Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

da li pas star godinu i 4 meseca moze jos uvek da se (pre)vaspitava?
Da,mlad je i moze da uchi ne bash kao stene, ali moze.A o kakvom se ( mislim na rasu) psu radi?Ima nekih zayebanih ( recimo haski) koji nece da ih vaspitavash :) Bigl(Beagl) na primer je jako zlatan, kao pokusabvas da ga vaspitacash a on se kao pravi da je vaspitan al radi bre sta hoce.Nish ne slusha.Opet druge rase tek sa seksualnom zreloscu ( oko godinu dana) pocinju i sa ozbiljnim radom.Radni psi za policiju, slepe,hendikepirane.
Link to comment

mesanac je, zenkica, meni izgleda kao nesto izmedju rotvajlera i dobermana*, ali mnogo blaza varijanta, sa veoma lepom umilnom glavicom. problem je sto nas sve toliko voli da to preterano ispoljava, non stop skace, a teska je, i voli da nas gricka dok je mazimo, a nekad se previse zanese. i trazi jaaaako mnogo paznje. hoce da zarezhi ako neces da joj se posvetis. :D *nisam uspela da okacim fotke, nece da se otvori onaj attachments deo...?

Link to comment
mesanac je, zenkica, meni izgleda kao nesto izmedju rotvajlera i dobermana*, ali mnogo blaza varijanta, sa veoma lepom umilnom glavicom. problem je sto nas sve toliko voli da to preterano ispoljava, non stop skace, a teska je, i voli da nas gricka dok je mazimo, a nekad se previse zanese. i trazi jaaaako mnogo paznje. hoce da zarezhi ako neces da joj se posvetis. :D *nisam uspela da okacim fotke, nece da se otvori onaj attachments deo...?
Meni to njeno ponashanje lici da pokusaj da vam ona pokaze ko igra glavnu ulogu u filmu. To nije dobro.Ne moze i ne sme da rezi.Moj je savet da pod hitno neko od vas ide malo na obuku s njom.Osnovno bi bilo da je nauchite da kada joj kazete da legne da ne sme da ustane dok joj vi ne naredite da ustane. Tako mora i 15 minuta, a kasnije i duze. Ili kad pocne da vas volipa ne zna za dosta da kazete "dosta" i da odmah prekine sa ljubavlju i legne.Ali je to malo mukotrpan rad sa psom , najbolje i najlakshe je da idete u skolu za pse.
Link to comment
Meni to njeno ponashanje lici da pokusaj da vam ona pokaze ko igra glavnu ulogu u filmu. To nije dobro.Ne moze i ne sme da rezi.Moj je savet da pod hitno neko od vas ide malo na obuku s njom.Osnovno bi bilo da je nauchite da kada joj kazete da legne da ne sme da ustane dok joj vi ne naredite da ustane. Tako mora i 15 minuta, a kasnije i duze. Ili kad pocne da vas volipa ne zna za dosta da kazete "dosta" i da odmah prekine sa ljubavlju i legne.Ali je to malo mukotrpan rad sa psom , najbolje i najlakshe je da idete u skolu za pse.
Hvala Teja. :) ma to sa rezanjem nije nista ozbiljno, to ona tek onako malo ponekad, problem je sto je meni to smesno i simpaticno, pa ne mogu da budem stroga u tim momentima. sto se obuke tice, to sam pocela da praktikujem. setam je po dvoristu uz povremenu komandu 'sedi' i tad slusa. pohvalim je, pomilujem, i na kraju 'treninga' dobije uvek neki pseci keksic. ipak, neko vreme sam zapostavila te vezbe, pa je mozda zato opet malo vise podivljala.
Link to comment

mozda sam vec negde ovo napisao, ali nema veze.lm, kod mene u hanu opstina odlucila da resi pitanje pasa lutalica. kako su resili? tako sto su kupili neke kobasice koje u sebi sadrze otrov i pobacili ih na mestima gde se psi sakupljaju. stradao je i moj pas zuca. verovatno je izasao iz dvorista da se proseta i naisao na tu kobasicu. jebem im mater nenormalnu. da stvar bude jos gora, predsednik opstine je veterinar.ali, to nije sve. otprilike u isto vreme, neko je mog drugog psa pogodio pistoljem u nogu. mketak je prosao kroz zadnju levu nogu i okrznuo desnu. :ph34r: kera koji nikada ne napusta dvoriste i koji je jedna dobrica. prvih mesec dana smo morali da ga nosimo, a sada uspeva da se odvuce sa jednog na drugi kraj dvorista.zakljucak je da u srbiji ima mnogo bolesnih ljudi. ne znam kako se to radilo u drugim manjim mestima, ali devedesitih se u mom gradu pitanje pasa lutalica resavalo tako sto su lovci nekoliko sati posle ponoci izlazili i bukvalno lovili pse po gradu. to nisu radili negde izvan grada ili izmedju grada i nekog sela, to su radili u samom centru grada. to je trajalo nekoliko godina. i tada mi je stradao jedan pas.

Link to comment
mesanac je, zenkica, meni izgleda kao nesto izmedju rotvajlera i dobermana*, ali mnogo blaza varijanta, sa veoma lepom umilnom glavicom. problem je sto nas sve toliko voli da to preterano ispoljava, non stop skace, a teska je, i voli da nas gricka dok je mazimo, a nekad se previse zanese. i trazi jaaaako mnogo paznje. hoce da zarezhi ako neces da joj se posvetis. :D *nisam uspela da okacim fotke, nece da se otvori onaj attachments deo...?
slična priča sa moje dve. od starije, žute lili ne možeš lako da se odbraniš kad počne da šeni od sreće što si se vratio. gospođa geprat mora po povratku s posla da sedne i da je neko vreme izmazi. kad podviknem da sedne ili legne, kuja posluša ali, na kratko. mala crna maza uopšte nije maza. zareži na pridošlice, svejedno što ih zna. ali samo na svojoj teritoriji. u parku, podvije rep. ljubomorna je ko pašče na lili. odmah grize za nogu, da prva stigne. da, lude su za svrakama, golubovima, vrapcima. za mačkama potrče ali stanu kada dreknem. pejsijeva špica šeni od sreće kada me vidi a kada mi dođe u goste, stalno je pored. volim što ih imam.
Link to comment

vest dabogsačuva:Otkrivena mitska čupakabra?3. septembar 2009. | 13:48 | Izvor: TanjugHjuston -- Telo životinje za koje se veruje da pripada čupakabri, mitskoj zveri o kojoj kruže najstravičnije priče, navodno je otkriveno pre tri meseca u Teksasu.Životinju je pronašao taksidermista Lin Batler u jednom kokošinjcu, dan pošto je čuo da se nepoznati predator šunja naokolo. Na fotografiji koju je snimila teksaška policija vidi se životinja nalik psu, bez dlaka, izdužene njuške, sa kratkim prednjim i nešto dužim zadnjim nogama.Batler namerava da zajedno sa svojim prijateljem i kolegom Džerijem Ejerom preparira životinju i javno je izloži."Iskreno rečeno, ne znam šta je to. Rekao bih da je neka vrsta kojota-mutanta ili hibridne životinje sa genetskom greškom", kazao je Ejer za list "Los Andjeles tajms".Prema legendi, čupakabra je zver-vampir koji siše krv svojim žrtvama tako što ih ugrize za vrat.

Link to comment
  • 1 month later...

Dredovi se sami formiraju, on je prirodno "napirlitan". Ima malo posla kad počnu da se kovrdžaju, valjda moraš da razdvajaš da se ne bi uplelo više dredova. Koliko sam ja informisana, on ne ide kod frizera kao npr.pudle.

Najinteresantnije i najcudnije glediste Komondora je njegova dlaka i bas radi toga sto je neobicna, vlasnici Komondora imaju vise problema sa brigom oko dlake nego s bilo cim drugim. U stenaca je dlaka cupava i kovrcava, sa naglaskom da se pretvara u kovrcave uvojke. Izmedu 8 i 10 mjeseca, krzno se pocinje upetljavati i uzlati. To upetljavanje je znak da je proces cvoranja dlake poceo. Veci «zapetljanci» dlake moraju biti rstrgani u manje dijelove (cvorice), i to je jednostavna procedura, iako moze jako iscrpiti i oduzeti puno vremena ako su cvorovi jako cvrsti i veliki. No, kad se jednom dormiraju, cvorovi ce se produzivati s vremenom i pocet ce dodirivat zemlju u slucaju da se psa ne sisa. Komondor se linja 2 puta godisnje kao i svi drugi psi, i tada se meksa poddlaka spaja zajedno sa grubljom pokrovnom dlakom cineci cvorove koji padaju prema dolje i dozovljavaju kozi da dise. Cvorovi ce se ponovno razdvajati svaki puta kad dlaka prolazi kroz taj proces, pa je bitno da se razdvajaju da koza moze disati i da se sve medusobno ne zapetlja. To zaista nije tesko jednom kada su se cvorovi stvorili, sveukupno, dlaka zahtjeva nekoliko sati rada godisnje. Vecini ljudi cvorovi predstavljaju vlasi mekanje metle ili pak debele spagete i mnogo Komondora ima takva imena kao podsjetnik za dlaku (npr. Vlas, Pasta). Osim razdvajanja dva puta godisnje i kupanja psa, nema nikakve specijalne brige vezane za njegu dlake. Dlaka se mora cupkati iz svakog usnog kanala kao i kod svih dugodlakih pasmina, i dlaku treba sisati pri dnu capa. Puno Komondor vlasnika sisa cvorove kad dosegnu velicinu od 8 or 10 inches. Izgleda slatko i lakse je za odrzavanje od cvorova koji se vuku po podu.. Pse se isto tako moze sisati 2 ili 3 puta godisnje, ako je potrebno. Kako god se odlucite Komondor treba biti zgodan pas, na kojem se vidi da je njegovan i da mu je primjenjena potrebna njega.

Mene više brine temperament, njegova privrženost može da bude opterećujuća.

Kad cuva stado na livadi, zreli, iskusni komondor tezi tome da ostane sa stadom i tjera grabezljivce od njega ali ne dopustajuci sebi da bude neodlucan ili napet u hajci. U U.S. mnogo komondora se koristi za cuvanje stada (ovaca, koza, krava, egzoticnih ptica :D , itd.) sa podosta uspjeha. Medutim njihovo koristenje se danas odnosi iskljucivo za cuvanje posjeda i domova. Za te pse, obitelj, ukljucujuci i ljude i druge zivotinje, sve postaje stado. Komondor je jedan pas koji strasno voli. On apsolutno voli obitelj i mrzi kad je jedan od clanova obitelji van njegova vidokruga. Tipicni komondor ce slijediti svoje ljude iz sobe u sobu i aktivno ce teziti fizickom kontaktu sa onima koje voli.
Dobro, nisam ni nameravala da ga držim u kući. On je pravi pas za dvorište. Edited by halloween
Link to comment

Ne verujem da njemu smeta dužina dredova, naročito zimi, a on je pas za kućicu. Ako je ovakav izgled samo zbog izložbi i takmičenja, sigurno ne bih preterivala. E pa kad su muškarci mogli da prave brkove u vojsci, mogu i ja da mu omogućim bar jedan period faze sa dugim dredovima, a posle bih ga upristojila.

Link to comment

tako to krene, ajde da mu malo pustimo dredove da vidimo kako ce da mu stoje. pa onda, jao sto je meden ovako, mozda bi mogli da ga odvedemo na neko takmicenje aka izlozbu. pa onda, jao pa nije pobedio a bio je ubedljivo najlepsi.nas pas je pokraden angry.gif ajde da platimo Panjkovicu da mu nadogradi bolje, duze i prirodnije dredove. pa ga Panjko opravi na pedera, pobedi na izlozbi, uobrazi se, navuce na neko sranje i cao.

Link to comment

Komondor je najverovatniji poklon za mog tatu kada ode u penziju ( svideo se i njemu). Na kraju, tata će odlučiti koja dužina dlake je najpodesnija. Pošto će veći deo godine biti na Zlatiboru, kao pravi pastirski pas :) , Panjkovići i izložbe su nespojivi sa planom. Sad sam pročitala sve postove na ovoj temi i zabrinulo me je što je potvrđena informacija da veliki psi kraće žive. Životni vek ove rase je oko 12 godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...