Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

jel neko imao ili ima avganistanskog hrta? na listi tvrde da je to najgluplji pas na svetu. da li je oklevetan?
ako je na brata rusa, onda nije
Link to comment
Ne verujem da postoji još koji takav, ali čisto da proverim. Naš pas je inače sajko. Na više transcendentalnih nivoa. Sve šta piše po knjigama kako se psi ponašaju i ostalo - mačku o rep (sem par karakterističnih detalja, da ne bi posumnjali da se radi o nekoj drugoj vrsti maskiranoj u krzno psa).
mogla bih da ukradem pocetak - nasi psi odbijaju da izadju napolje u slucaju kise i ako utvrde (metodom njuskanja vazduha dok su jos u liftu i dok se vrata otvaraju) da je napolju iole *vlazno*guraju se koji ce da zauzme krevet pored radijatora i do sad asu uhvatili dva poljska misaIdfx jednostavno stao sapetinom na misha a Mala ga zubima drzala za repdrugi put su ga saterali u cosak govorimo o lovackim psima predvidjenim za lov velike divljaci - divljih svinja i jelena/srnaodatle i pitanje - koliko dugo jedan *normalan* pas ne mora da ide napolje/obavlja fizioloske potrebea nije da im ne pomazem - jedu domace, kuvano - curetinu barenu sa povrcem (boranija, sargarepa i praziluk) i pirincom
Link to comment

pokojna Baxa nije htela da izlazi napolje kad je kisa i to je bilo sasvim normalno, izdrzavala skoro po ceo dan, slicno bilo oko vode, posto je vodu pila samo u kupatilu na lavabou na koji se popne, kada smo pokusali da je odviknemo od te navike i dajemo joj vodu u ciniji za pse ona je odbijala da pije vodu iz cinije puna dva dana, digli ruke od toga

Link to comment

moj crni labrador je obozavao kisu. cim vidi da se oblaci, on se uzvrpolji. voleo je vodu u svim oblicima. jedna bara u parku - njegova je! uvek bio blatnjav. i kad ulazimo u kucu, s vrata trci u kupatilo, legne u kadu i ceka tus. sav srecan, rep ko ringispil. jos popizdi i buni se kad zavrnem vodu, laje kao da ga napadam. bas zato sam ga obicno vodio u park s jezerom da moze da se napliva i nije blatnjav kad izadje iz vode a taj park je bio malo dalje pa bi se fino prosusio do kuce. i opet je trcao u kadu al' mu nisam cesto popustao. ponekad... to kad izadje iz kade blata ima i na plafonu, nisam mogao bas stalno da cistim... jebiga...

Link to comment
  • 2 weeks later...
jel neko imao ili ima avganistanskog hrta? na listi tvrde da je to najgluplji pas na svetu. da li je oklevetan?
Ne verujem da bi ijedan vlasnik tako oklevetao svog ljubimca, koja god rasa da je u pitanju. Negde sam pročitala da se onaj spisak odnosi na radnu inteligenciju (brzina i sposobnost dresure i učenja) i poslušnost.
Tumacenje rangiranjaOd 1. do 10. mesta su najpametniji psi sto se tice poslusnosti i radne inteligencije.Vecina ovih pasa bice u stanju da shvati nove naredbe za manje od 5 ponavljanja.Oni reaguju na prvu naredbu u 95% slucajeva cak i ako je dreser neiskusan ili amater. Reaguju na naredbe u roku od par sekundi cak i ako je vlasnik udaljen od njih.Od 11. do 26. mesta su odlicni radni psi. Na prvu komandu reagovace u 85% slicajeva. A ucenje zahteva od 5 do 15 ponavljanja. Sporije reaguju ako su gazde udaljene od njih, ali se vezbom sve moze otkloniti.Od 27. do 39. mesta su natprosecni radni psi. Pokazace razumevanje brzo, ali za savladavanje neke naredbe bice im potrebno od 15 do 20 ponavljanja. U 70% slucajeva reaguju na prvu naredbu, a pouzdanost zavisi iskljucivo od vezbe sto je kod ovih pasa najvaznije. Ovi psi zahtevaju iskusnog dresera za postizanje dobrih rezultata.Od 40. do 54. mesta su prosecni psi kad je pitanju radna inteligencija i poslusnost. Razumevanje osnovnih naredbi pokazace nakon 15 do 20 ponavljanja, a reagovace dobro tek nakon 25 do 40 ponavljanja.Vezba je kod njih presudna, jer moze da se dogodi da zaborave vec naucene naredbe. Na prvu komandu ce reagovati u vise od 50% slucajeva, ali koliko ce reakcija biti pouzdana zavisi od vezbe i ponavljanja. Za ove rase kvalitet dresure je odlucujuci faktor. Neiskusniji dreseri tesko ce imati uspeha sa ovim psima.Od 55. do 69. mesta su psi sa zadovoljavajucom radnom inteligencijom i poslusnoscu. Razumevanje pokazuju tek nakon 25 ponavljanja, a da bi pouzdano odreagovali 40 do 80 ponavljanja. Potrebno im je mnogo vise vezbe i mnogo vise ponavljanja. Samo u 30% slucajeva odreaguju na prvu komandu, i to samo u slucaju da je dreser ili vlasnik dovoljno blizu. Iskusan dreser uz dosta strpljenja i vremena moci ce da napravi nesto od ovih pasa, ali neko neiskusan vrlo tesko.Od 70. do 79. mesta su psi sa najnizim nivoom radne inteligencije i poslusnosti. Za razumevanje im treba od 30 do 40 ponavljanja, a za relativno pouzdanu reakciju potrebno je ponoviti i preko 100 puta. Cesto su i tada i usporeni i nesigurni. Zahtevaju puno vezbe, a cesto i tada zaboravljaju.U manje od 25% slucajeva psi ce odreagovati na prvu komandu.Cak i za mnogo iskusnije trenere ovi psi su izazov.

U nedelju sam videla jednog avganistanskog hrta na ulici. Zadržao mi se pogled na njemu. Ipak, ne bih volela da ga imam iako spadam u grupu dokonih gospođica, kojima ( čini mi se) najviše pasuje ova rasa.article-0-03C1333A000005DC-281_468x286_popup.jpg

Link to comment
3 iste frizure :lolol:
moje usi su krace ...tesim se problem - na -14 koliko je vec dva dana i sa par cm SOLI na trotoarima koja se blago pokvasila posto je palo nesto snega psi mi imaju problem da se setaju - sneg se pomesa sa solju, udje im izmedju jastucica shapa i dalje ne mogu da hodaju. Idfx se jutros ladno izvrnuo na ledja na sred trotoara i digao sve cetiri shape u vazduh da ih ocistim i zagrejem :wub:to sto su posle tog igmanskog marsa meni otpali prsti, nema veze...mazem im shape kremom na bazi pchelinjeg voska...cenim da cu problem resiti u sredu, kad otopli <_< nesto sumnjam da moze bilo sta drugo da se uradi...svi predlozi su dobrodosli :) Edited by msmodesty
Link to comment
bolesni haski na donjem dorcolu, treba mi hitno info za nekog dobrog veterinara u kraju, ili koji ce doci na kucu?hvala
ljudi, hvala vam svima za (pm) odgovore, bejah u frci, pa racunajte po big giant wub svakom (nije da imate koristi od toga, ali isplatice se nekad), kera je sad dobro :)
Link to comment

Kučići maltretirani od strane dece tokom kićenja jelke...20SP_A0542.jpg20SP_A0543.jpgInače što se tiče šetnje po snegu, lapavici, kiši i blatu... Koristimo samo prsluke i to ne zbog prljavštine (jer se usvinje i ovako i onako), već samo da im zaštitim pluća po ovoj hladnoći, da im ne budu mokra, a to postanu posle 2 min trka, jer su kerčići užasno niski...Tako da na kraju svake šetnje po lošem vremenu, em perem kučiće, em perem dotične prsluke (koji se trenutno suše na radijatoru)E sad Shih Tzu-i imaju izuzetno dobre šape + malu težinu i nikada se nisu posekli, makar po srči hodali i trčali (znam da veći kerovi imaju mnogo nežnije šape). Te čizmice nikada nismo nosili, i nema problema ako je u pitanju suv sneg ili kiša... Međutim veliki problem mi je mokar sneg i lapavica koji im u roku od odmah, naprave ogromne ledenice na nogama i grudima, koje moram svako malo rukama da skidam, ne bi li nekako uspeli da hodaju... To bi eventualno rešio nekim skafanderom, sa otvorom za piškikakenje... U svakom slučaju kad je sneg mokar i šetnja je kratka, jer kuce posle nekoliko minuta udvostruče svoju težinu i pretvore se u male ledenice... :isuse: I naravno posle svake šetnje idemo ravno u kupatilo na pranje i ispiranje u njihovom škafu za veš... Taj prljavi sneg i lapavicu treba dobro isprati od soli inače imaju običaj da lickaju i grickaju šape koje ih svrbe...

Link to comment
  • 3 weeks later...
pomoc!idfx pojeo sve listove hortenzije sa balkona dok sam ja bila na poslu i onda ih propisno ispovracao.nadam se da nije opasnoveseo je i gladanja mu ne dam da jede, vetrinarka jednom rece da se svi digestivni problemi pasa resavaju preskaknjem jednog obroka.i da psi mnogo lakse povracaju nego ljudi i da to nije tako opasno kao znak...je li vasi pAsovi jedu biljke sa terase? i sire?
mayday, mayday _OPET!Angela izzvakala nekoliko listova sanseverije. i jos bili truli listovi puni vode koje sam spustila u kadu dok ne odem po kesu da ih pokupim a ond ih zaboravila na sat vremena i eto kuceceg veselja!za razliku od mucenjaka Idfxa koji je od hortenzije povrcao, njoj - nista.Evo je spava sa umazana i smrdljivadobila propisne batinesamo da se ne otrujenasla sam da se sanseverija cak i jede. zna li neko je li otrovna ili nije?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...