Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Turili Frontline neki Plus (zeleni), jerbo je pristojno ojužilo ovde u Bgd. I to sam štedljivo pazario 1 od hiljadarke za kučiće do 20kila, i to podelio na dva kučeta... Inače i ranije sam umeo da stavim po pola tog od 20 kad ne nađem u radnji one do 10kila.Inače kakva su vaša iskustva sa borbom protiv krpelja i buva... Ovi moji slobodno šetaju i šnjuraju svuda... Pa umeju da pokupe svašta...Ovi kučeljubci umeju da preteruju u strahu od krpelja... Da je sve to baš tako ne bih ja već 10 i kusur godina gledao iste kučiće uličare u mom kraju... Ima krpelja i krpelja... A ti treba baš da naletiš na tog zaraženog (doduše, pišem ovo napamet, bez znanja kako taj ciklus zaraze preko krpelja funkcioniše).Sa ogrlicama protiv buva imam loša iskustva, Bubiku je to svrbelo, drapala se i napravila rane na vratu...Dalje izbegavam stavljanje frontline-a kada kuče ima neku svežu ranu ili ogrebotinu, dok ista ne zaraste... Nešto sam 1put primetio da kao da joj se ogrebotina upalila kada sam stavio ampulu frontline-a. Moguće i da nije bilo od toga, ali taj frontline deluje potkožno, pa je vrlo moguće da je on krivac...To da je zdravo, stavljali bi isto i ljudima kada idu u šume i prašume kojekakve Afrike, Azije I Južne Amerike... A nisam čuo da se isto upotrebljava za ljude... <_<

Link to comment
Turili Frontline neki Plus (zeleni), jerbo je pristojno ojužilo ovde u Bgd. I to sam štedljivo pazario 1 od hiljadarke za kučiće do 20kila, i to podelio na dva kučeta... Inače i ranije sam umeo da stavim po pola tog od 20 kad ne nađem u radnji one do 10kila.Inače kakva su vaša iskustva sa borbom protiv krpelja i buva... Ovi moji slobodno šetaju i šnjuraju svuda... Pa umeju da pokupe svašta...Ovi kučeljubci umeju da preteruju u strahu od krpelja... Da je sve to baš tako ne bih ja već 10 i kusur godina gledao iste kučiće uličare u mom kraju... Ima krpelja i krpelja... A ti treba baš da naletiš na tog zaraženog (doduše, pišem ovo napamet, bez znanja kako taj ciklus zaraze preko krpelja funkcioniše).Sa ogrlicama protiv buva imam loša iskustva, Bubiku je to svrbelo, drapala se i napravila rane na vratu...Dalje izbegavam stavljanje frontline-a kada kuče ima neku svežu ranu ili ogrebotinu, dok ista ne zaraste... Nešto sam 1put primetio da kao da joj se ogrebotina upalila kada sam stavio ampulu frontline-a. Moguće i da nije bilo od toga, ali taj frontline deluje potkožno, pa je vrlo moguće da je on krivac...To da je zdravo, stavljali bi isto i ljudima kada idu u šume i prašume kojekakve Afrike, Azije I Južne Amerike... A nisam čuo da se isto upotrebljava za ljude... <_<
I ja turam Otelu Frontline i nemam namere da eksperimentishem sa drugim izumima. Te ogrlice ne mogu da budu bash genijalne jer su na vratu tako da stalnu udisu taj otrov.Neki ljudi vakcinishu svoje pse ( a i sebe) protiv boriloze.Medjutim ta vakcina pomazeza ili protiv nekih rasa krpelja iz Severne Amerike, ali ne i iz Nemacke, recimo.A jesi u pravu da su krpelji pre nedelju dana otvorili sezonu lova.Cudno, nikada nisam videle krpelja na mackama.Valjda ih se plashe :)
Link to comment

Mene kod frontlajna uvek nerviralo sto nisu mogli da se poklope idealni uslovi: te da ne pada kisa, te da pas bude suv, te da ne pada kisa posle, plus moja kuca bi se, kako to obicno biva, uvek i obavezno kad bismo joj stavil frontlajn, uvaljivala u crkotine, sto je znacilo da moramo da je kupamo sapunom, sto je znacilo da zali boze para za skupi frontlajn. Nikad nisam bila sigurna da ce je front zastititi. Spasli smo se kad smo otkrili kiltiks, jes smrdelo, ali sam znala da ne moram da brinem. A jos vise smo se spasli kad smo otkrili advantiks. Advantiks ne smrdi, diskretniji je od kiltiksa, i radi radnju. Pas je retriver, i za ovih 6 i po godina koliko je imamo, nikad joj nismo nasli krpelja.

Link to comment
Mene kod frontlajna uvek nerviralo sto nisu mogli da se poklope idealni uslovi: te da ne pada kisa, te da pas bude suv, te da ne pada kisa posle, plus moja kuca bi se, kako to obicno biva, uvek i obavezno kad bismo joj stavil frontlajn, uvaljivala u crkotine, sto je znacilo da moramo da je kupamo sapunom, sto je znacilo da zali boze para za skupi frontlajn. Nikad nisam bila sigurna da ce je front zastititi. Spasli smo se kad smo otkrili kiltiks, jes smrdelo, ali sam znala da ne moram da brinem. A jos vise smo se spasli kad smo otkrili advantiks. Advantiks ne smrdi, diskretniji je od kiltiksa, i radi radnju. Pas je retriver, i za ovih 6 i po godina koliko je imamo, nikad joj nismo nasli krpelja.
Potrebno je samo da 24 sata ne ide u vodu, na neko ozbiljno plivanje i ronjenje. Kisha ama bash nema nikakve vezekod pasa sa duzom dlakom. Verovatno ni kod onih sa kratkom.Otelo je napunio 9 godina sa Frontlajnom.Meni je jako praktican, jedini je problem sto moram da ga vodim (Otela sas Frontlajn) tog dana daleko od vode jer automatski skache cim vidi vodu i potopi se poptuno, kao oni bivoli :D
Link to comment

skup mi je. svakog meseca da dajem te pare, s neizvesnim rezultatom - ponavljam, kad god joj stavim frontlajn, uvalja se u crkotinu, macku, pticu, pacova, coveka :lol: i moram da je kupam i onda cao frontlajne, cao pare, dobro dosli krpelji i buve. to je taj marfijev zakon. je l ima kod vas u inostranstvu zdravstveno osiguranje za psa?

Link to comment
skup mi je. svakog meseca da dajem te pare, s neizvesnim rezultatom - ponavljam, kad god joj stavim frontlajn, uvalja se u crkotinu, macku, pticu, pacova, coveka :lol: i moram da je kupam i onda cao frontlajne, cao pare, dobro dosli krpelji i buve. to je taj marfijev zakon. je l ima kod vas u inostranstvu zdravstveno osiguranje za psa?
Ma kakav svaki mesec, obicno su dovoljne 3 tube godisnje. Barem je tako kod mene i mog psa.Ima ovde osiguranja za sve i svashta pa i zdravstveno za kucne ljubimce.Ali potroshni materijal (Frontline i takvi luksuzi) nisu ukljuceni u cenu osiguranja.Ne isplati se to nikako jer se svako od nas i nada da ce imati zdravu zivotinjku barem 15 godina :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Tašta (u gostima) stavila ćasu sa farbanim jajcima na niski stočić u dnevnoj sobi... Supruga i tašta u kujni, deca po sobama, ja iz kupatila i ima šta da vidim... Jaja se masovno krckaju po tepihu dok ih kučići halapljivo jedu sa sve ljuskom... Dok trepneš okom, oni se usprave na dve noge i macnu po jajce, majku im cirkusku kučeću...Srećom utvrdio sam odokativno, da su pojeli samo 3-4 u vr`glave... Tek ih je bilo krenulo... Znači verovatno im se neće slošiti... :unsure:

Edited by dare...
Link to comment

Nije mi Špica tu; otišla u vikendicu na vikend sa 1 forumašem i svojom ćerkom, i sve imam neki trip da treba sad da je šetam... Čudan osećaj - baš imam refleks da oko 11 treba da izađem u šetnju pred spavanje.

Link to comment
Video pre nekoliko dana Dzek Rasel terijera u akciji.To je pas mog zivota...
i mog (dobro, uz ostrodlake jazavicare i, erghm, bishone i pudle;))ostrodlaki jack russelludilo, mali preslatki nervoznjak, sumanuto samouveren, skocice na staforda da ga kolje, a igrace se sa pudlicama i jazavicarima do prekosutraingeniozno bice, kada bih znao da mi ne bi zaklao sve 3 mace na spavanju, uneo bih ga u kucusuper su i oni obicni, kratkodlaki, ali ovaj je toooooolllliiikkkkooooo kjut, bas me je odradio - a ima ih mnogo manje nego kratkodlakih, tako da je egzotika zagarantovana;)ovo je dag, danas u natalincima na saveznoj izlozbi trece mesto u razredu terijera (pobedio neki ruzni staford)p1040243p.jpgp1040181.jpgimg1751u.jpgimg1722wom.jpg Edited by gazza1
Link to comment
img1751u.jpg
Jooj, presaladak je, pametnica i zvrčak mali...Ja sam, evo sad otišao na sajt kinološkog i vidim da ima izložba u Bgd. 23.05 za moje mališane, pa ću možda ipak sačekam još malo sa šišanjem ovog maleckog...Naravno cilj je samo da dobijem prelaznu ocenu, jerbo nemam šanse da se merim sa manijacima, koji se profesionalno bave izložbama i svakodnevnim friziranjem kučića, izvodeći ih u baštu sa keramičkim pločicama, da se slučajno ne uprljaju i ne umrse... <_< P5080016-1-bibi.jpgZamisli da ovako, nešto utrči ko ovaj moj švrća u žbunje, strnjike i čičkove... :D
Link to comment

ahahah jao video juce to na izlozbi - doduse mislim da su bili neki jorksir terijercici, jedna vlasnica nacifrana ruskinja a druga srpska kopija paris hilton, pored kaveza sa psicima imaju citav set frizeraja, cetke, cesljeve, sampone, kondicionere, gelove, lakove za kosu, opste ludilo. kacim slike cim nadjem malo vremena...

Link to comment
ahahah jao video juce to na izlozbi - doduse mislim da su bili neki jorksir terijercici, jedna vlasnica nacifrana ruskinja a druga srpska kopija paris hilton, pored kaveza sa psicima imaju citav set frizeraja, cetke, cesljeve, sampone, kondicionere, gelove, lakove za kosu, opste ludilo. kacim slike cim nadjem malo vremena...
kači to na KDP.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...