Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

trebaju mi saveti. kao sto ste mozda videli na topicu o usvajanju nasao sam jedno malo stene i privremeno ga udomio kod mene u kancu. vikend dolazi i sada se pitam par stvari:1. cime sve da ga hranim?2. da li sme da ostane sam? i koliko dugo?3. kakav krevetac da mu spremim?4. gliste? gde da pazarim tablete protivu istih.
1. Imaš specifične krokete za štence. Mada pošto je baš mali, dobro će mu doći i malo naseckanog živog mesa,žumance jajeta(bez belanca).2. Štenac treba od malih nogu da se navikava da ide napolje da bi piškio i to, tako da mu treba izvodjenje puno puta dnevno. Ako ga ostavljaš samog, treba mu namestiti novine u nekom uglu, da tamo ode da obavi šta treba ako ne može da izdrži.3. Bilo kakav udoban veći jastuk, veliko ćebe ili tako nešto je sasvim ok, da ima kao svoje mesto.4. Trebalo bi da može u apoteci. Zovu se Drontal, ali ima ih raznih, pa pitaj.
Link to comment
Felinofili oprostite, ali sad mi je hit samojed. Ima poseban pogled, druželjubiv i bez trunke agresije. Pas koji samo što ne progovori. Da li su svi takvi ili je ovo bila slučajnost?
nije bas najdruzeljubiviji i potpuno bez agresije, ali sasvim je prigodan za ljubimca.ne zaboravi ovo ako zelis da ga drzis u bg, njihova "radna" temperatura na kojoj se najbolje osecaju, je otprilike -27c.
Link to comment

Ne bih kupila samojeda zato što za njega treba dobro ograđen proctor i voli da luta, mada zbog temperature odgovara jer neće biti u Bgd. Već godinu- dve razmišljam kog bih psa mogla da kupim tati kada ode u penziju. Nije toliko bitan fizički izgled koliko temperament. Biglovi su preslatki, ali tata ne želi ništa što podseća na komšijske lovačke pse, kojih ima oko 10.

Link to comment
Ne bih kupila samojeda zato što za njega treba dobro ograđen proctor i voli da luta, mada zbog temperature odgovara jer neće biti u Bgd. Već godinu- dve razmišljam kog bih psa mogla da kupim tati kada ode u penziju. Nije toliko bitan fizički izgled koliko temperament. Biglovi su preslatki, ali tata ne želi ništa što podseća na komšijske lovačke pse, kojih ima oko 10.
onda je najbolje da za pocetak ti i tata ispunite ovaj upitnik
Link to comment
  • 2 weeks later...
p4085754.jpgsinoć pokupili sa ulice. užasno plašljiva ali draga. ako neko slučajno zna ili negde naleti na neki oglas i sumnja da bi to mogla biti ona, neka mi javi. naravno, najviše bi želeli da je niko nije izgubio i da ostane kod nas. i da, primamo predloge za ime :)
Link to comment
p4085754.jpgsinoć pokupili sa ulice. užasno plašljiva ali draga. ako neko slučajno zna ili negde naleti na neki oglas i sumnja da bi to mogla biti ona, neka mi javi. naravno, najviše bi želeli da je niko nije izgubio i da ostane kod nas. i da, primamo predloge za ime :)
lorelaj, a nadimak lora.Ja ne znam šta treba da značiTa tako tugujem,O nekoj starinskoj pričiJednako umujem.Tu mirno protiče Rajna,Hladno je, hvata se mrak!Na vrhu brijega igraPosljednji sunčev zrak.A na tom brijegu se vidiljepote djevojke stas;Ona sva u zlatu blista,I zlatnu češlja vlas.Sa zlatnim češlja je cešljem,I pjeva još uz to,A glas od pjesme zvučiSilno i čudesno.Lađara u malom čunuNjen divlji zanosni ton;Na stijene ne gleda dolje,Već gore gleda on.I sad lađaru i čamcuJa mislim da je kraj:A sve to sa svojom pjesmomUčini Lorelaj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...