Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

  • 1 month later...

Zamolimo me vlasnik jednog Shar-Pei psa da mu nadjem knjigu o uzgajanju, bolestima, dresuri i sl ove vrste. Bitno je da je knjiga na srpskom-hrvatskom-bosanskom-crnogorskom. Ima neku na engleskom od Karen Kleinhans ali mu malo znači bez prevoda na naše jezike. Njemu bi značila i bilo koja druga slično detaljna o Shar-Pei-ima. U kojim knjižarama ili kod kojih izdavača da je tražim? Ima li ih specijalizovanih za knjige o psima? Za Sajam knjiga nisam bila u Beogradu - možda je neko primetio knjige o psima pa još baš o Shar-Pei? Za Beograd sam ja zadužena ali odgovara i Zagreb - do tamo sam može da skokne ako bi znao tačno gde. Ili ako može da naruči od izdavača... Sve informacije i ideje dobrodošle!

Link to comment
ja bih opet boxera, lepsa polovina nece veliko, oce nekog pacolikog, nasli se na sredini,odlucih da do kraja godine nabavim jednog ovakvog, pa nek kosta kolko kosta
mama mog kolege sa posla (zena ima 70 godina i nije bas pri punoj snazi) hoce da pokloni zenkicu od 18 meseci zbog toga sto ne moze da se dovoljno naigra sa njom. kaze da trazi konstantnu paznju i trazi da se igra...meni uvek zao kad se ljudi rastavljaju od svojih kucica ali sta je tu je...sledecih dana ce je dovesti kod nas u firmu da se bar igra sa ovim mojim pa cu da vidim da li je zainteresovana da je poshalje u Srbiju....(a ja cu njoj da dovedem nekog avlijanera sa beogradskih ulica :)Lucia - ne mogu ti pomoci :( - a i knjige.... najbolji metod je prakticna nastava
Link to comment
Sve informacije i ideje dobrodošle!
za knjige ne znam, al postoji emisija na animal planetu u kojoj u svakoj epizodi predstave neku rasu pasa, i to detaljno- karakter, dresura, zdravlje, kakvi su sa decom i blabla, znaci sve o 1 rasi, veoma korisno i upakovano u nekih 20 min , bolje nego knjiga sigurnoeve gahttp://www.youtube.com/watch?v=pMkrdFxdCwwa eve ga i najbolji pas na svetuhttp://www.youtube.com/watch?v=59ZjA7TSNaQja imao obicaj da kad sam solo kuci zakljucam stan, razmestim sto i sve ostalo iz dnevne da bude cisto, kao u ringu, na ruke navucem zimske rukavice( samo kad krecem da ih vadim iz fijoke ova vec ludi) i pocinje mlacenje, poludi na rukavice, posle sam ih zamenjivao drugim pa na kraju sam stavljao zimske carape na ruke, bile su situacije da lezim na ledjima a ona sa kauca naskace na mene, ja se nogama odupirem a njoj je jedini cilj da razdere rukavice, kad ne uspe da dovati na rukama vuce mi carape sa nogu, trajalo to po 30 - 40 min dok ne pocrkamo...a zamislite zezu sa 10 boxera od mesec- mesec i po....al je bilo dobro :( Edited by Duci Simonovic
Link to comment

Hvala Duci, proslediću link. Znam da gleda tu emisiju na AnimalPlanet ali mu je možda promakla baš epizoda o Shar-Pei. Može da je pogleda sa nekim ko bi mu prevodio. Ipak se nadam da ću mu naći knjigu u prevodu, da može da je proučava natenane. Ima u prevodu neku knjigu o raznim psećim rasama pa je tu ukratko opisan i Shar-Pei ali bi on voleo mnogo više informacija, kao u toj knjizi na engleskom, koga jedva da natuca. Iako, posle sopstvenog kratkog iskustva sa tim njegovim psom, bojim sa da će ga teško vaspitati da ne napada prijateljske posetioce. Jeste da ga je uzeo da odvrati noćne posetioce avlije, ali zar taj pas ne može da shvati da osoba koju često vidi u gazdinom društvu, pa još u dobrom raspoloženju, nije neprijatelj koga treba zaskočiti i ugristi za ruku!edit: Našla sam mu domaći forum "sve o psima" gde imaju i posebnu temu o shar-pei. Ako još nekom može pomoći to je Balkan Kinology

Edited by Lucia
Link to comment
  • 4 weeks later...
molim vaskoliko dugo kuja nosi?da znam..da rachunam od danas...
okotila se..pre 7 dana..i od 3 je ostalo samo jedno :( jedno je rodjeno mrtvo a drugo uginulo posle nekoliko satiali ovo jedno je ok i skroz je belo i sisa i debelo je :) mene zanima koliko se posle okota kuja chisti i koliko dugo krvari i ima iscedak?chitam ove kinoloshke i odgajivachke forume ali oni tamo nisu normalni i ne mogu vishe a zaboravila sam od proshli put
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...