Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

n5035906785625757479.jpgUspavao sam ga u ponedeljak. Zbunjujuc je osecaj kada ga jednog trenutka imas u rukama i on dise, a onda ni ne mozes primetiti trenutak kada je prestao da postoji i od kada ti se u rukama nalazi mrtav organizam koji je bio toliko lep Edited by Hustler
Link to comment
n5035906785625757479.jpgUspavao sam ga u ponedeljak. 14 godina smo bili najbolji drugari.Zbunjujuc je osecaj kada ga jednog trenutka imas u rukama i on dise, a onda ni ne mozes primetiti trenutak kada je prestao da postoji i od kada ti se u rukama nalazi mrtav organizam koji je bio toliko lep
O Boze kako mi je zao.Strashno je to. A svima nama koji imamo pse i macke to jednog dana predstoji.Najuzasniji je momenat kada ti morash da donesesh odluku da je njemu doshao kraj. U bre, rasplakah se.
Link to comment
n5035906785625757479.jpgUspavao sam ga u ponedeljak. 14 godina smo bili najbolji drugari.Zbunjujuc je osecaj kada ga jednog trenutka imas u rukama i on dise, a onda ni ne mozes primetiti trenutak kada je prestao da postoji i od kada ti se u rukama nalazi mrtav organizam koji je bio toliko lep
i ako kazem - 14 godina je divno proveo opet je tuga sto to druzenje nije duze trajalo.lepotanu naseg Ptf - uvek cemo ga se secati!gledam ovo dvoje mojih - nikad, ali nikad necu biti bez manje od dva kera.rad - setanje, pranje, hrana, ciscenje niej mnogo vece ili nije uopste vece negokad imas jednog psa ali je radost 5 puta veca poceli smo da idemo svako vece u obliznju livadu gde je trava visoka pa mogu da skacu i prevrcu se jos kad ime se pridruzi par komsijslih pasa - imamo totalni pseci raj na zemlji.
Link to comment

pomoc!idfx pojeo sve listove hortenzije sa balkona dok sam ja bila na poslu i onda ih propisno ispovracao.nadam se da nije opasnoveseo je i gladanja mu ne dam da jede, vetrinarka jednom rece da se svi digestivni problemi pasa resavaju preskaknjem jednog obroka.i da psi mnogo lakse povracaju nego ljudi i da to nije tako opasno kao znak...je li vasi pAsovi jedu biljke sa terase? i sire?

Link to comment
pomoc!idfx pojeo sve listove hortenzije sa balkona dok sam ja bila na poslu i onda ih propisno ispovracao.nadam se da nije opasnoveseo je i gladanja mu ne dam da jede, vetrinarka jednom rece da se svi digestivni problemi pasa resavaju preskaknjem jednog obroka.i da psi mnogo lakse povracaju nego ljudi i da to nije tako opasno kao znak...je li vasi pAsovi jedu biljke sa terase? i sire?
Švrća je ko mali trebio ženine saksije, pa smo ih evakuisali na viši nivo... Cenim da mu neće biti ništa... Pogotovu ako je gladan... Pas kome je loše, sam odbija hranu... Ne moraš mu je ti uskraćivati, mada od dana gladovanja mu ništa neće faliti... Možda ostaneš bez neke cipele... ;) Ja imam neke tablete za lakše varenje kučića koji jedu svašta, i kolko sam pročitao to je neki kučeći bactisuptil/flonivin/linex... To su mi uvalili kao vitamin, a ja tek kod kuće pročitao šta je u pitanju... Nisam im to nikada do sada davao...
Link to comment
pomoc!idfx pojeo sve listove hortenzije sa balkona dok sam ja bila na poslu i onda ih propisno ispovracao.nadam se da nije opasnoveseo je i gladanja mu ne dam da jede, vetrinarka jednom rece da se svi digestivni problemi pasa resavaju preskaknjem jednog obroka.i da psi mnogo lakse povracaju nego ljudi i da to nije tako opasno kao znak...je li vasi pAsovi jedu biljke sa terase? i sire?
Ja pogledah sada, kaze da su otrovni listovi i cvet hortenzije. Imash mozda telefonski brojod neke centrale za otrove?Hocesh da ti dam broj u Bonn-u (centralno za Nemacku) pa ih pitaj na engleskom.Toga ima i u Belgiji , mozda je jednostavnije da tamo pozovesh. Ukucaj u Google nekakav prevod za Giftzentrale za domace zivotinje, izaci ce broj.Ili pozovi svoju veterinarku.To je jako cudno sto je uradio. Obicno pasu travu kad im ensto sa stomakom nije u redu.Onda i povracaju.
Link to comment
Ja pogledah sada, kaze da su otrovni listovi i cvet hortenzije. Imash mozda telefonski brojod neke centrale za otrove?Hocesh da ti dam broj u Bonn-u (centralno za Nemacku) pa ih pitaj na engleskom.Toga ima i u Belgiji , mozda je jednostavnije da tamo pozovesh. Ukucaj u Google nekakav prevod za Giftzentrale za domace zivotinje, izaci ce broj.Ili pozovi svoju veterinarku.To je jako cudno sto je uradio. Obicno pasu travu kad im ensto sa stomakom nije u redu.Onda i povracaju.
jedino mu je hortenzija bila pri zubimajako je gladan i skace na kutiju sa kroketimalistove i nesto cvetova je ispovracao manje-vise netaknuteipak, javi broj, za svaki slucaj...za sada je vise nego normalan
Link to comment
jedino mu je hortenzija bila pri zubimajako je gladan i skace na kutiju sa kroketimalistove i nesto cvetova je ispovracao manje-vise netaknuteipak, javi broj, za svaki slucaj...za sada je vise nego normalan
Zvala sam ja upravo. Cika doktor kaze da nije strashno , jer se ranije mislilo da hortenzije imaju nekigadan otrov ( blausäuere) ali se to nije potvrdilo. Problem je jedini sto pseci stomak ne moze tu silnucelulozu da preradi pa zato povraca. Treba sto vishe tecnosti da pije , a ako pokazuje neke simptomeda mu nije dobro, odvesto ga kod lekara da mu da infuziju jer ce mu nedostajati tecnost.Ma daj mu bre da jede kad je gladan, zamuti mu nesto sa puno technosti :) Izgladnjujesh zivotinje pa se posle bacamo u deshperaciju :)
Link to comment
Zvala sam ja upravo. Cika doktor kaze da nije strashno , jer se ranije mislilo da hortenzije imaju nekigadan otrov ( blausäuere) ali se to nije potvrdilo. Problem je jedini sto pseci stomak ne moze tu silnucelulozu da preradi pa zato povraca. Treba sto vishe tecnosti da pije , a ako pokazuje neke simptomeda mu nije dobro, odvesto ga kod lekara da mu da infuziju jer ce mu nedostajati tecnost.Ma daj mu bre da jede kad je gladan, zamuti mu nesto sa puno technosti :) Izgladnjujesh zivotinje pa se posle bacamo u deshperaciju :)
hvala , hvala, hvala :heart:dobio je celo jedno bareno belo pilece meso.sitno iseckano i po malo, alav je pa samo guta.pio dosta vode, lepo se prosetali, hteo da provali kod komsinice koja ima macke - obozava hranu za macke...najbolji je kad tako dodje kad ga nesto boli i ladno namesta stomak da ga masirama ona - nista.
Link to comment

Ako juri macke onda je zdrav.Ima tih alavih kucica. Da covek ne poveruje sta sve jedu. Neki dan u parku sretnemlabradora koga gazda vodi na kratkom lancicu. Pitam sto ga ne pusti, on kaze jede svesto mu dodje pod njushku, a kaze ( gazda) da u parku ima puno prezervativa,naravno upotrebljenih ,a ovaj to najvishe voli da jede. :D Jedan drugi gazda kaze ,opet za svog labradora, da bi taj pojeo i elektricne kablovekolko je alav. Otelo jede jako malo i mrljavi kad jede,ako nije gladan u stanju je da satimalezi na kobasici koja ga uopste ne zanima. Ali je rasa takva. Ovi tvoji opetse vaze kao alavi. Ali su vitki. Ne dajesh im preko reda da jedu?

Edited by Teja
Link to comment
pomoc!idfx pojeo sve listove hortenzije sa balkona dok sam ja bila na poslu i onda ih propisno ispovracao.nadam se da nije opasnoveseo je i gladanja mu ne dam da jede, vetrinarka jednom rece da se svi digestivni problemi pasa resavaju preskaknjem jednog obroka.i da psi mnogo lakse povracaju nego ljudi i da to nije tako opasno kao znak...je li vasi pAsovi jedu biljke sa terase? i sire?
Labradori apsolutni svaštojedi i halapljivci, moj samo kamen glodo nije.Modesty, ne brini brigu, moj pas kad mu nešto ne prija uradi jedan bljuc i stvar rešena, e onda posle kad vidi da su se svi okupili da vide jel dobro, onda na kvarno iskoristi trenutak naše slabosti i krene da se oblizuje što mu je znak - nije mi dobro, daj mi nešto slano, masno i slasno ako misliš da mi bude bolje.Jednom je iz besa i uvredjenosti, da nam se osveti što smo ga zbog plašljivih gostiju vezali za par sati, preglodao srebrnu jelu koja u prečniku ima oko 15cm.Niko ga zbog toga nije ni ružno pogledao kamoli da mu je i ružnu reč rekao, jer jeste da je halapljiv i krupan, ali je mače od četres kila u duši.
Link to comment
Ako juri macke onda je zdrav.Ima tih alavih kucica. Da covek ne poveruje sta sve jedu. Neki dan u parku sretnemlabradora koga gazda vodi na kratkom lancicu. Pitam sto ga ne pusti, on kaze jede svesto mu dodje pod njushku, a kaze ( gazda) da u parku ima puno prezervativa,naravno upotrebljenih ,a ovaj to najvishe voli da jede. :D Jedan drugi gazda kaze ,opet za svog labradora, da bi taj pojeo i elektricne kablovekolko je alav. Otelo jede jako malo i mrljavi kad jede,ako nije gladan u stanju je da satimalezi na kobasici koja ga uopste ne zanima. Ali je rasa takva. Ovi tvoji opetse vaze kao alavi. Ali su vitki. Ne dajesh im preko reda da jedu?
ne, ne juri machke, daleko bilo - sad da me banuju machkoljupciplasi se machaka neverovatno posto je nekoliko puta dobio batine od njih 3 e, tu sad da pricam kako je gadno kad se macke organizuju on je zapravo svaki put silazio kod komsinice u podrum jer njene (vec starije, 15 i 17 godina macke) mrljave kad jedu i puno ostave hranesto je idfx otkrio i krenuo da silazi svako maloa kad su one otkrile da im jede krokete prizvale su i mladu macku i saterale ga u cosak, malo izgrebale ( po dupetu) a on vristao toliko da smo ga culi u bastiod tada za machke ima totalni rispekt - sto mi se svidjane bi pojurio za mackom ni pod razno ali ce da pobegne od njih glavom bez obziramala jos nije naucila da ne moze da se igra sa mackama. dajem im da jedu dva puta dnevno - pola konzervu (neka namecka firma, bas cu da pogledam) i pola Hill's krokete.i to merim.ujutru jos dobiju neko parce suvih creva, nerava ili mesa da malo glodju i slaste se. kazu da je dobro za zube.nisma bas tako losa :)
Link to comment

Pseći Love: pored redovnih i svakodnevnih drugara iz psećeg (i mačećeg, ali to ovde nije tema) sveta, danas sam na omiljenoj plaži videla dva pleslatka bernska planinska (pastirska?) psa. O, skoro mi se ništa slađe nije ukazalo. Neverovatno mi je kako su isti. Čak i repićima mašu u istom ritmu. Jedino različito na njima su boje ogrlica, i da- i to što je jedno dečak, a drugo devojčica.Stari su tri meseca i pravi su razigrani štenci. Sad izgledaju skoro pa ovako, malo su odrasliji:2rdud8p.jpg X :wub::wub: a kad porastu biće ovakvi lepotani:

ifzqj9.jpg

Link to comment
Pseći Love: pored redovnih i svakodnevnih drugara iz psećeg (i mačećeg, ali to ovde nije tema) sveta, danas sam na omiljenoj plaži videla dva pleslatka bernska planinska (pastirska?) psa. O, skoro mi se ništa slađe nije ukazalo.
ifzqj9.jpg20020405075245_144226_3.jpgIznad mene na Karaburmi gore prema, Zvezdari postoje dva takva od dva vlasnika u komšiluku i izuzetno su lepi, veliki , mirni i ponosni... Milina ih gledati... (pogledajte samo tu moćnu šapu, čak i kod mališana)Međutim vlasnik kaže da već dugo ima samo tu rasu i da mu je ovaj sadašnji valjda treći pas... Sve naravno najbolje govori, ali se žali da ti pastirski psi na ovim beogradskim prostorima kratko žive i da retko pređu 10god... Valjda im ne prija... Cenim da bi u nekim brdima na većoj nadmorskoj visini, slobodni od povodca živeli i duže i bezbrižnije... Edited by dare...
Link to comment
Iznad mene na Karaburmi gore prema, Zvezdari postoje dva takva od dva vlasnika u komšiluku i izuzetno su lepi, veliki , mirni i ponosni... Milina ih gledati... (pogledajte samo tu moćnu šapu, čak i kod mališana)Međutim vlasnik kaže da već dugo ima samo tu rasu i da mu je ovaj sadašnji valjda treći pas... Sve naravno najbolje govori, ali se žali da ti pastirski psi na ovim beogradskim prostorima kratko žive i da retko pređu 10god... Valjda im ne prija... Cenim da bi u nekim brdima na većoj nadmorskoj visini, slobodni od povodca živeli i duže i bezbrižnije...
beogradski prostori jesu verovatno malo krivi ali ti psi ne zive mnogo duze ni u ovadshnjim selima gde su pusteni, nije hladno, nije ni toplo a veterinarska zastita izuzetna.videla sam bas ko d veterinarke da sto je pas veci "brze" stari. dok eto komsinica ima dva dugodlaka jazavicara od 15 i 16 godina dotle je komsija imao dva bernardinca koja su zivela po 8-9 godinasad uzeo labradora.za lovacke pse se zna - sto vise love, krace zivevole dzukci da spavaju, samo ih mi teramo u setnju :DIdfx salje pozdrave svima - do ponoci je bilo svakako a onda je zahvaljujuci Teji IPAK dobio veceru. i srecan spavao do 9!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...