloween
Link to comment
btw, uzasno se ljudi kada joj vadim stvari iz usta (tipa maciji silikonski pesak) i rezi i skici ko da je koljem. da li je to normalno?
jeste normalno za stene, ali se ne sme desavati u buducnosti sem ako nije igra, a lako ces prepoznati "veselo" rezanje, pa cak ni tada nije beznacajno.treba da je naviknes da mozes u svako doba da dodjes i uzmes jos iz usta igracku, ili bilo koju hranu i da ona to dozvoli bez problema. zatim kad se igrate, otvori joj usta i slobodno joj predji prstima preko zuba i desni, navikni je na to od malena jer moze biti problema kasnije. ako se mnogo rita i dere kada joj na kraju oduzmes predmet, obori je na pod, u lezecem stavu i drzi je bez jakog pritiska tu dok se potpuno ne olabavi, kada prihvati tvoju dominaciju, pusti je. ovo nemoj raditi mnogo cesto, samo u momentima kada se ponasa agresivno i neprihvatljivo po ustaljenim merilima.to ces uraditi tako sto ces dok jede stalno biti oko nje, maziti je, da se navikne na tvoju ruku (i tvojih ukucana!!!) jer psi imaju jake insinkte i normalno je da dok jedu (plen) prilicno su defanzivni i stite svoj obrok ili ono sto smatraju svojinom. znaci, igrate se i iz cista mira joj oduzmes igracku.ili sklonis posudu sa hranom u sred jela. ili dok jede, tvoje ruke su svud oko njene glave. pas treba da dodje na nivo da ne reagujena to. nikad joj nemoj dozvoliti ako se igrate nadvlacenja da ona na kraju uzme predmet ili igracku, tj da uvek pobedi. pustis je nekad zbog samopouzdanja, ali glavnu rec vodis ti. Edited by Afterburner
Link to comment
jeste normalno za stene, ali se ne sme desavati u buducnosti sem ako nije igra, a lako ces prepoznati "veselo" rezanje, pa cak ni tada nije beznacajno.treba da je naviknes da mozes u svako doba da dodjes i uzmes jos iz usta igracku, ili bilo koju hranu i da ona to dozvoli bez problema. zatim kad se igrate, otvori joj usta i slobodno joj predji prstima preko zuba i desni, navikni je na to od malena jer moze biti problema kasnije. ako se mnogo rita i dere kada joj na kraju oduzmes predmet, obori je na pod, u lezecem stavu i drzi je bez jakog pritiska tu dok se potpuno ne olabavi, kada prihvati tvoju dominaciju, pusti je. ovo nemoj raditi mnogo cesto, samo u momentima kada se ponasa agresivno i neprihvatljivo po ustaljenim merilima.to ces uraditi tako sto ces dok jede stalno biti oko nje, maziti je, da se navikne na tvoju ruku (i tvojih ukucana!!!) jer psi imaju jake insinkte i normalno je da dok jedu (plen) prilicno su defanzivni i stite svoj obrok ili ono sto smatraju svojinom. znaci, igrate se i iz cista mira joj oduzmes igracku.ili sklonis posudu sa hranom u sred jela. ili dok jede, tvoje ruke su svud oko njene glave. pas treba da dodje na nivo da ne reagujena to. nikad joj nemoj dozvoliti ako se igrate nadvlacenja da ona na kraju uzme predmet ili igracku, tj da uvek pobedi. pustis je nekad zbog samopouzdanja, ali glavnu rec vodis ti.
cesare is that you?hvala puno :Hail:
Link to comment
nema na cemumalim psicima uvek hocu da pomognem, kao i dobrim ljudima :)
pas jeste mali ali ja se verovatno ne kvalifikujem :)
Link to comment

zaboravila sam da pitam koje je rase psic?baci neku slicicu ako ti ne bude teskoda, sve sto radis, radis vrlo mirno i autoritativno

Edited by Afterburner
Link to comment
Što se ljudi na ulici ismejaše malom ptičaru! Iako još štene (valjda engleski seter), strpljivo je stajao nepomičan, ispravljenog repa sa podignutom zadnjom nogom dok mu je stomak drhtao i fiksirao pogledom goluba (taj stav lovačkih pasa se valjda zove markiranje). A to sve na Bulevaru.
:lol:
Link to comment
zaboravila sam da pitam koje je rase psic?baci neku slicicu ako ti ne bude teskoda, sve sto radis, radis vrlo mirno i autoritativno
dodz. da ne kazem nadjeno blago. cim je uslikam bacam fotku.
Link to comment
linakpa evo je kada je bila jako mala cak pre no sto ju je veterinar video i rekao mi da je on u stvari ona. otuda vise nije rodoljub vec je lobelija (posto su macori sauron i gandalf).btw, nema rep!
Link to comment

Бројне су ту крви изукрштане, не бих ни медвеђу одбацио. То би објаснило и недостатак репа. :) У сваком случају срећно са џукелом. :thumbsup:

Link to comment
Бројне су ту крви изукрштане, не бих ни медвеђу одбацио. То би објаснило и недостатак репа. :) У сваком случају срећно са џукелом. :thumbsup:
hvala. ja sam po prirodi mackar pa mi je ovo dosta velika nepoznanica ali ajde sad: rodilo se , valja ga ljuljati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...