Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ifzqj9.jpg20020405075245_144226_3.jpgIznad mene na Karaburmi gore prema, Zvezdari postoje dva takva od dva vlasnika u komšiluku i izuzetno su lepi, veliki , mirni i ponosni... Milina ih gledati... (pogledajte samo tu moćnu šapu, čak i kod mališana)Međutim vlasnik kaže da već dugo ima samo tu rasu i da mu je ovaj sadašnji valjda treći pas... Sve naravno najbolje govori, ali se žali da ti pastirski psi na ovim beogradskim prostorima kratko žive i da retko pređu 10god... Valjda im ne prija... Cenim da bi u nekim brdima na većoj nadmorskoj visini, slobodni od povodca živeli i duže i bezbrižnije...
Ta pasmina ( meni jedna od najdrazih) zaista zivi tako do 10 godina. To je jako veliki pas( po tezini 2,5x od mog koji je isto veliki)a poznato je da veliki psi zive mnogo krace od malih. I kod mene ih ima, druzim se sa njima, ali je zaista tako da sa 9 -10godina obole od nekog karcinoma i umiru. Pa tako je i sa nemackom dogom,rotvajlerom,bernardincem.To su jako zlatni i mirni psi, povodac za njih nije uopste potreban.
Link to comment

Danas sam otišla korak dalje, nisam mogla izdržati- izmazila sam slatkice i ugnjavila vlasnika pitanjima. Prvo ispravka- nisu dečak i devojčica već dva brata rođena, ali to ne menja stvar.I zaista su divni i prave su dobrice. Nisu na povocu, ali slušaju, umiljati su, druželjubivi. Sjajno se ophode prema radoznaloj deci i lokalnim psima koji su svačiji i ničiji, sa svima su strpljivi i ne prestaju da mašu repićima.Jedino što nisu hteli u vodu. Prvo su lajali na reku, a onda se ukopali i ignorisali sve molbe i pozive da se bućnu :D . Na kraju su morali biti isprskani da bi lakše podneli današnju žegu. Ni tada se nisu bunili.Dare, u pravu si za šapice, kao medvedići.Nego, nisam znala da veliki psi žive kraće od malih. Nauči se svašta od kučkara, iako me je ova spoznaja baš rastužila. :(edit: reč više

Edited by stormy
Link to comment
Danas sam otišla korak dalje, nisam mogla izdržati- izmazila sam slatkice i ugnjavila vlasnika pitanjima. Prvo ispravka- nisu dečak i devojčica već dva brata rođena, ali to ne menja stvar.I zaista su divni i prave su dobrice. Nisu na povocu, ali slušaju, umiljati su, druželjubivi. Sjajno se ophode prema radoznaloj deci i lokalnim psima koji su svačiji i ničiji, sa svima su strpljivi i ne prestaju da mašu repićima.Jedino što nisu hteli u vodu. Prvo su lajali na reku, a onda se ukopali i ignorisali sve molbe i pozive da se bućnu :D . Na kraju su morali biti isprskani da bi lakše podneli današnju žegu. Ni tada se nisu bunili.Dare, u pravu si za šapice, kao medvedići.Nego, nisam znala da veliki psi žive kraće od malih. Nauči se svašta od kučkara, iako me je ova spoznaja baš rastužila. :( edit: reč više
Taj pas je pas snova :wub: Da sam mogla ( a ne mogu jer je zaista jako veliki) ja bih danas bila ponosna vlasnica jednog takvog.Za razliku od vecine velikih pasa on je jako miran,nije zahtevan u smislu da morash s njim 4 sata dnevno da boravish po dolinama,rekama i shumama , da neprestano trazi akciju i reshavanjezadataka.Srecan je i zadovoljan samo ako je stalno sa gazdaricom ( moze i gazda).Pravi pas za porodicu sa decom,avlijom i travom ( kao ovi tvoji na slici) :) Skotski ovcari ( Otelo,bobtail,Lesi a narocito taj najpametniji pas na svetu border collie)jako su zahtevni u smislu da morash sa njima da radish i da im zadajesh zadatke.Ovce nemam i to mu gadno nedostaje ;) Jeste, tako je sa velikim psima , nazalost.Danas im se vek zahvaljujuci medicini malo produzio( za godinu,dve).Mali psi ( ovi Daretovi) zive i po 16-17 godina.I to je bio jedan od razloga da se nisam odlucila za ovu pasminu.Ovaj moj ima shanse da dozivi i 15 rodjendan. Edited by Teja
Link to comment
  • 3 weeks later...

Poklanjam ženku Akita inu. Stara je 9 godina.. Jako je lepa, ali nažalost zbog nemogućnosti držanja moram da je udomim. Psa sam našla na ulici. Ispostvailo se da veterinar, kod kog sam otišla sa njom, zna prvobitnog "vlasnika" koji navodno nije mogao više da je drži, pa ju je poklonio. Imamo njen pedigre. Prilično je draga i jako mi je žao što moram da je udomljavam, ali već imam mužjaka Akite.

Link to comment
Poklanjam ženku Akita inu. Stara je 9 godina.. Jako je lepa, ali nažalost zbog nemogućnosti držanja moram da je udomim. Psa sam našla na ulici. Ispostvailo se da veterinar, kod kog sam otišla sa njom, zna prvobitnog "vlasnika" koji navodno nije mogao više da je drži, pa ju je poklonio. Imamo njen pedigre. Prilično je draga i jako mi je žao što moram da je udomljavam, ali već imam mužjaka Akite.
ima još topika na kojima možeš da oglasiš ovo - na primer: sobno bilje, mravi, činčile... :lol: Edited by MaryPoppins
Link to comment
Poklanjam ženku Akita inu. Stara je 9 godina.. Jako je lepa, ali nažalost zbog nemogućnosti držanja moram da je udomim. Psa sam našla na ulici. Ispostvailo se da veterinar, kod kog sam otišla sa njom, zna prvobitnog "vlasnika" koji navodno nije mogao više da je drži, pa ju je poklonio. Imamo njen pedigre. Prilično je draga i jako mi je žao što moram da je udomljavam, ali već imam mužjaka Akite.
Tja... Mi smo na sličan način udomili ovo drugo kuče... Doduše mlado, i po gabaritu manje... ;) Definitivno mi nije jasan tip i karakter ljudi, koji 9 godina drže kuče sa sve pedigreom i onda ga ladno ostave i puste na ulicu... Tek tako... Ćao nema više...Kakvi li su ti karakteri u emocionalnim vezama sa ljudima oko njih... :mellow:
Link to comment
Definitivno mi nije jasan tip i karakter ljudi, koji 9 godina drže kuče sa sve pedigreom i onda ga ladno ostave i puste na ulicu... Tek tako... Ćao nema više...Kakvi li su ti karakteri u emocionalnim vezama sa ljudima oko njih... :mellow:
kazna za ostavljanje na ulici bi morala da bude drakonska.mogu da razumem da se nesto strasno desi u porodici - smrt, razvod, selidba.. i da ljudi ne mogu da zadrze psa/macku ako se to i desi trebalo bi da postoji procedura sta se u tom slucaju radi
Link to comment
ako se to i desi trebalo bi da postoji procedura sta se u tom slucaju radi
Prihvatilište za pse, bar tako ovde funkiconiše, pa ih onda uzme neko ko o njima ima mogućnosti da se stara, to važi za sve pse, tako da lutalica kao pojavni oblik ne postoji.No ta prihvatilišta i službe koje bi se bavile tim poslom, bi trebalo da su na budJetu, a on je, trenutno takav kakav je. <_<
Link to comment
Prihvatilište za pse, bar tako ovde funkiconiše, pa ih onda uzme neko ko o njima ima mogućnosti da se stara, to važi za sve pse, tako da lutalica kao pojavni oblik ne postoji.No ta prihvatilišta i službe koje bi se bavile tim poslom, bi trebalo da su na budJetu, a on je, trenutno takav kakav je. <_<
isto je i ovde.naci vlasnika je lako posto svi psi imaju chipchim uzmes psa moras da ga prijavis u opstini, cak i ako zaboravis, jednom godisnje dodje teta iz opstine u svaku kucu da pita da li su svi zaposleni, da li se rodilo neko dete i koliko pasa ima u kuci.sad je procedura i prosirena - veterinar jos daje svoje misljenje da li je pas opasan ili nije i slichnonisam videla ni jednog psa -lutalicu od kako sam se doselila
Link to comment
Tja... Mi smo na sličan način udomili ovo drugo kuče...
Koje drugo crni Dare? :ph34r: Chip bi u slucaju ove Akito kuje bio neki reper da se zna vlasnik i da se kazni.Ali ulicni psi su deca bash ovih chipovanih, koji se kao udome negde, a onda posle nekoliko meseci, kada se deca lepo"naigraju" sa stenetom bace se jednostavno na ulicu.I mene bi stvarno zanimao profil ljudi koji psa imaju 9 godina ( svejedno da li je avlijar ili rasan pas)i mrtvi ladni ga se odreknu i zele da ga "udome"..Verovatno bi bilo humanije u Srbiji da se taj pasi uspava. U azilu ga ocekuju krv,znoj i suze, nece nikada biti udomljen, nikada lechen tako da mu je sudbina sve drugo nego pristojna i humana smrt.Kada sam ja "usvajala " onog Boba razgovarala sam sa ljudima iz azlila , svi su volonteri, daju sve od sebeda tim psima malkice malo svakodnevnicu uchine podnosljivijom, ali su mi prichali da veterinari koji oddrzave ili zaduzbina dobijaju mesecno lovu da te pse leche, pregledaju, jednostavno uzimaju tu lovua za pse ih boli da ne kazem sta. Koliko u tome ima istine, ja naravno ne znam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...