Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

lepotica azrapicture001sti.jpgmešanac haskija i samojeda. devojčurak, 8 meseci nisam srela pametnijeg i umiljatijeg četvoronošcaedit, risajz

Edited by mioba
Link to comment
ovo je dag, danas u natalincima na saveznoj izlozbi trece mesto u razredu terijera (pobedio neki ruzni staford)p1040181.jpg
:wub: čestitke za trofej! :) @miobina azra je takođe wubić!
Link to comment

@takođe wubići za miobu i azruKod nas Bubi dobila, ali švrća nije nešto posebno nasrtljiviji nego obično... Srećom. Plašio sam se da ću morati da ga uvalim nekome na mesec dana, ako krene da naganjava ovo jadno žensko kuče non stop... Uglavnom pokušava da naskače, posle šetnje kad se najede i kada mu je popodne ono baš dosadno... Ostalo vreme je ne dira...U šetnji me spopadaju komšijski kučići pa i to sada moram da ekspresno završavam... Na kraju završih bez pelena... :unsure: Perem tepihe i prekrivače na na nameštaju od malih crvenih flekica... <_< Srećom, malo kuče koje se licka non stop... ;)

Link to comment
@takođe wubići za miobu i azruKod nas Bubi dobila, ali švrća nije nešto posebno nasrtljiviji nego obično... Srećom. Plašio sam se da ću morati da ga uvalim nekome na mesec dana, ako krene da naganjava ovo jadno žensko kuče non stop... Uglavnom pokušava da naskače, posle šetnje kad se najede i kada mu je popodne ono baš dosadno... Ostalo vreme je ne dira...U šetnji me spopadaju komšijski kučići pa i to sada moram da ekspresno završavam... Na kraju završih bez pelena... :unsure: Perem tepihe i prekrivače na na nameštaju od malih crvenih flekica... <_< Srećom, malo kuče koje se licka non stop... ;)
isto, isto, isto. ali kaze veterinarka tako je sam prve nedelje, posle postaje ozbiljnije i opasnije. ja kao neka tetka, heklam i razdvajam mlade u prolece. radost za celu porodicu nastaje uvek posle jela :unsure: bas cudnoa sto ti kazes, flekice (kad ih vidim) su jako diskretne, ona se stalno licka i bas je chista.
Link to comment

opet azra. šta da radim kad je wub, evo složila se i komisija...ovde osvojila vrh sveta, pa sedi i razmatrapicture003eoa.jpg(uzgred, greška. devojka ima 18 a ne 8 meseci)

Link to comment

Kako odvići ovo moje malo kerče (9-10mes.) da me ne licka, a da ga pri tom ne lemam... :huh: Gde i kako god vidi kvadratni cm. slobodne kože, on navali da liže... I mene i ukućane... A sada ide leto i toplo razgolićeno vreme... <_< Sklanjamo ga, zamajavamo, uvaljujemo kosku, ili loptu... Ali ne vredi... Sa ovim starijim kučetom nikada nismo imali takvih problema (ili se ja ne sećam)...Svaki savet je dobrodošao pod uslovom da ne podrazumeva lemanje kučeta...BTW. Teranje ove starije prošlo bezbolno. Ovo mlado je uobičajeno skakalo, znajući da nešto treba da uradi, ali ne i šta. Tako da se ceo "seks" sveo na naskakivanje, frktanje i grickanje ženskih ušiju (sve me bio strah da joj ne napravi froncle od ušiju, međutim nema ni jedne krastice na ušima i sve je ok). U kritičnim danima, devojka se nameštala i naskakivala na dečaka, pomešavši uloge... I ništa se nije dogodilo... Bar ja tako mislim... :huh: Naravno da im nisam pomagao jer, ne bih mogao da registrujem eventualne štence zbog mladosti mužjaka, a sledeće teranje je taman za 7-8 meseci kada bi sve trebalo da bude po propisu... Dotle taman i ovaj muški sazri. Nešto nisam video ni da izbacuje kiticu napolje, pa bi mi značilo da mi ovi iskusni kučkari kažu kad muški kučići počnu da izbacuju kiticu, da znam da li je sve u redu... Sa 6-7 je menjao zube a malo pre toga su mu se i spustila jajca na mesto... Valjda će sve biti OK do sledećeg teranja... Nego je on fizički velik i drčan, pa svi mislimo da je stariji nego stvarno...23.05. ima neka izložba u Bgd. pa tu rešavam ocenu i šišanje... Ubi me ova dlakuština... Matoru žensku šišam popodne, a ovaj mali će morati da sačeka do izložbe... Inače se mrsi i prlja ubi bože... Samo ga četkam i seckam po malčence ono ućebano...

Link to comment
Kako odvići ovo moje malo kerče (9-10mes.) da me ne licka, a da ga pri tom ne lemam... :huh: Gde i kako god vidi kvadratni cm. slobodne kože, on navali da liže... I mene i ukućane... A sada ide leto i toplo razgolićeno vreme... <_< Sklanjamo ga, zamajavamo, uvaljujemo kosku, ili loptu... Ali ne vredi... Sa ovim starijim kučetom nikada nismo imali takvih problema (ili se ja ne sećam)...Svaki savet je dobrodošao pod uslovom da ne podrazumeva lemanje kučeta...BTW. Teranje ove starije prošlo bezbolno. Ovo mlado je uobičajeno skakalo, znajući da nešto treba da uradi, ali ne i šta. Tako da se ceo "seks" sveo na naskakivanje, frktanje i grickanje ženskih ušiju (sve me bio strah da joj ne napravi froncle od ušiju, međutim nema ni jedne krastice na ušima i sve je ok). U kritičnim danima, devojka se nameštala i naskakivala na dečaka, pomešavši uloge... I ništa se nije dogodilo... Bar ja tako mislim... :huh: Naravno da im nisam pomagao jer, ne bih mogao da registrujem eventualne štence zbog mladosti mužjaka, a sledeće teranje je taman za 7-8 meseci kada bi sve trebalo da bude po propisu... Dotle taman i ovaj muški sazri. Nešto nisam video ni da izbacuje kiticu napolje, pa bi mi značilo da mi ovi iskusni kučkari kažu kad muški kučići počnu da izbacuju kiticu, da znam da li je sve u redu... Sa 6-7 je menjao zube a malo pre toga su mu se i spustila jajca na mesto... Valjda će sve biti OK do sledećeg teranja... Nego je on fizički velik i drčan, pa svi mislimo da je stariji nego stvarno...23.05. ima neka izložba u Bgd. pa tu rešavam ocenu i šišanje... Ubi me ova dlakuština... Matoru žensku šišam popodne, a ovaj mali će morati da sačeka do izložbe... Inače se mrsi i prlja ubi bože... Samo ga četkam i seckam po malčence ono ućebano...
Tu Dare nema recepta a ni saveta.Jednostavno ima tih kuRcova koji imaju taj valjda sex drive ( mada ja ne mislim da je to u pitanju, al aj nema veze)i ovaj moj Otelo koji se "pali" na mirisljave pomade i lize noge,ruke, ali uglavnom lice ( moje) kada uvece nabacim 3 kila masti na lice i ruke.Pre nekoliko godina sam imala jednog retrivera tu i tamo , gazde su odlazile na odmore pa ga ja kao timarila.To je bilo nesnosno jer je lizao sve sto je doFatio.Moj savet bi bio da namazesh noge ( ili sta vec voli da licka) sas ljutu alevu pariku :D Mozda ga tako oducish.Za ovu ucebanu dlaku. Ima Dare jako finih cesljeva , a i jedna genijalna cetka(svi tu koriste pred i zaizlozbe) koji cas posla to sve dovedu u red. Ako zelish (za nedelju,dve sam u tvojoj varoshi)cesljeve cu ti doneti, a cetku mi mora platish. Engleska, skupa, al dobra, za 7 generacija :D
Link to comment
Za ovu ucebanu dlaku. Ima Dare jako finih cesljeva , a i jedna genijalna cetka(svi tu koriste pred i zaizlozbe) koji cas posla to sve dovedu u red. Ako zelish (za nedelju,dve sam u tvojoj varoshi)cesljeve cu ti doneti, a cetku mi mora platish. Engleska, skupa, al dobra, za 7 generacija :D
Hvala ne treba. Ovu malu sam već svojeručno ošišao na kratko, a švrću čekam još nedelju dana do izložbe i ocene, a onda i njega šišam na svaka 2-3 meseca i posao je završen. Dotle će i ova moja 1 dobra četka za persijske mačke završavati posao, a posle šišanja može svaka četka... (Imam još jedno 3-4 četke koje slabo čemu služe, osim da im kučići grickaju drške dok ih četkam i šišam).A pravo da ti kažem u ovim kriznim vremenima, kad mi kasni plata, a starije dete upisuje fakultet, kupovina skupih četki mi je vrlo nisko plasirana na listi prioriteta... ;) Inače apsoluno si u pravu što se tiče Engleza. Boraveći one tri moje gastrbajterske godine u UK, koristio sam svaku priliku da se rugam Englezima i pljuckam po njihovim vrednostima. Međutim sa godinama sam naučio da kad nešto ne znaš, obavezno poslušaš Engleze, bez obzira kolko ćeš odrešiti kesu, jer za to, što je Englez označio kao skupo, sigurno postoji neki dobar razlog. Verujem da su te skupe engleske četke stvarno efikasne i provereno oprobane tekovine britanske kinologije... Ali ja imam manji problem, tj. male igračkice od pasa, dok ti imaš ozbiljan veliki problem sa velikim dlakavim kucama i sasvim je normalno da su i neophodne kvalitetne i efikasne četke...Hvala na savetima još jednom! :)
Link to comment
gizmo-web-3.jpgTja... Mala gremlinka je ljuta što je krecavo ošišana, od moje malenkosti... Ali bože moj, sve se to izjednači, a svakako je bolje na ovoj vrućinštini... ;)
Link to comment
Inače apsoluno si u pravu što se tiče Engleza. Boraveći one tri moje gastrbajterske godine u UK, koristio sam svaku priliku da se rugam Englezima i pljuckam po njihovim vrednostima. Međutim sa godinama sam naučio da kad nešto ne znaš, obavezno poslušaš Engleze, bez obzira kolko ćeš odrešiti kesu, jer za to, što je Englez označio kao skupo, sigurno postoji neki dobar razlog. Verujem da su te skupe engleske četke stvarno efikasne i provereno oprobane tekovine britanske kinologije... Ali ja imam manji problem, tj. male igračkice od pasa, dok ti imaš ozbiljan veliki problem sa velikim dlakavim kucama i sasvim je normalno da su i neophodne kvalitetne i efikasne četke...Hvala na savetima još jednom! :)
Ta cetka je za celu familiju. Ja svoje ruse kose cetkam ( pa izgleda da ih kao ima vishe <_< ) onda cesljam svogmuza a onda na kraju i Otela. Ta cetka je recimo kao i neki persijski tepih koji se nasledjuje ;) Moze , ali ne mora da se cisti,pere. Ja ovu, evo deveta godina , nisam cistila. Skinem dlake i ko nova.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ugledam na internetu neku izložbu toy pasa u Beogradu i ko velim ajde... švrća puni 10 meseci, ocenim i šišam ga i gotovo. Doduše trebalo je da mi bude sumnjivo, kad u Kinološkom savezu rekoše, da ne znaju ko organizuje izložbu, pa na kraju jedva mi dadoše neki kontakt... Ali ko velim tu je, nema cimanja, čovek kaže 1600dindži samo prijava, što meni kao 1 dekintiranom ocu 1maturantkinje totalno odgovara u odnosu od kućne varijante sa pojedinačnom ocenom gde sudiju plaćaš 5-6 hiljada...Elem, dođem, platim i imam šta da vidim... Klub odgajivača malih pasa je sve organizovao i platio... Između ostalih i dve odgajivačnice šiCua... Preko 20 kučića ovakih kao moj samo sa personalnim frizerima, koji red četkaju, red ulje, a red puderišu dlaku... Dve šatre sa po dva stola za sređivanje samo Shih Tzua... Tetka sa 10-15 komada je ona ista iz NS što mi je pre nekoliko godina tražila 500 evra za oprcavanje Bubike, a ja umro od smeha i pitao šta je uključeno u uslugu...DSC03706.jpgI da skratim priču ocena neke ruske sudinice koju pomenute odgajivačnice plaćaju i goste je: Pravilne proporcije, dobrog kostura, pravilne glave, ali duže donje vilice. Tamnih očiju. Korektne gornje linije uz blago ispupčen slabinski deo. Dobrih uglova i pokreta. Dobrih i jakih grudi. Dobrog kvaliteta dlake, ali nepripremljen za izložbu. OCENA 4.Tu se ja prvo iznerviram, jer švrća sa 10 meseci u grupi od 10 kučića na terenu, deluje međ konkurencijom kao Aleksandar šapić među poreskim činovnicima... Takođe je samo 3-4 kučeta imalo ono baš dužu dlaku... Međutim sve što je zapisano je istina i ako je donji zagrižaj koji je inače minimalan i ne primećuje se spolja razlog za 4 onda OK. što se tiče pripremljenosti kuče je bilo čisto, očetkano, šiški dignutih gumicom, kao što je i u kući i lično sam očekiva jednu peticu bez ikakvih dodataka, pa da završimo izložbenu karijeru... Jednom i gotovo.To je to. Generalno svi Beograđani koji su pojedinačno došli sa kučićima ne bi li ih ocenili, dobili su po ušima, jer je ovo bilo prvenstveno takmičenje odgajjivača... Par njih je dobilo trojke, a video sam da su 1 Shih Tzu i 1 Tibetanski terijer završili kao neocenjeni... U povratku me je organizator izložbe zaustavio, pogledao papir i rekao da mu se javim jer je šteta da takav kvalitetan kučak (švrća) ne dobije odličnu ocenu... Dal`zbog savesti, dal`zbog para,`bem liga...Tja... Nisam mu se javio... Trenutno nemam više ni živaca, ni para... Kuče šišam... A biznisom sa kučićima nemam nameru da se bavim... Nek se svi teraju tamo gde im je mesto...Nego sam ja prošli put sa Bubikom u Surčinu dobio 5 i CAC jer je kera bila jedini kučak te rase... Sve te izložbe su jedna velika prevara (čitaj biznis), nego ja magarac nisam razmišljao, zašto svaka selendra pravi svoju izložbu...Završio sam. Ako se jednog dana dogode štenci, naći će dare... preko surčinskog ili nekog drugog klana 1sudiju koji će mi doći na gajbu i dati 1pojedinačnu peticu, bez obzira na ošišanost kučeta i taj minimalni donji zagrižaj i čiča miča i gotova priča...Bilo bi najbolje, da sam imao kučiće bez papira i da se nisam nervirao uopšte... Izem ti pasčiće... Da mi je neko rekao pre 6-7 godina, da ću se zezati sa kerčićima za izložbu oterao bih ga u tri lepe i napušio svetski... <_< Ovako, nikad ne reci nikad... U zdravlje... ;) DSC03704.jpgInače ovo je izložbena forma pripremljenog Shih Tzua... Ovi na izložbi su imali upola kraću dlaku, ali je forma ta... Sa sve uljem, gelom, lakom za kosu i talkom, prečetkano više puta... Kad sad upoređujem ove doterane sa švrćom kome seckam ove brke oko očiju, onda vidim da smo u stvari možda i OK prošli... :unsure:

Edited by dare...
Link to comment

Čekaj, Dare , jel stvarno postoji ta varijanta sa "kućnim"ocenjivanjem ? Mi imamo kućnog ljubimca, veterinar ga hvali, kaže dobro izgleda, ali ko će da se bakće po izložbama, ne možemo da sastavimo jedan sloodan dan+pripreme+ker je jednostavno nevaspitan.

Link to comment
Čekaj, Dare , jel stvarno postoji ta varijanta sa "kućnim"ocenjivanjem ? Mi imamo kućnog ljubimca, veterinar ga hvali, kaže dobro izgleda, ali ko će da se bakće po izložbama, ne možemo da sastavimo jedan sloodan dan+pripreme+ker je jednostavno nevaspitan.
Valjda se ti dogovoriš u Savezu gde će se Sudija i Kučak susreti, jal u Savezu, jal kod Sudije, jal kod Tebe... Evo ti tekst kojim je meni odgovoreno, pa na tih 4 somića dodaš flašu viskija ili čast za sudiju, jerbo se valja i to bude negde to...
Poštovani Dare, pokušaću da odgovorim na pitanja koja si mi postavio. Naravno da se ši-cu može oceniti i ako je ošišan ali teško da u takvom stanju može dobiti maksimalnu ocenu jer je dlaka jedna od karakteristika te rase. Pas se može oceniti i takozvanom pojedinačnom ocenom u kinološkom društvu. U ovom momentu cena pojedinačne ocene u BKD-u je 3000 dinara plus 1000 dinara članarine. Beogradsko kinološko društvo nalazi se u Alekse Nenadovića 19, na I spratu. Pas može biti ocenjen na izložbi ili pojedinačno tek kada navrši DEVET meseci.Po Pravilniku o stručnom radu Kinološkog saveza Srbije mužjacima se dozvoljava parenje kada navrše 18 meseci života. Izuzetno uz odobrenje KSRS to je moguće i ranije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...