Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

imamo gace, vise modela, ali mi bilo zao da se muci bas i kad u svom krevetu spava...ali gace manje-vise, ali miris! nije ni neprijatan, ali jak, strasno jak...da dare nije pomenuo, mislila bih da je samo ova nasa smrdljevak
Ufff... Pazi, dan kada se ćera sprema za maturu... Ja mamuran posle celodnevnog spavanja posle noćne smene, leškarim i gledam neku utakmicu... Zvoni neko na vratima... Kučići laju i jurišaju na vrata i nenajavljene goste...Eto ti komšiluka (gospodin i gospođa) od par spratova niže, (isto godište, tu i tamo par puta godišnje popijemo kafu). Kažu, mi došli da vidimo dete u maturskoj haljini... Ajde... Gospođa stavlja kafu, ja vičem dete da proba haljinu i širim ruke, dok ona gunđa i pravi face... Srećom još joj nisu došle drugarice ...Kad će komšija: "Vi ovde pušite (gospođa dare je pušač), baš se oseti nikotin u stanu... Vi pušači ćete nas ubiti..."Ja kuliram... Utišam malo utakmicu zbog radi konverzacije... Kad će ti on: " Komšija, ugasi taj televizor! Ja uopšte ne gledam televizor... Upalim ga par puta mesečno da čujem dnevnik..."Ja kuliram... Mutiram zvuk do kraja, ali ostavim TV upaljen da vidim rezultat u ćošku... Pričamo o deci i maturi...U to ovo žensko kuče pri kraju teranja, ustaje sa mesta i skače na trosed do njega... Ovo muško je bilo sveže oprano i četkano za tada aktuelnu izložbu... Ali kao za inat, ovo žensko se ugnjezdi pravo kod komšije...A on krene da je češka, pa će: "Ufff... Što smrdi... Perete li vi ove kučiće?"Ja kuliram... Uzimam kuče u ruke i pričam, da čekamo da teranje završi, pa ćemo je prati... Ne znam da li me više nervira komšija (koji inače sve zna/ i mene je zajebao), ili to što se ovo žensko kuče stvarno jako oseća...Stiže kafa... Ja kuliram... Ćutim, a srećom gospođa dare je živahnija u konverzaciji, osećajući moju nadrkanu fazu...Tu negde dete prošeta u maturskoj opremi, seansa se završi (i utakmica u međuvremenu) i komšiluk ode... Cenim da neće dolaziti u skorije vreme... Gospođa dare, mi još jedanput ponovi, da sam sve veći baksuz, kako postajem stariji... Ja naravno kuliram... I kažem: "Da sam progovorio kako treba, tek bi videla šta je 1 pravi baksuz! Ovako je sve dobro prošlo..."A inače, da je ovo žensko kuče u teranju stvarno osećalo... Jeste... Edited by dare...
Link to comment
Ufff... ............Tu negde dete prošeta u maturskoj opremi, seansa se završi (i utakmica u međuvremenu) i komšiluk ode... Cenim da neće dolaziti u skorije vreme... Gospođa dare, mi još jedanput ponovi, da sam sve veći baksuz, kako postajem stariji... Ja naravno kuliram... I kažem: "Da sam progovorio kako treba, tek bi videla šta je 1 pravi baksuz! Ovako je sve dobro prošlo..."A inače, da je ovo žensko kuče u teranju stvarno osećalo... Jeste...
cestitam maturu i pranje kucetami se spremamo za dve nedelje suncanja i odmaranja, kucici ukljuceni u paket-aranzmankad smo kod toga, vodite li kucice na odmor ili ih neko cuva dok ste vi na putu?
Link to comment

Sramim se pitati, ali zlo nateralo!!! Da li je moguće da mene zaista napadaju pseće buve? :cry: mislim, čula sam da kao pseće buve ne idu na ljude, ali sve mi se čini da mene baš hoće. čime da se mažem, špricam, šta već? :D

Link to comment
cestitam maturu i pranje kucetami se spremamo za dve nedelje suncanja i odmaranja, kucici ukljuceni u paket-aranzmankad smo kod toga, vodite li kucice na odmor ili ih neko cuva dok ste vi na putu?
Ne samo da ih vodimo , nego i odmore i bilo kakva putovanja planiramo samo imajucipredmetne u vidu( kod nas je jedan,za sada ;) )@batticoure- sigurno nisu te psece buhe u pitanju. Mozda bre imash ljuCke buve iline daj boze vashke. Ufati neku pa je odnesi na ispitivanje ( a gde,pojma nemam)pa ce ti tamo reci i terapiju. Ja bih isla kod dermatologa za tako nesto.
Link to comment
Ne samo da ih vodimo , nego i odmore i bilo kakva putovanja planiramo samo imajucipredmetne u vidu( kod nas je jedan,za sada ;) )@batticoure- sigurno nisu te psece buhe u pitanju. Mozda bre imash ljuCke buve iline daj boze vashke. Ufati neku pa je odnesi na ispitivanje ( a gde,pojma nemam)pa ce ti tamo reci i terapiju. Ja bih isla kod dermatologa za tako nesto.
nemam ujede, samo se češem. :blush: a to je taman počelo otkad imam (ponovo) psa u kući. nisam nijednu uhvatila, to je nešto dosta sitno i brzo. ne verujem da su vaške. a čekaj, postoje ljucke buve?
Link to comment
nemam ujede, samo se češem. :blush: a to je taman počelo otkad imam (ponovo) psa u kući. nisam nijednu uhvatila, to je nešto dosta sitno i brzo. ne verujem da su vaške. a čekaj, postoje ljucke buve?
Pravo da ti kazem ne znam :( Vashke postoje,nekada postojale neke stenice i stidne vashi da ne kazem picajzle.Al to bilo za vreme rata. (onog odavno).Da nisi alergicna na psece dlake pa se zato ceshash?
Link to comment
nemam ujede, samo se češem. :blush: a to je taman počelo otkad imam (ponovo) psa u kući. nisam nijednu uhvatila, to je nešto dosta sitno i brzo. ne verujem da su vaške. a čekaj, postoje ljucke buve?
Pseće buve, ne idu na ljude.Postoje tkzv. svinjske buve (ne šalim se) i one idu i na kučiće i na ljude, a mogu se pokupiti i bez svinja i bez pasa u nepokošenoj travi u ovo vreme... Ne znam da li iste idu na mačke...Dešavalo se par puta da to zapatim, a manifestovalo se svrabom po nogama (pogotovu listovima), pošto ovo starije kuče ima običaj da se ponekad ugnjezdi kod nogu u krevetu, kada nije u svojoj korpi... Pomaže pranje kučeta, pranje sebe, promena prekrivača i pranje troseda, fotelja... Ja za pranje tepiha uz tamo neki teptih ili vanish za etisone i tepihe, obavezno koristim i šampon za vaške koga malčice umutim zajedno sa teptihom u penu... To sam inače radio i pre kučića na preporuku nekog alergologa koji je isti tretman preporičivao za grinje, dok su mi deca bila mala... Kada se kuče uselilo, samo sam nastavio sa tim...To je to. Operi sve što treba, mesta gde te je svrbelo i gde si se drapala namaži Fenerganom i sve će biti OK.Čak i da nisu u pitanju buve, već neka alergija, tretman je isti, pa se ne sekiraj... :) *Naravno uz obaveznu napomenu, da ja nisam lekar i da sve moje savete primite sa rezervom u skladu sa tim Edited by dare...
Link to comment
Pazi, one su u stanju da udju i u parket, dobro ga tim rastvorom obrisi
Neće, rastvor je ok za grinje na starim tepisima etisonima, na tkaninama na, krevetima, trosedima i foteljama. Parket je nebitan u celoj priči...Za parket su mnogo opasnije koka kole i slatki sokovi koji deca isprolivaju u svojim sobama, pa se ta slatkoća zapati kao mamac za kojekakve bubice i moljce... To nijedan Pronto ne može da sredi... <_< Ja kučiima obično udarim jednu ampulu frontline-a u aprilu i 1 u junu, a dalje ako počnu da se drapaju sređujem ili samo sa kupanjem , ili sa sprejom frontline-a koji je manje efikasan, ali služi svrsi...
Link to comment
nemam ujede, samo se češem. :blush: a to je taman počelo otkad imam (ponovo) psa u kući. nisam nijednu uhvatila, to je nešto dosta sitno i brzo. ne verujem da su vaške. a čekaj, postoje ljucke buve?
možda nisu buve, dok sam imao psa saznao sam da mi prijateljica ima alergiju na pseće dlake :D neizdrživo ju je svrbelo dok je bila u gostima
Link to comment
Sramim se pitati, ali zlo nateralo!!! Da li je moguće da mene zaista napadaju pseće buve? :cry: mislim, čula sam da kao pseće buve ne idu na ljude, ali sve mi se čini da mene baš hoće. čime da se mažem, špricam, šta već? :D
Generalno, pseće buve ne idu na ljude, u smislu da možeš da ih zapatiš, jer im je temperatura ljudska preniska. Medjutim, mogu privremeno da skoče sa psa na tebe i da se šetkaju po koži, što izaziva jako svrbeći osećaj. Tamo gde te baš jako zasvrbi, namaži Fenergan, što reče Dare. A kuća mora da se očisti, naravno nakon što živuljke istrebiš na psu, uz pomoć nekog od već poznatih sredstava.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...